فهرست
گزارش زنده ویژه: نود؛ مستقیم از استودیو14
گزارش زنده ویژه: نود؛ مستقیم از استودیو14

گزارش زنده ویژه: نود؛ مستقیم از استودیو14

آی اسپورت- ام‌اچ عباسی
 

-خانم‌ها، آقایان، سلام. قبل از شروع آخرین گزارش زنده نود در سال 94، آرزو می‌کنیم برکات زندگی‌تان در سال جدید به اندازه برکات دفاع خطی باشد! (سرهنگ علیفر باکس پیام تبریکی نوروزی مان را اجاره کرده است!).
هر سال در این لحظات خاص آرزو می‌کنیم که سال بعد همین موقع دقیقا این‌طور نشود، دقیقا همین ‌طور می‌شود!
 


 
-سال 94 هم به پایان رسید و دکتر پرفسور اوا کارنیروی عزیز به هیچ تیمی اضافه نشد. امیدواریم حالا که ژوزه قرار است هدایت قرمزهای منچستر را بر عهده بگیرد، پپ گواردیولا از اوا در تیم آبی پوش این شهر استفاده کند.
 
 
-مهمان ویژه نود امشب از آبادان خواهد بود نارگیل تمامِ بزرگ؛ جنابِ جناب خان. 

محرمانه آی اسپورت:-در کامنت‌ها بارها به طرفداری از آبی‌ها و قرمزهای تهران متهم شده‌ایم اما نساجی مازندران، داماش گیلان، نفت آبادان، و صبای قم(باورتان می‌شود؟) تنها تیم‌هایی هستند که حقیقتا در آی اسپورت طرفدار دارند! البته یک همکار هم داریم که شغل سازمانی‌اش حفاظت از کیان مربیان خارجی در فوتبال ایران است.
 


 
-نتایج بازی‌های لیگ برتر فقط وقتی در آی اسپورت مهم می‌شود که قصد شرط بستن با خانومِ نون کاف و طبیعتا بردنِ کباب شیشلیک را داشته باشیم.
 
 -بر ما ببخشایید اگر گاهی به خاطر سریع‌نویسی و در لحظه بودن، غلط‌های املایی پرشماری داریم، قول می‌دهیم دیگر از این غلط‌ها نکنیم!
 
 - اگر در طول یک سال گذشته نقطه نظر خاصی درباره این بخش از آی اسپورت داریم. لبخند هم برسانید که صدای قهقهه‌تان بهترین صدای توی منطقه است!
 
 -نظرات مثبت‌تان را در همین لحظات برای‌مان کامنت کنید و نظرات منفی‌تان را نیز یک طوری منتقل کنید که شبیه نظرات مثبت شود!
 ما یک گزارش زنده‌ایم، آرزو داریم روی لپ‌تاپتان باشیم، ما یک توئیتِ کوتاه هستیم، کاشکی بیایید کامنت‌مان باشید!
 
 
 


-شرکت در بخش کامنت‌های آی اسپورت را از همین لحظه رایگان اعلام می‌کنیم. قول ساندویچ دادن را اما نمی‌دهیم.
 
 
 


-یک نظرسنجی در نود هم بگذارند که چرا ما در قسمت های قبلی اسم واقعی مان را ننوشته‌ایم؟ لابد 78 درصد آرا به پرسپولیس اختصاص پیدا می‌کند.
 
سالِ قدیم؛ سال جدید

 

-باز هم صد رحمت به فوتبالیست‌‌ها، تلویزیونی‌ها طوری بر سر نظرسنجی برنامه احسان علیخانی به جان هم افتاده‌اند که هر لحظه ممکن است کار به اعتراضات خیابانی بکشد.

 

 

 

-اگر نود و خندوانه را از کنداکتور سال 94 تلویزیون حذف کنیم دقیقا چه می‌ماند؟ یک کیمیا که کاراکترهایش در 40 سالگی 16 ساله بودند و یک شینا شیرانی!

 

 

-طبیعی است که جواد ظریف روی جلد همه مجلات نوروزی باشد، اما بهنوش بختیاری دقیقا با کجا به توافق رسیده که به اندازه وزیر خارجه روی جلد نشریات دیده می‌شود؟

 

 

-در تلویزیون هنوز تصور می‌کنند یک مهران رجبی، برای ساختن یک ویژه نامه کافی است.

 

 

-شخصیت سال فوتبال از نگاه ما آن پیشکسوت فوتبال بود که دهانش را دوخت. یک ایرانی که حرف نمی زند، بی آزارترین موجود دنیاست!

 

 

 

بازگشت قدرتمندانه سال 94 مربوط به بختیار رحمانی بود که پادگان حسابی رویش اثر گذاشت و اگر دو هفته بیشتر می‌ماند تا امروز به رئال مادرید می‌رفت. بازنگشتِ سال هم مربوط به مهرداد پولادی که هیچ‌رقمه حاضر نیست برود سربازی و کمی مرد شود. او با این وضعیت آخرش یک روز باید دوران سربازی را در تیم پیشکسوتان پادگان قلعه مرغی سپری کند.

 

 

 

-خدمت بزرگی رسیدیم و گفتیم بعد از فردوسی‌پور، دیگر عادلی نداریم که سوژه اصلی اخبار بشود. گفتند: چرا نداریم؟ همین آقای حداد. مرد شماره سی و یک. 

 
-دو ماه بعدی را باید صرف بگومگو با آدم‌هایی کنیم که اصرار دارند هر اتفاقی در شروع سال جدید را به نکو بودن یا نبودن کل سال ربط بدهند!

 

 

 

 
-مجری/تهیه‌کننده نود در کنار این برنامه، در طول یک سال گذشته «هنر شفاف اندیشیدن» را ترجمه کرد و با این کتاب به چاپِ nام رسید تا یکی از چهره‌های موفق حوزه ادبیات نیز لقب بگیرد.
 
 -الان وضعیت بازار نشر یک طوری شده که حتی نویسندگان داخلی هم کتاب‌شان را برای ترجمه به عادل فردوسی‌پور می‌دهند! 
 
نود آعاز می شود...آخرین نود سال 94 در همین لحظه آغاز شد. ساعتِ 23:03 دقیقه. در دنیای شما ساعت چند است؟ 
 

 


 

-در شروع نود دوربین‌ها طوری نمای سفره هفت‌سین برنامه را گرفتند که هر لحظه تصور می‌کردیم ناگهان ژیلا صادقی از پشت دکور بیرون می‌پرد و به خانم‌های توی خانه سلام می‌کند.

 
 

-همه چیز سر جایش است اما کاش یک مولودی از غلامحسین پیروانی هم اجرا می‌شد. حتما باید عزاداری بشود که شاغلام را در قاب نود تماشا کنیم؟ 

-استاد زبان دانشگاه شریف سرانجام تلفظ درست کلمه دابسمش را به کار می برد. حالا باز هم بروید بگویید گزارش زنده نود تاثیری روی برنامه ندارد.
-سرانجام دابسمش‌های بامزه ایرانی سهمی از برنامه‌های زنده تلویزیون پیدا می‌کنند.

 

 

-مخترع دابمسش اولین بار یک گزارش از اجرای جواد خیابانی را تماشا کرده بود! 
 

جناب خان در نود

 

-در ادامه تعدیل نیروهای سازمان صداوسیما، امشب نود و خندوانه با هم ادغام شده‌اند!

 

 

-جناب‌خان که جای خودش را دارد اما حضور او این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که سنجد کجاست؟ آیا هنوز هم توی انباری؟

 

 

-نام خانوادگی ژروم شامپاینی و تصویر دونفره جناب‌خان با او، اولین سوژه گفتگوی ویژه نود امشب است. فامیلیِ این رئیس فیفا درصد زیادی الکل دارد.

 

 

-خداحافظی خاص ابراهیم تهامی با نود، درست به اندازه بستن بندهای کفش او در ملبورن غافلگیرکننده است.

 

 

-بلان‌بلان شده. اولین شاهکار مالک ایرانی پی اس جی در نود.

 -مستندِ عینک ری‌بن. به زودی مستند دمپایی ابری و فلافل سلف سرویس هم ساخته خواهد شد.

 

-آبادانی ها لاف می‌زنند؟ البته که نه. آن‌ها فقط باورنکردنی‌اند.

 


چرا عادل زودتر از این‌ها این کار را با موهایش نکرده بود؟ یکِ مدل شیک آلاگارسونی روی آن موهای دائم الفر.
 

-اکپست اند فولو. این کلیدواژه سال 94 برنامه نود است.

 

 

-با پیشنهاد جناب خان،  کفاشیان در پایان دوران ریاست اش در فدراسیون فوتبال، میتواند در بخش خنداننده برتر خندوانه حضور پیدا کند. اگر سال ها قبل هم این بخش وجود داشت، کفاشیان از اول به جای ریاست فدراسیون فوتبال شغل ایده آلش را پیدا می کرد.

 
-تحلیلِ داوری جناب خان شباهت زیادی با دقت کارشناس های داوری نود دارد. با این تفاوت که آن ها وسط کارشناسی سیاه هله دان نمی خوانند!

 


-داور بازی را درآورد. این بار جناب خان به خود عادل کنایه می‌زند.

 

-سیولیشن. بداهه های حیرت انگیز آقای بنفش.


 

-آقای فردوس پوس امشب بیشتر از همیشه می خند

-صحبت های عادل در مورد علاقه اش به سقوط با هواپیما در خندوانه، موجب شد جناب خان یک بلیت حتمی السقوط به او هدیه بدهد. هر چند که شاید این شوخی برای جامعه ورزش ایران با خاطره از دست دادن دو خبرنگار در سقوط جرمن وینگز کمی تند به نظر می رسید. 
 -نحسی نود، گریبان تیم پی اس جی را هم میگیرد. آقای بلان بلان شده با حضور روی آنتن برنامه خبر مصدومیت های جدید تیم را می دهد تا جناب استودیو را ترک کند.چالش‌ها
«من به شما کردیت می‌دم». علی انصاریان که به جمله‌های داوران مسابقه استیج علاقه دارد، احتمالا موقع آهنگ گوش دادن به اندازه آن‌ها هد هم می‌زند!
 
 


-«از بدنم استفاده نکردم». انصاریان هنوز از حال و هوای برنامه استیج خارج نشده است. او این جمله را برای آن شرکت کننده ای به کار می برد که شبیه دسنگاه «کاپی»آهنگ می خواندند. 
-همین که حنیف عمران زاده در چالش سرگیجه گل به خودی نمی‌زند، یک امتیاز مثبت برای اوست.
 
 -آرش برهانی درون زمین همیشه طوری به توپ ضربه می‌زند که انگار 12 بار دور خودش چرخیده است.
 
 -بهترین دابسمش ارسالی برای نود، مربوط به وقتی است که مزدک میرزایی در لحظه پنالتی تاریخی مسی به خواب رفته بود!
 -93 درصد مخاطبان برنامه نود از این برنامه کاملا راضی هستند. تکلیف آن‌هایی که به خاطر راضی نبودن نود را تماشا نمی‌کنند چیست؟

 

 

-«ای جانم». واکنش مهران مدیری‌وار عادل فردوسی‌پور به تماشای نتایج نظرسنجی نود.

 

 

 

 

-محمد مایلی کهن امشب به تنهایی به اندازه 6 درصد به نود پیام کوتاه فرستاده است.

 

 

 

-مهم‌ترین آرزوی محمدحسین میثاقی در سال جدید، یک عدد صندلی است که دیگر مثل گذشته بخشی از دکور ایستاده یک برنامه تلویزیونی نباشد.

 

 

-راس نیمه شب موهای عادل فردوسی‌پور دوباره به همان حالت فر همیشگی باز خواهد گشت!

 

 

-چه بارون خوبی می‌آد امروز. +آره، این پنجاه و سومین باره که امسال ساعت شیش غروب ارتفاع بارش‌ها به هشت سانتی‌متر رسیده و دو سوم مردم تهران بدون چتر قدم زدن. (از خلال گفتگوهای روزمره قاضی‌زاده نود با دوستانش!). 

 
-یکی از یادآوری نود ویژه برنامه نود، دعوای سوشا مکانی با گزارشگر این برنامه است. عصبانیتی که باید خرج عکاس مهمانی‌های سوشا می‌شد تا او به اوین نمی‌رفت!
 
 
 -بین همه ویدئوهای ارسالی مخاطبان نود به این برنامه؛ آن دختری که روپایی می‌زد(و لابد فیفا هم بازی می‌کرد!) بیشتر از همه خیره‌کننده بود.
 
-همیشه دوست داشتیم یکی از این دخترهایی که انقدر خوب روپایی می زنند را از نزدیک بشناسیم اما حتی آن هایی که روپایی نمی زدند  هم با ما احوالپرسی نداشتند! 
 
 -در مسابقه گل کوچیک، عادل با پیراهن اندی ماری حاضر شده و لباسِ باکیفیت(!) آل‌اشپورت را تن شرکت‌کننده‌ها کرده است. ممنون عدالت! 
 
 


 
-درست مثل هر سال، جملات فردوسی‌پور درباره پاس تهران هم در ویژه‌برنامه نود پخش می‌شود. اگر عادل اجازه داده بود، نفت تهران هم به یک شهرستانم منتقل می‌شد و سقوط می‎کرد و همه معضلات این روزهایش حل می‌شد.
 
 
 
 
 
-مدیران فوتبال در ایران اساسا همیشه برنامه بلندمدت دارند. یک بار هم باید این برنامه‌ها را بگذارند کنار هم و ببینند مال چه کسی بلندتر است.
 
 
 
-سال‌ها قبل در جریان بازی‌های پرسپولیس برای انصاریان یک بخیه‌زن اختصاصی درنظر گرفته می‌شد. برای رهبری فرد هم یک قناد اختصاصی در جهت تهیه شیرینی‌های آشتی و برای میناوند هم... بگذریم!
  
-شرکت کنندگان چالش نود باید مراقب توهم‌های ناشی از حضور در این چالش‌ها باشند. آخرین بار نوازی به اندازه‍‌ای دچار سرگیجه شده بود که تاکید داشت از مهدوی کیا بهتر است.
 
  
-احسان علیخانی روی خط تلفنی برنامه حاضر شده تا فضا را کمی اندوهناک کند و از سختی کارش برای ساختن برنامه نوروزی حرف بزند! همین که در پایان این تماس تلفنی عادل و محمدحسین شروع به اشک ریختن نمی‌کنند، یک اتفاق باورنکردنی است.
 
 
-ما در سه ستاره به نود رای داده‌ایم، آیا امکان دارد عادل و رفقا قانع شوند و دست از تبلیغ کردن برای سه ستاره بردارند؟
 
 
-جای خالی دی‌جی فسنقری در نود امشب به شدت احساس می‌شود. همان چهره‌ای که توی کار عروسکی‌شانه کردن موها بود. 
 

 

-یک ساعتِ آخر نود به تشکر از چهره‌های مختلف سپری شد. تشکر از همه به جز دستگاه عریض و طویل گزارش زنده که در طول یک سال اخیر خط به خط برنامه را زیر نظر گرفته است.
 

 -در ایران، فقط میثاقی می‌تواند به تندی عادل فردوسی‌پور حرف بزند. اگر او در یکی دو برنامه دیگر مورداستفاده قرار بگیرد، دیگر اجازه حرف زدن به عادل نخواهد داد و رکورد او را نیز خواهد شکست.

 

 

-میثاقی به اندازه‌ای در طول برنامه روی نخوابیدن مخاطب‌ها تاکید کرده که حتی در پایان نود نگرانیم بخوابیم و شخصا از خواب بیدارمان کند.

 

 

-دو و هفده دقیقه. ساعتِ پایان آخرین نود 94. و طبیعتا آخرین گزارش زنده سال. این دو هفته را یک‌جوری بدون ما سر کنید تا خیلی زود دوباره خودمان را برسانیم. دل‌مان برای‌تان لک خواهد زد. شبت‌تان شیرین. سال‌تان شهرزاد! 

 


کدخبر:9405
  ۱۴  
آی اسپورت
2016-03-19 02:31:25
نظر دهید

۱۴ نظر
پرززز
جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴، ۲۲:۵۳
پرززز هستم عاشق این بخش ای اسپرت .با ارزوی سالی فوق العاده عالی برای همه
-
جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴، ۲۳:۲۱
عشق عادلی که به جناب خان هم گند زد بدون گزارش ورزشی ده بار دابسمش نشون داده
مرید نیلوقر کنگرانی
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۰:۰۹
ببخشید خانوم نون کاف که باهاش سر نتایج لیگ برتر شرط بندی می کنین، همون نیلوقر کنگرانی خودمونه؟ اگه هست، خواستم از ایشون تشکر کنم و عید بهشون تبریک بگم. در ضمن هر چی باخت، من حساب می کنم
-
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۰:۴۳
تو رو خدا این دفعه همه چیز رو قاطی نکنید سقوط عادل چ ربطی ب اون جریان داره.خدا رحمتش کنه
-
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۱:۱۱
عادل یه طوری میگه خستگی از تنمون رفت بیرون، خب اوناییکه راضی نیستن یا تماشا نمی کنن یا پیامک نمیدن
-
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۲:۳۱
جی شد کیسه کشا که قرار بود یه امشبو نه بفرستن!!خخخخ
رضا دبیری
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۲:۳۴
آقای محمدحسین عباسی واقعا بی مزه و بی شعوری
محمود
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۲:۳۵
بخدا شما نوبری
لنگیا توجه
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۲:۳۸
عالی بود: -93 درصد مخاطبان برنامه نود از این برنامه کاملا راضی هستند. تکلیف آن‌هایی که به خاطر راضی نبودن نود را تماشا نمی‌کنند چیست؟
فرید bianconeri
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۳:۰۴
کارتون درسته
فرید bianconeri
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۳:۰۴
کارتون درسته
-
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۹:۵۲
کی گفت لنگی؟ کی قرار بود؟ امار خندوانه رو نیگا کن,, سرتر بنداز پایین
-
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۱۰
حالمون بهم زد عادل اینقدر تبلیغ کرد واسه خودش و برنامش
برزو
شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۱۸
سالی آکنده از سرشار برایتان مملو از لبریزم. // مرسی ای اسپورت مرسی گزارش زنده!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر