فهرست
یادداشت: دیمیتری پایت، بهتر از زیدان
یادداشت: دیمیتری پایت، بهتر از زیدان

یادداشت: دیمیتری پایت، بهتر از زیدان

آرشِ حقیقی
 
دیدیه دشان از ماهِ جونِ 2015 دیمیتری پایت را به تیمِ ملی دعوت نکرده بود. حسی در مطبوعاتِ فرانسه بود که می‌گفت دشان علاقه‌یِ چندانی به پایت ندارد. ژولین لوران، ژورنالیستِ فرانسوی اعتقاد داشت دشان احساس می‌کند پایت باید فقط در تیمی باشد که همه برایش بازی کنند و ستاره‌یِ اولِ تیم باشد و قادر نیست از لحاظِ ذهنی خودش را با تیمی بزرگ‌تر و بازیکنانی معروف‌تر هماهنگ کند. برایِ همین فرانسوی‌هایی که این فصلِ لیگِ برتر را دنبال می‌کردند از رویکردِ دشان بسیار دلگیر بودند و باور نمی‌کردند بازیکنی که جذاب‌ترین ستاره‌یِ فصلِ انگلیس بوده برایِ تیم ملی‌شان بازی نخواهد کرد. تا اینکه دشان دیگر نتوانست مقابلِ درخششِ پایت مقاوت کند و او را به تیمِ ملی دعوت کرد. قرار گرفتنِ او بینِ آبی‌ها، کنارِ انگولو کانته، یکی دیگر از سورپریزهایِ بزرگِ این فصلِ لیگِ برتر، جذابیتِ فرانسه در یورو 2016 را دو برابر می‌کند.
آمارِ دیمیتری پایت در این فصل نقشِ کلیدیِ او برایِ وستهام را به خوبی نشان می‌دهد. شاگردانِ اسلاون بیلیچ با پایت این فصل 52 درصدِ بازی‌هایِ خودشان را برده‌اند و بدونِ پایت تنها 25 درصدشان را. وستهام با پایت 24 درصدِ بازی‌هایش را مساوی کرده و بدونِ پایت 62.5 درصد. تفاوتی که پایت در تیمِ بسیار منظم و متحدِ وستهام ایجاد می‌کند خلاقیت و گوشه‌هایی از نبوغ است که فرقِ بینِ یک امتیاز و سه امتیاز است. پایت این فصل 8 گل زده و 7 پاسِ گل داده است، یعنی نقشی مستقیم در 33.33 درصد از 45 گل تیمش در لیگ داشته است. گل‌هایِ دیمیتری پایت این فصل به تنهایی 6 امتیاز برایِ وستهام در لیگ برده‌اند. بینِ تمامِ بازیکنانِ وستهام تنها مارک نوبل (52.4) است که میانگینِ پاس در بازیِ بیشتری از پایت (43.7) دارد. در کلِ لیگِ برتر هم تنها مسوت اوزیل (4.3) میانگینِ پاسِ کلیدیِ بیشتری در هر بازی نسبت به پایت دارد (3.7). وستهام این فصل بدونِ پایت در هر بازیِ میانگینِ 0.88 گل زده و با پایت 1.81 گل.
پایت در اولین فصلِ حضورش در وستهام دلِ هوادارانِ بولین پارک را به دست آورده و برایِ همین است که سرودِ "مردِ اولِ سوپر اسلاو، حتی از زیدان هم بهتر" بدل به یکی از تم‌هایِ اصلیِ آپتون پارک شده است. وستهام در ادامه‌یِ تلاشش برایِ رسیدن به جمعِ بیگ فور و کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ امروز مقابلِ چلسی قرار خواهد گرفت. درخششی دیگر از دیمیتری پایت می‎‌تواند 3 امتیاز حساس برایِ تیمِ بیلیچ به دست بیاورد و تا شروعِ بازیِ فردایِ یونایتد مقابلِ سیتی، وستهام را به رده‌یِ چهارمِ جدول برساند.
 
     
آی اسپورت
2016-03-19 11:04:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر