فهرست
یادداشت/ و سلطه اسپانیا به دنیا ادامه دارد
یادداشت/ و سلطه اسپانیا به دنیا ادامه دارد

یادداشت/ و سلطه اسپانیا به دنیا ادامه دارد

بن هیوارد
تنها یک کشور است که قطعا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان نماینده دارد. همچنین یک کشور است که در نیمه نهایی یورولیگ هم یک نماینده دارد. یک بار دیگر فوتبال اسپانیا بر دنیا سلطنت می کند.
اتلتیکومادرید، بارسلونا، رئال مادرید، سویا، اتلتیک بیلبائو و ویارئال امیدهای اسپانیا در قرعه کشی لیگ قهرمانان و یورولیگ بودند. این ها 6 تیم از 7 تیمی هستند که از اسپانیا در رقابت های اروپایی شرکت کردند. تنها تیمی که حذف شد؟ والنسیا. آن هم توسط یک تیم اسپانیایی، بیلبائو.
در یک چهارم نهایی یک بار دیگر هم دو تیم اسپانیایی به هم خورده اند. بارسلونا و اتلتیکومادرید. بیلبائو هم در یورولیگ با سویا بازی خواهد کرد.
بارسلونا در هر 6 دیدار اخیر مقابل اتلتیکو از زمان روی کار آمدن انریکه برنده بوده است. اما قبل از آن دیگو سیمئونه نه تنها تیم تاتا مارتینو را در رقابت های لیگ اسپانیا ناکام گذاشت، بلکه آن ها را از اروپا هم حذف کرد. در واقع آن ها آخرین تیمی بودند که مدافع عنوان قهرمانی را از اروپا حذف کرده اند.
تنها یکی از دو تیم بارسا و اتلتیکو صعود می کند و اولی شانس بیشتری دارد. اما این جدالی بود که هیچ یک از دو تیم دوست نداشتند در آن حضور داشته باشند. اگر اتلتیکو موفق شود به دور بعدی صعود کند واقعا یک فصل و عملکرد فوق العاده ر فوق العاده تر کرده است.
این بار برای پیشروی بیشتر اتلتیکو باید با دیسیپلین خودش عمل کند. کاری که در بازی های اخیر مقابل بارسلون موفق نشده آن را انجام دهد. آن ها باید راهی برای مهار مسی، نیمار و سوارس پیدا کنند. کاری که البته گفتنش از انجام دادنش خیلی سخت تر است.
رئال مادرید، دیگر غول اسپانیایی و دیگر تیم بزرگ دنیا اما قرعه ای آسان دارد. آن ها باید به مصاف وولفسبورگ بروند. البته که بعید است حریفی در این مرحله از تورنمنت آسان باشد. اما واقعیت این است مادرید به تیمی خورده که همه دوست داشتند با آن بازی کنند. البته در کنار بنفیکا. سورپرایز دیگر این است که سفیدها برای ششمین فصل پشت سر هم به نیمه نهایی خواهند رسید، اگر از سد وولفسبورگ عبور کنند.
مدرید در فصل 14-2013 قهرمان این رقابت ها شد. در فینال هم اتلتیکومادرید را در دیداری تراژدیک شکست داد. این دهمین قهرمانی آن ها بود که در وقت های تلف شده به آن ها هدیه داده شد. البته با 3 گل در همین اوقات. بارسا اما در آخرین دوره قهرمان شده و البته موفق به کسب سه گانه اروپا شده است.  
اسپانیا اما در یورولیگ هم بر دنیا سلطه دارد. اتلتیکو در سال های 2010 و 2012 قهرمان آن شده است. اما این روزها ایده های بزرگ تری در سر دارد. وقتی این تیم به مسابقات لیگ قهرمانان راه پیدا کرد، این سویا بود که به یورولیگ رفت و دوبار پشت سر هم قهرمان شد.
تیم اونای امری یک بار دیگر در این دوره به یک چهارم نهایی رسیده است. اما این بار قرار است مقابل بیلبائو امتحان سختی داشته باشد.
ویارئال دیگر تیم اسپانیایی است که در یورولیگ بازی خواهد کرد و به مصاف اسپارتا پراگ خواهد رفت. موضوع اما اینجاست که تیم های اروپایی به اروپا سلطه دارند. این روزها همه از این صحبت می کنند که چطور می توان بارسلونا را متوقف کرد. این سوالی است که این روزها در لالیگا هم زده می شود.
با وجود این که این روزها لیگ اسپانیا با مشکلات مالی زیادی هم دست و پنجه نرم می کند و مانند بسیاری از کشورهای دیگر بحران اقتصادی دارد، اما تیم هایش هنوز سرسخت ترین ها هستند. حالا و بعد از قرعه کشی روز جمعه به نظر می رسد این سلطه به این زودی ها هم به پایان نرسد. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-03-19 17:30:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر