فهرست
گزارش آماری: بهترین دروازه بان سال 1394؟
گزارش آماری: بهترین دروازه بان سال 1394؟

گزارش آماری: بهترین دروازه بان سال 1394؟

آی‌اسپورت- سال 1395 برای دروازه‌بانان تیم ملی رنگ و بویی تازه دارد. با توجه به مصدومیت علیرضا حقیقی و محرومیت علیرضا بیرانوند تیم ملی برای دیدار روز پنجشنبه‌اش مجبور به استفاده از یک دروازه‌بان جدید شده است. حالا رشید مظاهری و محمدرضا اخباری که تا به حال در هیچ دیدار رسمی پیراهن تیم ملی را به تن نکرده‌اند این شانس را دارند که خط تیره را از مقابل تعداد بازی‌های ملی‌شان بردارند.
در سالی که گذشت مهدی رحمتی عملکرد خوب سال‌های اخیرش را تداوم بخشید، رشید مظاهری و محمدرضا اخباری شانس حضور در اردوی تیم ملی را به دست آوردند، علیرضا بیرانوند وارد حواشی جدیدی شد و فرناندو دخسوس هم به عنوان رقیب جدی گلرهای داخلی وارد عرصه لیگ برتر شد. نگاهی داریم به عملکرد این پنج دروازه‌بان در سال 1394.


 
رشید مظاهری: 17 کلین‌شیت، 13 گل خورده، سه پنالتی
دروازه‌بان ذوب آهن شانس نخست دریافت دستکش طلایی در پایان فصل جاری است. رشید در این فصل در بیست‌ویک دیداری که درون دروازه ذوب‌آهن قرار گرفت دوازده مسابقه گلی نخورد. او در این فصل مجموعا سیزده بار دروازه‌اش را باز شده دید. رشید سال 94 را طوفانی آغاز کرده بود. او در پنج دیدار از شش دیدار نخست امسال گلی نخورده بود. کلین‌شیت‌های که به لیگ چهاردهم مربوط می‌شد. رشید در شش دیدار پایانی فصل قبل که در فروردین و اردیبهشت امسال برگزار شده بود فقط یک گل خورد. رشید سه پنالتی در این سال مهار کرد و دو بار هم در یک مسابقه بیشتر از یک گل خورد.


 
 
فرناندو خسوس: 12 کلین شیت، 12 گل خورده، یک پاس گل
«دروازه‌بان خوب از پدر و مادر خوب هم بهتر است». این جمله ای است که بارها عبدالله ویسی در کنفرانس‌های مطبوعاتی‌اش به زبان می‌آورد. گلر برزیلی استقلال خوزستان رتبه دوم جدول را به خوزستانی‌ها هدیه داده. اگر حالا این تیم فقط با استقلالِ صدرنشین یک امتیاز فاصله دارد به لطفِ 12 کلین شیتی است که دخسوس ثبت کرده. فرناندو تا به حال در بیست‌وسه دیداری که به بازی رفته فقط دوازده گل خورده. فرناندو در این فصل پنالتی رضا عنایتی را مهار کرد، یک پاس گل داد و فقط هم یک بار بیش از یک گل خورد!


 
 
مهدی رحمتی: 10 کلین‌شیت، 22 گل خورده، پنالتیِ چیپ
سال 94 یکی از عجیب‌ترین فصل‌های مهدی رحمتی بود. سالی که با سقوطِ پیکان به دسته یک شروع شد و با تمدید قرارداد سه ساله با استقلال به پایان رسید. رحمتی در شش دیدار پایانی فصل گذشته که درون دروازه پیکان قرار داشت فقط دو کلین شیت ثبت کرد و هشت گل دریافت کرد. او در ادامه با بازگشت به استقلال هشت کلین شیت دیگر برایش به ثبت رسید و چهار گل هم خورد. چهار بار هم رحمتی بیش از یک گل دریافت کرد و پنالتی چیپ محمد ابراهیمی هم تنها پنالتی بود که در جریان بازی مهار کرد.


 
 
 
محمدرضا اخباری: 10 کلین شیت، 25 گل خورده و دیگر هیچ!
گجتِ پرشورها برخلاف انتظار گلر شماره یک این تیم شده. اخباری در سه دیداری که با پیراهن سایپا در سال 94 به میدان رفت در هر بازی دو گل خورد. اما کارنامه او در تراکتورسازی از اخباری یک گلر موفق ساخت. او هر ده کلین‌شیت سال 94اش را با لباس تراکتورسازی تجربه کرد. علاوه بر این که نوزده گل هم دریافت کرد. همچنین در این سال او هفت بار بیش از یک گل دریافت کرد و هیچ پنالتی هم در لیگ برتر نگرفت.


 
علیرضا بیرانوند: 7 کلین شیت، 19 گل خورده، پنالتی پرسپولیس
دروازه‌بان پرحاشیه این فصل نفت تهران اصلا سال خوبی را سپری نکرد. او کلا هفت کلین شیت ثبت کرد و 19 گل هم دریافت کرد. البته سال 95 هم برای بیرانوند با محرومیت از تیم ملی شروع شده. علیرضا امسال یک پنالتی در جریان بازی از پرسپولیس گرفت و سه بار هم بیش از یک گل دریافت کرد.کدخبر: 9407
 
  ۲  
آی اسپورت
2016-03-19 18:05:27
نظر دهید

۲ نظر
گتاب سیتی
يكشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۵، ۰۷:۵۱
رحمتی که فصل قبل با پیکان سقوط کرد
سید مسعود
يكشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۵، ۲۱:۱۱
سید دست طلایی عقاب اسیایی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر