فهرست
آمار: اعدادی که لستر را صدرنشین کردند
آمار: اعدادی که لستر را صدرنشین کردند

آمار: اعدادی که لستر را صدرنشین کردند

آی‌اسپورت – بازیِ دیروز چهارمین پیروزیِ 1-0 لستر در 5 بازیِ اخیر بود، و دهمین پیروزیی خارج از خانه، 2 پیروزی بیشتر از هر تیمِ دیگری در لیگِ برتر. لستر حالا بدل به تیمی شده که مثلِ قهرمان‌ها بازی می‎‌کند و در حساس‌ترین مقطعِ تاریخش با تمرکزِ بالا فشاری که رویش است را تحمل می‌کند و از هم نمی‌پاشد. لستر تا اینجایِ فصل از 31 بازی 66 امتیاز دارد، یعنی 41 امتیاز بیشتر از فصلِ پیش در همین مقطعِ 7 بازی به پایان مانده، جایی که لستر قعرنشینِ لیگِ برتر بود. بینِ تیم‌هایِ 5 لیگِ اول اروپا، تنها پاریس سن ژرمن، بایرن مونیخ، یوونتوس، اتلتیکو مادرید و بارسلونا بیشتر از لستر امتیاز دارند.
ریاض محرز با 16 گل و 11 پاسِ گل بیشترین تاثیرِ مستقیم رویِ گل‌هایِ تیمش بینِ تمامِ بازیکنانِ لیگ برتر داشته و جیمی واردی با 19 گل و 6 پاسِ گل مقامِ دوم را در این جدول دارد. محرز این فصل بیشتر از هر بازیکنِ دیگری خارج از خانه گل زده است (12). ترکیبِ محرز و واردی هم این فصل کنارِ ترکیبِ اوزیل و ژیرو خطرناک‌ترین زوجِ هجومیِ لیگ برتر را با 8 گل ساخته است (5 پاسِ محرز به واردی، 3 پاسِ واردی به محرز). به علاوه گل‌هایِ محرز تا اینجایِ فصل به تنهایی 20 امتیاز برایِ لستر به همراه داشته، بیشتر از هر بازیکنِ دیگری در لیگ. جیمی واردی هم با گل‌هایش 18 امتیاز برایِ لستر کسب کرده و بعد از محرز ارزشمندترین بازیکنِ لیگ از این منظر بوده است. واردی جدا از 19 گلی که زده و رکوردِ 11 بازیِ پیاپی گل زدن در لیگِ برتر را به نامِ خودش ثبت کرده، بیشتر از هر بازیکنِ دیگری هم توپ را به تیرِ دروازه‌یِ حریفان زده است (6 بار).
لستر این فصل 10 ضربه‌یِ پنالتی به دست آورده که 8تایش را گل کرده است، یعنی دو برابرِ هر تیمِ دیگری در لیگِ برتر. ریاض محرز هم بعد از ویلفرد زاها بیشترین خطا را از حریفان گرفته است (65). نوعِ فوتبالِ ضدحمله‌ای، سریع و مستقیمِ لستر باعث شده که تیمِ رانیری از منظرِ مالیکتِ توپ در رده‌یِ هجدهمِ لیگ و از منظرِ درصدِ پاسِ صحیح در رده‌یِ بیستمِ لیگ قرار بگیرد. اما لستر با 54 گل بهترین خطِ حمله‌یِ لیگ را دارد و تنها در 3 بازیِ این فصل موفق به گل زدن نشده است، کمتر از هر تیمِ دیگری.
اما در بعدِ دفاعی. لستر در 13 بازیِ اخیرش در لیگ تنها 6 گل خورده است. لستر در کلِ فصل 13 بازی را با اختلافِ یک گل برده است، بیشتر از هر تیمِ دیگری. لستر 12 کلین شیت دارد. فقط آرسنال و یونایتد و سیتی با 13 کلین شیت از این منظر بهتر از لستر هستند. انگولو کانته این فصل بیشترین تعدادِ تکلِ موفق+قطعِ توپ در لیگ را داشته است (97 و 125). کسپر اشمایکل و وز مورگان هم جزوِ 7 بازیکنی هستند که تمامِ دقایقِ تمامِ بازی‌هایِ لیگ را بازی کرده‌اند. در مجموع لستر تنها 25 تغییر در ترکیبِ اصلیِ تیمش داشته، کمتر از هر تیمِ دیگری در لیگ. 
     
آی اسپورت
2016-03-20 09:08:20
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر