فهرست
پیش‌بازی سیتی–یونایتد؛ میراثِ پیگرینی و ون گال
پیش‌بازی سیتی–یونایتد؛ میراثِ پیگرینی و ون گال

پیش‌بازی سیتی–یونایتد؛ میراثِ پیگرینی و ون گال

آی‌اسپورت – این چهارمین بار است که لویی ون گال در مقامِ مربیِ منچستر یونایتد مقابلِ منچستر سیتی به رهبریِ مانوئل پیگرینی قرار می‌گیرد. پیگرینی قطعا آخرین دربیِ منچسترش را تجربه می‌کند و ون گال هم اگر اتفاق و تصمیمِ عجیبی از سویِ باشگاهِ یونایتد رخ ندهد، تابستان راهِ پیگرینی را پی خواهد گرفت و از فوتبالِ جزیره خداحافظی خواهد کرد. همین شرایط است که اهمیتِ به جا گذاشتنِ میراثی مثبت از سویِ دو مربی‌ای که به سنِ بازنشستگیِ رسیدند را بیشتر می‌کند. سیتی و یونایتد در شرایطی داربیِ منچستر را برگزار می‌کنند که مقامِ چهارمی هدفِ اصلیِ دو تیم در لیگ است. تساویِ دیروزِ وستهام مقابلِ چلسی هم نکته‌ای مثبت برایِ دو تیمِ منچستری بود که حساسیتِ بازی را بیشتر هم می‎‌کند.
در این بازی سیتی بدونِ کاپیتانش، وینست کمپانی است و زوجِ او در خطِ دفاعی، نیکولاس اوتامندی هم به احتمالِ زیاد بازی را از دست خواهد داد. کوین دبروینه، فابین دلف و سمیر نصری هم که مصدومینِ طولانی‌مدتِ سیتیزن‌ها هستند. در سویِ مقابل هم جدا از مصدومینِ طولانی‌مدت، آندر هررا ممکن است این بازی را از دست بدهد، اما اشلی یانگ و کمرون بروتویک-جکسون می‌توانند دوباره بازی کنند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-یونایتد تنها یکی از 8 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش در لیگِ برتر را برده است (3 مساوی، 4 باخت).
2-سیتی در 6 بازیِ اخیر مقابلِ یونایتد 4 بار پیروز شده و تنها یک بار شکست خورده است.
3-سرخیو آگوئرو در 7 بازیِ لیگ مقابلِ یونایتد 7 گل زده است. آگوئرو با یک گلِ دیگر می‌تواند به رکوردِ بیشترین گلِ داربی که در اختیار وین رونی با 8 گل است برسد.
4-در تاریخِ لیگِ برتر تنها 5 بازیکن بیشتر از آگوئرو به یونایتد گل زده‌اند: لز فردیناند، تیری آنری، استیون جرارد و رابی فاولر (8 گل) و آلن شیرر (10 گل).
5-آگوئرو در 8 بازیِ اخیرش در اتحاد در لیگ، 11 گل زده است.
6-پیگرینی با پیروزیِ احتمالیِ امروز می‌تواند لقبِ تنها مربیِ سیتی که یونایتد را 4 بار در لیگِ برتر شکست داده را به خودش اختصاص بدهد. آخرین مربیِ سیتی که موفق شد بیش از 4 داربیِ منچستر در لیگ را برایِ سیتی ببرد جو مرسر در دهه‌یِ 70 بود (5 بار).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-20 11:32:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر