فهرست
یادداشت: چالشِ سویا برایِ زیدان در آستانه‌یِ ال کلاسیکو
یادداشت: چالشِ سویا برایِ زیدان در آستانه‌یِ ال کلاسیکو

یادداشت: چالشِ سویا برایِ زیدان در آستانه‌یِ ال کلاسیکو

ادواردو آلوارز
 
جدا از روزنامه‌هایی که تاریخِ بازی‌هایِ ساده‌یِ رئال در چمپیونز لیگ در دورانِ ریاستِ فلورنتینو پرز را بررسی کردند، باقی مطبوعات سوالی مهم مطرح کردند: اگر رئال به ولفسبورگ ببازد چی؟ به جایِ اینکه رئالی‌ها از قرعه‌یشان خوشحال باشند و خیالشان راحت شود که مقابلِ ضعیف‌ترین تیمِ باقی مانده ار چمیپونز باید بازی کنند، از احتمالِ شکست‌شان نگران هستند. رئالی‌ها به این فکر می‌کنند که شکست مقابل تیمی قوی و بهتر اشکالی ندارد، اما حذف شدن به دست ولفسبورگ یک آبروریزی است. این حال و هوا و جو نه چندان مثبت این روزهایِ سانتیاگو برنابئو است.
با این حال رئالی‌ها وقتِ چندانی برایِ فکر کردن به بازیِ ولفسبورگ نداشتند، چون باید خودشان را برایِ بازیِ حساس مقابلِ سویایِ رده‌یِ پنجمی آماده می‌کردند. این بازی امتحانِ مهمی برایِ زیدان خواهد بود. سویا که در ابتدایِ فصل وضعیتِ مطلوبی نداشت حالا در 11 بازیِ اخیرش در لا لیگا تنها یک بار باخته و آن هم شکستِ نزدیکِ 2-1 در نوکمپ بود. سویا در ضمن نمایشِ فوق‌العاده‌اش در یوروپا لیگ را هم ادامه داده به عنوانِ مدافعِ قهرمانیِ دو دوره‌یِ اخیر به مرحله‌یِ یک چهارمِ نهایی رسیده است. سویا در حالِ حاضر بازیکنانِ آماده‌یِ زیادی دارد. کوین گامیرو که 13 گل در لا لیگا زده تبدیل به مهاجمی شده که هیچ تیمی دوست ندارد مقابلش بازی کند و اور بانگا و سباستین کریستوفور هم دقیقا چیزی که اونای امری ازشان در خطِ میانی می‌خواهد را اجرا می‌کنند. با اینکه یون کونوپلیانکا و ویتولو مصدوم هستند، نیمکتِ سویا نشان داده که قدرتِ پر کردنِ جایِ ستاره‌هایش را دارد، به خصوص خوسه آنتونیو ریسِ تمام‌نشدنی.
با این حال بخشی از آمار است که شرایط را به سودِ رئال در بازیِ امشب نشان می‌دهد. سویا این فصل موفق نشده حتی یک بردِ خارج از خانه به دست بیاورد و 9 بازی را مساوی کرده و 5 بار باخته است. در ضمن سویا در 8 دیدارِ اخیرش در سانتیاگو برنابئو 8 بار باخته و 25 گل خورده است. با وجودِ این آمار سویایِ این روزها که با فشارِ بسیار بالایی بازی می‌کند می‌تواند بهترین آزمون برایِ تیمِ زیدان در آستانه‌یِ ال کلاسیکو باشد.
زیدان از وقتی رهبریِ رئال را بر عهده گرفته تیمش در بازی‌هایِ خانگی 27 گل در 6 بازی زده است. اما شکست مقابلِ اتلتیکو مادرید و نمایش‌هایِ ضعیفِ خارج از خانه مقابلِ مالاگا و لاس پالماس، شک و تردید درباره‌یِ سرنوشتِ این فصلِ رئال و آینده‌یِ زیدان در برنابئو را بالا برده است. درسته که لا لیگا عملا از دست رفته است، اما زیدان باید تمامِ تلاشش را بکند تا بازیِ امشب را ببرد. شکستِ رئال مقابلِ سویا جوِ منفیِ سنگینی در دو هفته مانده به ال کلاسیکو در نوکمپ برپا می‌کند و این چیزی است که زیدان باید ازش دوری کند. اگر زیدان می‌خواهد شانسی برایِ باقی ماندن رویِ نیمکت رئال در فصلِ آینده داشته باشد باید این بازی را ببرد و نشان دهد که می‌تواند تیمش را در جدال‌هایِ حساس و پرفشار به خوبی رهبری کند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-20 13:20:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر