فهرست
ترین های لیگ یک در پایان هفته سی ام: پیکان یا ماشین؟
ترین های لیگ یک در پایان هفته سی ام: پیکان یا ماشین؟

ترین های لیگ یک در پایان هفته سی ام: پیکان یا ماشین؟

آی اسپورت- تیمهای لیگ دسته اول پس از پایان هفته سی ام به مناسبت عید نوروز در تعطیلات به سر می برند. به همین بهانه، ترین های لیگ دسته اول را از نگاه آماری در پایان هفته سی ام با هم مرور خواهیم کرد و متوجه علت حضور تیمهای بالای جدولی همانند پیکان، خونه به خونه، فجرسپاسی، ماشین سازی تبریز ونفت آبادان خواهیم شد. چرا که این تیمها در چند فاکتور بهترین عملکرد را برای خود ثبت کرده اند. همچنین دلایل حضور تیمهای قعرجدولی آلومینیوم هرمزگان، فولاد یزد، شهرداری اردبیل، داماش گیلان، پاس و گیتی پسند را درک خواهیم کرد. تیمهایی که به گواه آمار در چند فاکتور ذکر شده در ادامه عملکرد ضعیفی از خود نشان داده اند.


 
بیشترین برد
اگر نگاهی به جدول رده بندی لیگ دسته اول بیاندازیم مشاهده خواهیم کرد که تیمهای اول تا سوم، به ترتیب بیشترین پیروزیها را در میان بیست تیم حاضر دارند. پیکان تهران که در نیمی از بازیهای خود سه امتیاز کامل بازی را کسب کرده در صدر جدول لیگ قرار دارد. تیمهای خونه به خونه بابل و فجرسپاسی شیراز به ترتیب با 14 و 13 پیروزی پس از پیکان از این حیث در رده دوم و سوم قرار دارند.


 
 


کمترین برد
آلومینیوم هرمزگان که در قعر جدول لیگ دسته اول قرار دارد تنها در چهار دیدار توانسته است حریفان خود را شکست دهد. پس از آلومینیوم شاگردان باقری نیا در فولاد یزد با 5 پیروزی در رتبه دوم و تیمهای شهرداری اردبیل، داماش گیلان، پاس همدان، گیتی پسند اصفهان، پارسه تهران و گلگهر سیرجان با هفت پیروزی رده سوم کمترین بردها را به خود اختصاص داده اند.
 

 


بیشترین تساوی
شاید عجیب ترین آماری که در پایان هفته سی ام رقابتها به ثبت رسیده است مربوط به بیشترین تعداد تساوی ها باشد. شاگردان داوود مهابادی در تیم آلومینیوم اراک رده دهمی بیشتر از نیمی از بازیهای خود را در این فصل با تساوی به پایان رسانده اند. پس از ایرالکو، نفتیهای مسجدسلیمانی رده هشتمی هستند که با 15 تساوی رده دوم را بدین جهت کسب کرده اند. اگر این دو تیم 30 درصد از تساویهای خود را با پیروزی پشت سر میگذاشتند، در هشت هفته باقی مانده قطعا یکی از مدعیان اصلی صعود به حساب می آمدند. در رتبه سوم گلگهر سیرجان با 14 تساوی قرار دارد.
 


 


کمترین تساوی
چهارتیم خونه به خونه بابل، نساجی مازندران، ایرانجوان بوشهر و شهرداری اربیل به طور مشترک این عنوان را با نه تساوی کسب کرده اند. فجرسپاسی، داماش گیلان و پاس همدان با ده تساوی در رده بعدی قرار دارند.


 
 


بیشترین باخت
شهرداری اربیل با 14 شکستی که در این فصل متحمل شده است، از این حیث درصدر این آمار قرار گرفته و پس از پرشورهای لیگ یک، آلومینیوم هرمزگان، پاس و داماش گیلان با 13 شکست رتبه دوم و در رتبه سوم فولاد یزد با 12 شکست قرار دارد.
 
 
کمترین باخت
شاگردان علیرضا مرزبان در امر شکست ناپذیری بسیار موفق عمل کرده اند و با میانگین یک باخت در ده بازی،  تابدین جای مسابقات تنها سه شکست را درکارنامه خود میبینند. ماشین سازی تبریز، نفت مسجدسلیمان و آلومینیوم اراک با 6 شکست در رتبه دوم تیمهای شکست ناپذیر قرار گرفته اند.
 


 


بیشترین گل زده
سبزقباهای رده چهارمی تبریز با 42 گل زده عنوان بهترین خط حمله را تا پایان هفته سی ام با خود یدک میکشند(نتیجه سه بر صفر مقابل آلومینیوم هرمزگان لحاظ نشد). قاسمی نژاد، محسن دلیر، فرزاد محمدی و ... روز سختی را برای خط دفاع و دروازبان هر یک از تیمهای مقابل رقم زده اند. پیکان تهران با 41 گل زده در تبه دوم، نفت آبادان و پارسه تهران با 38 گل زده در رتبه سوم قرار دارند.
 


 


کمترین گل زده
داماش گیلان تنها با 19 گل زده بی آزارترین تیم در بین بیست تیم حاضر است. داماشی ها اگر میخواهند فصل آینده در لیگ دسته اول به میدان بروند باید بر آمار گلهای زده خود بیافزایند. آلومینیوم هرمزگان، فولاد یزد، پاس، گیتی پسند و گل گهرسیرجان با 24 گل زده در رده دوم قرار گرفته اند.
 


 


بیشترین گل خورده
تیم پارسه با دریافت 42 گل ضعیف ترین خط دفاعی را دارد. شاگردان میختاریان که خطر سقوط را احساس میکنند باید در هشت هفته باقیمانده چاره ای بیندیشند تا از افزایش بیش از حد گلهای خورده خود بکاهند. ایرانجوانی ها که در هفته های بیست و نهم و سی ام  شاهد عبور 7 گل از خط دروازه خود بودند در رده دوم قرار گرفته اند. در رده سوم هم نفت آبادان و فولاد یزد با 34 گل خورده قرار دارند(نتیجه سه بر صفر آلومینیوم هرمزگان مقابل ماشین سازی لحاظ نشد).
 


 


کمترین گل خورده
دو تیم مس کرمان و فجر سپاسی تنها با 20 گل خورده نشان داده اند در زمینه دفاعی بسیار موفق عمل کرده اند. اگر این دو تیم  آمار خوب خود را در ادامه بازیها حفظ کنند شاید بلیط صعود به لیگ برتر را در انتهای مسابقات دریافت کنند. پیکان با 22 گل خورده در رتبه دوم و خونه به خونه با 25 گل خورده در رتبه سوم قرار دارد.
 
تفاضل گل
پیکان تهران، ماشین سازی تبریز و فجرسپاسی به ترتیب با مثبت نوزده، سیزده و هشت بهترین تفاضل را در اختیاردارند.
تیمهای داماش، آلومینیوم هرمزگان و فولاد یزد به ترتیب با منفی سیزده، دوازده و ده بدترین تفاضل گل را به خود اختصاص داده اند.
 
 

وجود یازده تیم از بیست تیم حاضر با تفاضل منفی از نکات قابل توجه و البته قابل تامل است.
 
 
منبع: دی اسپورت
کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2016-03-20 16:17:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر