فهرست
یادداشت: مارکوس رشفورد، قهرمانِ محلی
یادداشت: مارکوس رشفورد، قهرمانِ محلی

یادداشت: مارکوس رشفورد، قهرمانِ محلی

نیک رایت
 
مارکوس رشفورد در اولین بازی‌اش برایِ یونایتد دو گل به میچیلند زد، در اولین بازیِ لیگِ برتر برایِ یونایتد دو گل به آرسنال زد و در اولین داربیِ منچسترش تک گل بازی را زد. رشفوردِ هجده ساله با نمایشِ عالی‌اش مقابلِ سیتی پاسخِ ایمانِ لویی ون گال را به خودش داد و در تمامِ طولِ بازی مدافعینِ حریف را آزار دید. در این میان هیچ بازیکنی به اندازه‌یِ مارتین دمیچلیس به زحمت نیفتاد.
در دقیقه‌یِ 16 بازی ماتا و اشنایدرلین یک و دو کردند و ماتا پاسی عمقی به رشفورد داد و رشفورد هم با یک چرخشِ سریع دمیچلیس را محو کرد و با ضربه‌ای دقیق جو هارت را مغلوب کرد. این فوتبالِ مستقیم و سریع دقیقا همان چیزی بود که تمامِ فصل تیمِ ون گال نداشت. تاکتیکِ ون گال در این بازی کاملا مشخص بود و به خوبی نتیجه داد. 56 درصدِ حملاتِ یونایتد مقابل سیتی از سمتِ چپ طراحی شد، جایی که به رشفورد دستور داده شده بود در کانالِ بینِ سانیا و دمیچلیس قرار بگیرد و با سرعتِ خودش از چپ به باکسِ سیتی حمله کند. آنتونی مارسیال هم در همین سو کمکِ رشفورد بود و یونایتد می‌توانست یک پنالتی هم از همین سو و رویِ خطایِ دمیچلیس رویِ رشفورد به دست بیاورد. این داستان انقدر ادامه پیدا کرد که دمیچلیسِ سی و پنج ساله در دقیقه 54 بازی تعویض شد.
رشفورد در نیمه‌یِ دوم با توجه به فشارِ سیتی برایِ زدنِ گلِ تساوی کمتر صاحبِ توپ شد، اما سرعتِ او در ضدحمله‌ها خطری همیشگی برایِ حریفی بود که زوجِ اصلیِ خطِ دفاعی‌اش یعنی کمپانی و اوتامندی را نداشت. رشفورد در این بازی سریع‌ترین استارت را بینِ تمامِ بازیکنان، با سرعتِ 34.41 کیلومتر در ساعت زد. حضورِ لینگارد و مارسیال در دو سمتِ رشفورد انرژی و خلاقیتِ جوانی‌ای را به یونایتد داد که سیتی به شدت کمبودش را احساس می‌کرد. رشفورد حتی بعد از اینکه در دقیقه‌یِ 86 پایش گرفت، بازهم به بازی و دویدن ادامه داد و در لحظاتِ پایانی طولِ زمین را طی کرد تا توپ را به گوشه‌یِ زمین ببرد و برایِ تیمش یک کرنر بگیرد. برایِ همین لویی ون گال بعد از بازی دست به تعریف و تمجید از ستاره‌یِ جوانش زد: «من تا حالا همچین چیزی ندیده بودم که پایِ بازیکن بگیره اما هنوز با بدوه. اون یک مهاجمِ واقعیه و خیلی خوب گل میزنه. برایِ همین من تویِ پستش نگهش داشتم. اما اون میتونه تویِ کانال‌هایِ کناری هم با سرعت حرکت بکنه. من خیلی ازش خوشم میاد.»
مارکوس رشفورد حالا در 8 بازیِ اولش برایِ یونایتد 5 گل زده است، بیشتر از 8 بازیِ اولِ رونی، ون پرسی و مارسیال. ون گال به درستی اشاره کرد که تداومِ بازیِ او در هفته‌هایِ آینده محکِ جدی خواهد خورد. اما با چیزی که دیدیم احساس می‌کنیم این پسر بازهم با خودش سورپریز خواهد داشت. قهرمانِ محلیِ یونایتد تازه دست به کار شده است.
 
     
آی اسپورت
2016-03-21 09:21:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر