فهرست
آمار: نکاتی از هفته‌یِ سی‌ام سریِ آ
آمار: نکاتی از هفته‌یِ سی‌ام سریِ آ

آمار: نکاتی از هفته‌یِ سی‌ام سریِ آ

آی‌اسپورت – بوفون در پیروزیِ 4-1 یوونتوس مقابلِ تورینو رکوردِ سباستیانو روسی در فصلِ 1993-1994 را شکست. دروازه‌بانِ سابقِ میلان در این فصل موفق شده بود 929 دقیقه‌ دروازه‌اش را در لیگ بسته نگه دارد. بوفون در دقیقه‌یِ سومِ دربی دلا موله از این مرز رد شد و نهایتا با پنالتی‌ای که آندره‌آ بلوتی واردِ دروازه‌اش کرد رکوردِ 974 دقیقه را به نامِ خودش ثبت کرد. گلِ بلوتی در ضمن روندِ 10 بازیِ کلین شیتِ متوالیِ بیانکونری را هم به پایان رساند، رکوردی که بالاترین در تاریخِ سریِ آ محسوب می‌شود. این ششمین پیروزیِ خارج از خانه‌یِ یوونتوس در دربی دلا موله در 7 بازیِ اخیر بود. پل پوگبا در این بازی دومین گلش برایِ یوونتوس از رویِ ضربه‌یِ آزادِ مستقیم را زد. دیگرِ گلِ پوگبا از رویِ ضربه‌یِ آزاد هم مقابلِ تورینیو در کوپا ایتالیا بود.
اما ناپولی با اینکه 6 امتیاز از یوونتوس عقب افتاده بود با تمرکزِ بالا مقابلِ جنوا قرار گرفت و یک بار دیگر با درخششِ گونزالو هیگوایین فاصله‌اش با صدرِ جدول را به 3 امتیاز رساند. "پیپیتا" با 2 گلی که دیشب زد حالا در 30 بازی 29 گل دارد. بهترین رکوردِ هیگوایین پیش از این فصل، 27 گل در 32 بازیِ لا لیگا برایِ رئال مادرید در فصلِ 2009-2010 بود. ناپولی هم رکوردِ جدیدی برایِ خودش در تاریخِ سریِ آ به ثبت رساند. پارتنپوی تا به حال سابقه نداشته از 30 بازیِ اولِ فصل 20 بازی را ببرند و 67 امتیاز بگیرند. شاگردانِ مائوریتزیو ساری بدین ترتیب همچنان یوونتوس را تعقیب می‌کنند و منتظرِ تنها یک لغزش از مردانِ الگری هستند.
اما در رده‌یِ سوم آ اس رم بالاخره بعد از 8 پیروزیِ متوالی با لوچانو اسپالتی، مقابلِ اینتر با تساویِ 1-1 متوقف شد. راجا ناینگولان در این بازی هم برایِ جالوروسی گل زد. این سومین گلِ فصلِ هافبکِ بلژیکی بود، گل‌هایی که هر 3 بعد از آمدنِ اسپالتی به ثمر رسیده است. اینتر در این بازی که پیروزی در آن می‎‌توانست قدمی بسیار بلند برایِ رسیدن به چمپیونز لیگِ سالِ آینده باشد، بازهم نتوانست رم را در استادیو الیمپیکو شکست دهد. آخرین برای که نراتزوی خارج از خانه رم را شکست داده بود به سالِ 2008 برمی‌گردد و پیروزیی 4-0 تیمِ مانچینی. مشکلِ اینتر در بازی‌هایِ خارج از خانه همچنان ادامه دارد. آخرین باری که اینتر خارج از خانه موفق به کسبِ 3 امتیاز شد به پیروزی مقابلِ امپولی در ششمِ ژانویه برمی‌گردد. از آن تاریخ به بعد شاگردانِ مانچینی از 6 بازیِ خارج از خانه تنها 3 تساوی به دست آورده‌اند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-21 10:26:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر