فهرست
پرونده واگذاری جدی‌تر شد: نفت در مسیر نابودی؟
پرونده واگذاری جدی‌تر شد: نفت در مسیر نابودی؟

پرونده واگذاری جدی‌تر شد: نفت در مسیر نابودی؟

آی اسپورت - مشکلات مالی پرتعداد نفت، عدم علاقه وزارت نفت به تیم‌داری و بدهی سنگین باشگاه به بازیکنان، بحث واگذاری نفت تهران را جدی‌تر کرده است. قنبرزاده، مدیرعامل نفتی‌ها هم بارها این موضوع را تایید کرده و تلاش می‌کند با تغییر مالکیت نفت، بخشی از مشکلات این باشگاه را حل کند. نفتی‌ها در نقل و انتقالات نیم فصل، بیشتر بازیکنان گرانقیمت‌شان را به دیگر تیم‌های لیگ برتری واگذار کردند اما باز هم نتوانسته‌اند به تعهدات‌شان عمل کنند.

پروژه واگذاری نفت، شاید به معنی پایان دوران طلایی این باشگاه باشد. ساز و کار پر از ابهام واگذاری تیم‌ها در فوتبال ایران، باعث شده سابقه خوبی در این زمینه وجود نداشته باشد. در حال حاضر، هر 7 تیم بالای جدول و مدعی لیگ مالکانی دولتی یا شبه دولتی دارند. این هفت تیم به ترتیب متعلق به وزارت ورزش، بانک ملی، وزارت ورزش، کارخانه ذوب آهن، سپاه پاسداران، وزارت نفت و کارخانه سایپا هستند. در عوض، تیم‌های خصوصی پایین جدول را قبضه کرده‌اند. استقلال اهواز، راه آهن و سیاه جامگان، سه کاندیدای اصلی سقوط به لیگ یک همگی مالکان خصوصی دارند. پیش از آن هم باشگاه‌هایی مثل استیل آذین، داماش و گهر در مقاطع مختلف قربانی همین خصوصی‌سازی بی‌برنامه شدند.

خصوصی شدن نفت، می‌تواند موفق‌ترین باشگاه سال‌های اخیر فوتبال ایران را هم به همین مسیر برود. مسیر پول خرج کردن مقطعی برای کسب شهرت یک مالک خصوصی و بعد از چند ماه، حرکت در مسیری که قبلا دیگر باشگاه‌های خصوصی آن را تجربه کرده‌اند.
کد خبر: 9406
  ۲  
آی اسپورت
2016-03-22 15:39:53
نظر دهید

۲ نظر
پرززز
سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵، ۱۹:۱۵
نفت واقعا حیفه واگذار شه مخصوصا ب امثال هدایتی تیم داره پوست اندازی میکنه منصوریان ی تعداد جوون از تیم امید و جوانان اضافه کرده ک اگر ی مدیر خوب و ی مقدار بودجه تزریق شه سالهای روشن و موفقی پیش رو خواهد داشت واقعا حیف
جیم
سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵، ۱۹:۲۴
بخاطریکه هیچوقت بخش خصوصی با دولت نمیتونه رقابت کنه ... نهادهای دولتی و شبه دولتی دست باز در خرج کردن دارن و هز نقص مدیریتی رو با کمک های ناگهامی جمع میکنند اینه که بخش خصوصی شکست میخوره.

فقط افرادی از بحش خصوصی مشارکت میکنند که اهداف غیر فوتبالی دارند، همین هایی که دیده میشن.

فوتبال شبه دولتی هر دو بخش رو از بین میبره، یا دولت و نهادهای شبه دولتی مسباس برن، یا کلا خصوصی نشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر