فهرست
ژابی آلونسو : برای فتح لالیگا حتی یک قدم عقب نمی گذاریم !
ژابی آلونسو : برای فتح لالیگا حتی یک قدم عقب نمی گذاریم !

ژابی آلونسو : برای فتح لالیگا حتی یک قدم عقب نمی گذاریم !

آی اسپورت - ژابی آلونسو بدون شک مغز متفکر خط میانی رئال مادرید در تمام 4 سال اخیر بوده است و به گفته تمام کسانی که با او کار کرده اند ، نقش او در حفظ توازن و تعادل تیم کتمان ناپذیر است. مصاحبه امروز او در حاشیه یک فعالیت تبلیغاتی را ، به نقل از روزنامه مارکا ، اینجا بخوانید :
رونالدو :
وضعیت کریس مطلوب است. دیروز کمی مشکل داشت و به همین خاطر تعویض شد . اما فکر نمی کنم برای بازی روز شنبه مقابل سوسیداد مشکلی داشته باشد. دو روز فرصت باقیست و امیدوارم که بتواند خودش را در بهترین فرم به بازی برساند.په په :
دیروز په په فوق العاده بود ! وقتی په په 100 درصد آماده باشد تیم ما هم وضعیت بهتری خواهد داشت. دیروز دیدید که کلید موفقیت ما در بسته نگه داشتن دروازه آمادگی بالای په په بود.

اهداف این فصل رئال :
در لیگ قهرمانان بخوبی پیش رفته ایم اما هنوز برای رسیدن به فینال ، بازی های دیگری در پیش داریم. در لالیگا هم همینطور . هنوز چیزی مشخص نیست. در جام حذفی هم یک فینال مهم با بارسا پیش روی داریم. نمی توانم بین اینها یکی را انتخاب کنم. سالهاست که قهرمان اروپا نشده ایم و برای فتح لالیگا هم پاپس نمی کشیم .با این وجود هر سه جام برای ما از اهمیت بالایی برخوردارند.
ایوان راکیتیچ :
در شروع این فصل شایعات زیادی در مورد من بوجود آمد که بعضی از آنها فوتبالی نبود. شایعه جذب راکیتیچ در فصل بعد مرا آزار نمی دهد. او را بخوبی می شناسم. سالهایت در اسپانیا بازی می کند . کیفیت بالایی دارد و در سویا بخوبی جا افتاده است. ولی در حال حاضر به اینکه سال بعد چه کسانی به تیم ما می آیند فکر نمی کنم.
بازی های پایانی فصل :
کاملا واضح است که به نسبت سال گذشته امسال وضعیت بهتری در لالیگا داریم. در چمپیونز لیگ هم همانند سال گذشته در این مرحله سه گل زدیم.امسال به دورتموند و سال گذشته به گالاتاسرای ! با وجود مصدومانی که داریم کاملا برای این 6 هفته باقی مانده که بسیار حساس و جذاب خواهد بود ، آماده ایم.


اتلتیکو مادرید :
هرچقدر که به جلوتر آمدیم ، آنها پیشرفت کردند و اکنون در صدر جدول قرار دارند.به غیر از جام حذفی در دوجام دیگر با برنامه نشان داده اند.تیم بسیار سختکوشی هستند . تمام بازیکنانشان با یکدیگر هماهنگ هستند که من تاثیر مربی را در این هماهنگی بخوبی می بینم.  آنها شایسته حضور در چنین جایگاهی هستند هرچند هنوز فصل به پایان نرسیده است.
ایسکو:
ایسکو وضعیت خوبی داشت اما به بازی های اینچنینی (بازی با دورتموند) نیاز داشت تا کیفیت بالای خودش را بیش از پیش نشان دهد. او گل مهمی هم زد که برای او بسیار خوشحالم. به ایسکو بشدت نیاز داریم چون مصدومین زیادی داریم و کیفیت بالای ایسکو به ما کمک بسیاری خواهد کرد.

تقویم فشرده مسابقات :

از ماه سپتامبر تقریبا هر یکشنبه و چهار شنبه مشغول بازی کردن هستیم. تقویم مسابقات فشرده است و خیلی از بازیکنان با مشکلاتی مواجه هستند ، مثل رونالدو که البته مصدوم نیست ولی مشکل کوچکی دارد.مارسلو و دیگو کاستا بخاطر همین تقویم مصدوم شدند. و بدتر آنکه در انتهای فصل جام جهانی را هم در پیش داریم. زمستان را با جام حذفی شروع کردیم و همین باعث شد هر سه روز یک بار در زمین فوتبال حاضر باشیم.چاره ای نداریم. باید با این مساله کنار بیاییم.بازی با سوسیداد :

بازی با سوسیداد همیشه سخت و دشوار است . بخصوص در آنوئتا ! در دو فصل اخیر در مقابل ما نتایج خوبی گرفته اند ، اما امسال ما به اندازه کافی امتیاز از دست داده ایم و گزینه های زیادی برای جبران باقی نمانده است. باید هر چه سریعتر جبران مافات کنیم و چاره ای نداریم جز اینکه آنها را شکست دهیم.

دورتموند :

نتیجه بزرگی کسب کردیم. ولی باید همچنان متمرکز باشیم . خوشحال هستیم بخاطر کسب پیروزی پر گل ! ولی بخوبی می دانیم که هنوز 90 دقیقه دیگر باقیست و چیزی تمام نشده است. 

برنامه ها و سیاست های آنچلوتی :

بنظر من ایده های او درست هستند. گاهی نتایج بدی بدست می آید ، اما همه ما به او اطمینان داریم.به نحوه آماده سازی تیمی او اعتقاد داریم. برنامه های آنچلوتی کاملا مورد حمایت بازیکنان است .

میزان آمادگی شخصی :

خودم را در وضعیت مناسبی می بینم. همانطور که قبلا وضعیت خوبی داشتم.غیر ممکن است که در تمام بازیها فرم مناسبی داشته باشی ، اما همیشه سعی می کنم که کیفیت خودم را در سطح مطلوبی حفظ کنم. این مساله برای من اهمیت بالایی دارد. خیلی مهم نیست که چه میزان اجازه نفوذ دارم . در سیستم 1-3-2-4 آزادی عمل بیشتری دارم. چرا که از طرف هافبک های دیگر بخوبی حمایت می شوم.

همکاری تیمی :

در این سطح از فوتبال باید همه باهم متحد باشیم. چه در دفاع و چه در حمله ! اگر اینچنین باشیم بهترین نتایج را خواهیم گرفت. ولی این مساله هیچ الگوی ثابتی ندارد . باید که برای تغییر وضعیت از حمله به دفاع و برعکس ، هوش و تبحر بالای تیمی داشته باشیم.

منبع : مارکا
ترجمه : رضا سیف
     
آی اسپورت
2014-04-03 20:58:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر