فهرست
کی‌روش: با این جوان‌ها آینده از آن تیم ملی ایران است
کی‌روش: با این جوان‌ها آینده از آن تیم ملی ایران است

کی‌روش: با این جوان‌ها آینده از آن تیم ملی ایران است

آی اسپورت - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید دیدار مقابل هند از نظر تعیین جایگاه برای مرحله بعد رقابت‌های انتخابی جام جهانی حائز اهمیت است.  کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار مقابل هند در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، اظهار کرد: ابتدا سال جدید خورشیدی را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم بهترین سال‌ها را پیش رو داشته باشید.
وی درباره دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل هند بیان کرد: بازی مقابل هند بازی مهمی است. مطمئنا هم به دلیل اینکه نتیجه بازی برای ما مهم است و هم اینکه این دیدار به جایگاه ما در مرحله بعدی انتخابی جام جهانی مهم است. امیدوارم با کسب نتایج بسیار خوب در جایگاه خیلی خوبی قرار بگیریم و سه امتیاز را به دست آوریم.
سرمربی تیم ملی ادامه داد: چهار ماه از آخرین دیدار تیم ملی می‌گذرد. خوشبختانه با در اختیار داشتن بازیکنان فوق‌العاده که با تمرکز و تعهد بالا انگیزه بالایی از خود نشان دادند، مطمئنا فردا با تمام تعهد و تمرکز در مقابل هند قرار می‌گیریم. تنها فرصت برگزاری دو جلسه تمرین را با تیم کامل در اختیار داشتیم. البته باید اشاره کنم تمامی بازیکنان به غیر رضا قوچان نژاد، آمادگی لازم را دارند که در دیدار فردا به میدان بروند. تنها 11 بازیکن را در دیدار فردا به میدان بفرستیم و رضا قوچان نژاد در دیدار فردا مصدوم است.
کی‌روش در پاسخ به این سوال که با توجه به عدم حضور دو مهاجم تیم ملی در دیدار فردا، آیا ملی‌پوشان تنها به کسب هر سه امتیاز بسنده می‌کنند یا قصد دارند نتیجه پرگلی را رقم بزنند نیز گفت: ابتدا باید تمرکز کافی داشته باشیم تا هر سه امتیاز لازم را بدست آوریم. وقتی شما بازی فوتبال را انجام می‌دهید، مطمئنا همه تیم‌ها آرزوی این را دارند که هم بازی خوبی نشان دهند و هم گل‌های زیادی به ثمر برسانند اما این اتفاق همواره در فوتبال رخ نمی‌دهد. اولویت ما در بازی فردا عملکرد مناسب و کسب نتیجه مطلوب است تا با تمرکز بالا عملکرد مناسبی از خود نشان دهیم. رضا قوچان نژاد و اشکان دژاگه بازیکنان تاثیرگذار و خوبی هستند اما خوشبختانه در حال حاضر یک تیم هستیم و تمام بازیکنان آماده هستند که در اختیار تیم باشند و عملکرد مناسبی را از خود نشان دهنئد.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا حضور تماشاگران و هواداران چه میزان می‌تواند به عملکرد تیم ملی کمک کند نیز خاطرنشان کرد: همان طور که روز اول به همه شما عرض کردم، تیم جوانی داریم و سید جلال حسینی نمونه بارزی از این جوانان است. این بازیکنان همواره با انگیزه تمرین می‌کنند. حسینی همانند یک بازیکن 17-18 ساله در تمرین‌ها حاضر می‌شود و کار خود را دنبال می‌کنند. چند بازیکن را در تیم ملی داریم که جوان هستند و تجربه بالایی دارند. حسینی، شجاعی، منتظری و دژاگه. سایر بازیکنان تیم نیز بازیکنانی هستند که در 6- 8 و 10 سال بعد، آینده فوتبال ایران در دستان آن‌ها خواهد بود.
کی‌روش افزود: در حال حاضر خوشبختانه راهکارهای عمیقی داریم. در تمام پست‌ها چندین بازیکن را در اختیار داریم. از دروازه‌بان‌ها، مدافعان و مهاجمان و این شرایط را برای فوتبال ایران از نظر بازیکن مهیا می‌کنند اما خب، در فوتبال همواره صحبت از امروز است و نمی‌توانیم از فرداها صحبت کنیم. باید بازیکنانی داشته باشیم که بتوانند ضمانت کنند و سه امتیاز را به دست آوریم.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران همچنین با اشاره به اینکه در ایام نوروز به سر می‌بریم هم اظهار کرد: افراد بسیاری از شهروندان تهرانی در تهران نیستند و زیاد مطمئن نیستم که فردا چه جمعیتی به استادیوم می‌آیند اما امیدواریم تماشاگران به ورزشگاه آزادی بیایند و مطمئنا پشیمان نخواهند شد زیرا فوتبال خوبی را خواهند دید.
در انتهای نشست خبری کی‌روش سرمربی تیم ملی با تصاویری از دو خبرنگار فقید ایرانی که در حادثه هوایی جرمن وینگز جان خود را از دست داده بودند عکس یادگاری گرفت.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-03-23 12:46:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر