فهرست
دورتموند و اهدافی که هنوز ارزش جنگیدن دارند
دورتموند و اهدافی که هنوز ارزش جنگیدن دارند

دورتموند و اهدافی که هنوز ارزش جنگیدن دارند

آی‌اسپورت- فصل 2015/16 در حال به اتمام رسیدن است ولی هنوز 7 بازی باقی مانده است و هر 18 تیم نیز فرصت‌های بسیار زیادی دارند که این فصل را به جذاب‌ترین فصل تاریخ بوندسلیگا تبدیل کنند. اما اوضاع برای تیم‌ها در بازی‌های پیش رو چگونه خواهد بود و هر تیم چقدر باید خوب عمل کند تا بتواند به اهداف این فصلش برسد؟ در همین رابطه سایت بوندسلیگا تیم دورتموند را مورد بررسی قرار داده است.


داستان زنبورها تا به اینجا
از هفته ششم تا به اینجا، دورتموند توانسته رتبه دوم بوندسلیگا را پشت سر بایرن مونیخ صدرنشین حفظ کنند و هیچوقت در این هفته‌ها، پا پس نکشیده است.


بعد از فصلِ بد 2014/15، دورتموند توسط سرمربی جدید خود توماس توخل متحول شد و 11 بازی پیاپی را در تمام مسابقات به پیروزی رسید.


مشکی و زردپوشان در سال 2016، فرمی مشابه نیم فصل اول خود را دارند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که آنها تنها تیم بدون شکست در سال جدید هستند و در 10 بازی انجام شده در نیم فصل دوم، 8 برد و 2 تساوی داشتنه اند.


فقط روبرت لواندفسکی با 25 گل، آماری بهتر از بازیکن سال آفریقا، پیر امریک اوبامیانگ با 22 گل داشته است.

اهداف باقی مانده که هنوز ارزش جنگیدن دارنددورتموند در حال حاضر موفق شده است که خیالش را از بابت حضور در جمع چهار تیم برتر انتهای فصل راحت کند. اما برای اینکه خیال‌شان از حضور مجدد و مستقیم در فصل بعد لیگ قهرمانان راحت شود، باید فاصله خود را با هرتابرلین بیشتر کنند.

صدرنشین لیگ، بایرن مونیخ که در فاصله 5 امتیازی با دورتموند قرار دارد، در هفته‌های آینده با تیم‌های امیداوار به حضور در لیگ قهرمانان فصل بعد یعنی شالکه و گلادباخ در آلیانز آرنا بازی دارد. اگر لغزشی در آن بازی‌ها از جانب بایرن صورت گیرد، دورتموند آماده استفاده از آن می‌باشد.


دورتموند هنوز می‌تواند به فصل رویایی خود با قهرمانی در سه جبهه، با رسیدن به جمع چهار تیم جام حذفی و یک چهارم لیگ اروپا امیدوار باشد.


بازیکن کلیدی: هنریخ میخیتاریان
میخیتاریان موفق شده است 10گل و 13 پاس گل در این فصل بوندسلیگا به نام خود ثبت کند. در 43 بازی در تمام رقابت‌ها، آمار فوق العاده 20 گل و 24 پاس گل را داشته است که بدون شک میکی در حال سپری کردن بهترین دوران ورزشی خود در بروسیا دورتموند می‌باشد.

فقط چهار بازیکن دیگر بیشتر از میخیتاریان موفق شده‌اند که در بیشتر از 20 گل در بوندسلیگا مشارکت داشته باشند (اوبامیانگ، لواندفسکی، توماس مولر و رافائل). میخیتاریان به همراه رافائل، تنها بازیکنانی هستند که در تعداد گل و پاس گل موفق شده‌اند به اعداد دو رقمی برسند. به اصطلاح می‌توان گفت دبل دبل کرده است.کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-03-24 13:22:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر