فهرست
نکته فنی: تفاوت فوتبال کیروش با ایرانی ها
نکته فنی: تفاوت فوتبال کیروش با ایرانی ها

نکته فنی: تفاوت فوتبال کیروش با ایرانی ها

یک- از تیم های کوچک تا بزرگ. از قطر و آسیایی ها تا شیلی و اجنبی ها. همه و همه قربانی تاکتیک کرنر تیم ملی شده بودند. تیم کی روش با برنامه ای ویژه زهردارترین کرنرها را به حریفان تحمیل می کردند. به خصوص در روزهایی که تیم ملی تدافعی بازی می کرد و بیشترین هدفش به دست آوردن ضربه کرنر بود. همین اتفاق پس از جام ملت ها سوژه آنالیزورهای نود شده بود. آنها به خوبی برنامه تیم ملی را روی کرنر بررسی، شناسایی و ارائه کردند. اتفاقی که تحسین سرمربی پرتغالی را هم به همراه داشت. کارلوس کیروش از این که گروهی به این خوبی مهم ترین تاکتیکش را شناسایی کردند خوشحال بود و در رسانه  ها مطرح کرد.


دو- دوربین برنامه نود به سمت سوشا مکانی می رود. سوشا به شدت آنها را مورد شماتت قرار می دهد. مکانی معترض است که آنالیزورها گفته بودند که ذوب آهن روی زمین بازی می کند ولی این تیم از هوا به پرسپولیس ضربه زد! این اتفاق مشابه برای عبدالله کرمی هم رخ داد. جومونگِ سپاهان به این گروه حمله کرد و آنها را دشمن خودش نامید. او معتقد بود زوج خوبی در کنار هادی عقیلی تشکیل داده. حالا هادی اخراج شده و عبدالله هم به عنوان یک مدافع ناکام شاهد هنرنمایی مهاجمان سرعتی حریف است.


سه- ایران اولین دیدار سال جدیدش را مقابل هند برگزار کرد. ضربات کرنر تیم ملی این بار هم گریبان یک تیم آسیایی را گرفت. اولین ضربه را سعید می زند که در صحنه آهسته با زومِ کارگردان تلویزیونی حسرتش را به همراه دارد. کرنر بعدی را سردار به تیر دروازه می کوبد. تیم ملی دست بردار نیست. این بار روی ضربه کرنر پنالتی به دست می آورند، گل اولین ایران از همین راه به دست می آید. سپس تیم ملی باز هم کرنر به دست می آورد، این بار آزمون دقیق تر به توپ ضربه می زند و گل دوم هم از کرنر به دست می آید. به بیست دقیقه پایانی بازی نزدیک می شویم کرنر بعدی هم منجر به کسب پنالتی برای ایران می شود. تیم ملی به همین سادگی از تاکتیکی ویژه سه گل به هند می زند. کیروش برخلاف سوشا و عبدالله شروع به جنجال نمی کند؛ تیتر یک کیوسک ها را به جنجال علیه آنالیزوها اختصاص نمی دهد، او برنامه جدیدی برای تیمش تدارک می بیند و موفقیتش را تکرار می کند. کیروش برای کسانی که تیمش را آنالیز می کنند می ایستد و کف می زند. برخلاف عبدالله ها و سوشا مکانی هایی که می ایستند و حرف می زنند.


حسام محسنیان / آی اسپورت
کدخبر: 9407
  ۱  
آی اسپورت
2016-03-24 21:14:08
نظر دهید

۱ نظر
-
جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵، ۰۲:۳۲
ساده ایم اگر فکر کنیم تو دور اصلی ژاپن یا کره رو با کرنر میتونیم ببریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر