فهرست
اتفاق ویژه: آقای خشن در باشگاه صدتایی‌ها
اتفاق ویژه: آقای خشن در باشگاه صدتایی‌ها

اتفاق ویژه: آقای خشن در باشگاه صدتایی‌ها

آی اسپورت- سیدجلال در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه سال ۱۳۸۵ و در بازی دوستانه تیم ملی ایران برابر بلاروس برای نخستین بار به میدان رفت، دیداری که تیم ملی با هدایت امیر قلعه‌نویی برابر این تیم اروپایی به تساوی ۲ بر ۲ دست یافت. بازی با عراق در رقابتهای غرب آسیا ۲۰۰۷- اردن، که ۲۶ خردادماه سال ۱۳۸۶ در شهر امان برگزار شد، نخستین بازی رسمی سیدجلال با پیراهن تیم ملی کشورمان بود.
این بازیکن پس از علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی و جواد نکونام، به عنوان چهارمین ایرانی به باشگاه «۱۰۰» تایی‌ها فوتبال ملی دنیا رسید و رکورد جالبی را در کارنامه فوتبالی‌اش به ثبت رساند. او نخستین مدافع تاریخ ایران است که چنین رکوردی را به دست می‌آورد و از این نظر افتخاری بزرگی را به نام خود رقم می‌زند.
این مدافع کشورمان که متولد ۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۶۰ است، در این سال‌ها در تیم‌های ملوان بندرانزلی، سایپا البرز و سپاهان اصفهان، پرسپولیس تهران، الاهلی قطر و نفت تهران به میدان رفته و در ۹۹ بازی گذشته تیم ملی، ۷ گل هم به ثمر رسانده است.
البته پیش از این اعلام شده بود سیدجلال حسینی در دیدار با ژاپن به ۱۰۰ بازی ملی رسیده است اما سایت‌های معتبر بین‌المللی تاریخ و آمار جهان تعداد مسابقات این مدافع را ۹۹ بازی اعلام و نامش را در کنار کارلوس براوو (شیلی)، هنری کامارا (سنگال)، کریستوفر کاتونگو (زیمباوه)، دمیتری کروگلوف (استونی)، صالح النیما (عربستان)، مریشو ان‌گاسا (تانزانیا)، روبینیو (برزیل)، اوسوالدو سانچز (مکزیک) و دنیسل تئوبالد (ترینیداد)  که همین تعداد بازی ملی را دارند، قرار داده‌اند
     
آی اسپورت
2016-03-25 13:18:33
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر