فهرست

گزارشی درباره دروازه بانهای لیگ: فرناندو خسوس و رفقا

آی اسپورت - مرور عملکرد دروازه‌بانان این فصل لیگ برتر نشان می‌دهد مرد برزیلی استقلال خوزستان هم رکورددار کلین شیت است و هم بهترین معدل دریافت گل به دقیقه را دارد.جدول زیر تنها شامل دروازه‌بانانی است که بیش از 10 بار در این فصل درون دروازه تیم‌های‌شان قرار گرفته‌اند و فقط درباره گلرهایی توضیح داده شده که معدل گل خورده به دقیقه‌ای بیش از یک بازی (90 دقیقه) دارند. این بررسی در دو قسمت دیگر ادامه خواهد داشت.* فرناندو دخسوسبرترین دروازه‌بان فصل از نظر معدل گل در دقیقه است چون دروازه‌اش تقریبا در هر دو بازی، یک بار باز شده و البته بهترین از نظر کلین شیت هم هست.در این فصل تنها یک بار دروازه این برزیلی بیش از یک بار در یک بازی باز شده که آن هم مقابل پرسپولیس در دور برگشت بوده است. فاصله او با دروازه‌بان دوم از نظر میانگین گل خورده بیش از یک نیمه است.* رشید مظاهریبهترین دروازه‌بان ایرانی فصل و نفر دوم گلرهای لیگ پانزدهم که تا همین چند سال قبل حتی جایی روی نیمکت فولاد هم نداشت. دروازه‌بان ذوب‌آهن تنها یک کلین شیت با صدرنشین فاصله دارد ولی از یک منظر دیگر برترین است؛ مهار پنالتی. مظاهری هم مثل دخسوس فقط در یک بازی دروازه‌اش بیش از یک بار باز شده اما با این تفاوت که در بازی با تراکتورسازی 4 مرتبه دروازه‌اش باز شد.
* حامد فلاح‌زادهفلاح‌زاده دروازه‌بان خوبی است چه وقتی در نفت و راه‌آهن بازی می‌کرد و چه حالا که درون دروازه سایپا می‌ایستد ولی مشکل اینجاست که مربیان کمتر به او اعتماد می‌کنند و مؤید این نکته تعداد بازی‌های این فصلش است که فقط 12 بازی است. فلاح‌زاده 2 مهار پنالتی داشته و درست مثل دخسوس دروازه‌اش فقط یک بار در یک بازی بیش از یک بار باز شده که مقابل سپاهان در دور رفت بوده است.
* گئورگی گئورگیفبعد از یک خارجی و دو ایرانی، دوباره یک خارجی دیگر در فهرست قرار می‌گیرد تا تساوی برقرار شود. گئورگیف فصل قبل در نفت مسجدسلیمان هم دروازه‌بان خوبی نشان داد و عملکرد این فصلش هم تأیید کننده همین موضوع است. دروازه او در 15 بازی، 10 بار باز شده به علاوه ثبت 6 کلین‌شیت در حالی که ذخیره‌اش در گسترش فولاد یعنی داوود نوشی‌صوفیانی فقط 2 بار کلین شیت کرده و در 6 بازی، 7 گل خورده است.


منبع: میزان
     
آی اسپورت
2016-03-26 08:56:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر