فهرست
اینفوگراف: پله، ادر و  مشکلِ خطِ حمله‌یِ ایتالیا
اینفوگراف: پله، ادر و مشکلِ خطِ حمله‌یِ ایتالیا

اینفوگراف: پله، ادر و مشکلِ خطِ حمله‌یِ ایتالیا

آی‌اسپورت – تیمی که در دهه‌هایِ اخیر بزرگانی مثلِ روبروتو باجو و کریستین ویری و ستاره‌هایِ دیگری که تونی ازشان نام برد را داشت، حالا با مشکلِ بزرگی در خطِ حمله‌اش مواجه شده است. گزینه‌هایِ آنتونیو کونته برایِ یورو 2016 عملا به گراتزیانو پله، ادر، سیمونه زازا و استفانو اوکاکا به عنوانِ مهاجمینِ شماره‌یِ 9 کلاسیک محدود می‌شود. کونته در دیدارِ دوستانه مقابلِ اسپانیا از پله به عنوانِ مهاجمِ مرکزی و از ادر در سمتِ چپِ خطِ میانی استفاده کرد. اما آمارِ هیچکدام از این بازیکنان در این فصل امیدوارکننده نبوده است.
پله در دو بازیِ اخیرش برایِ ساوتهمپتون 3 گل زد و 2 پاسِ گل داد و ستاره‌یِ تیمش بود. اما این نمایشِ درخشانِ پله بعد از 12 بازی بدونِ گل بود. این روندِ آشنایی برایِ پله در دو فصلِ حضورش در لیگِ برتر بوده است: دوره‌یِ درخششی کوتاه و دورانِ افتی بلندمدت. 21 گل در 63 بازیِ لیگ آمارِ بدی برایِ پله نیست، اما میانگینِ یک گل در 3 بازی، برایِ مهاجمِ که می‌خواهد پیکانِ خطِ حمله‌یِ ایتالیا در یورو باشد، چندان قابلِ قبول نیست. درصدِ استفاده از موقعیتِ گلِ پله در این دو فصل هم 12.5 بوده، درصدی که به خصوص در بازی‌هایِ ملیِ سنگین که موقعیت‌هایِ گل کمتر پدید می‌آیند پایین است.
گزینه‌یِ دیگر ادر است که در نیم فصلِ اول 12 گل برایِ سمپدوریا زد. اما انتقالِ زمستانی‌اش به اینتر باعث شد تا مهاجمِ 29 ساله‌ افتِ شدیدی کند و در 8 بازی برایِ تیمِ جدیدش حتی یک گل هم نزند. از سویِ دیگر سیمونه زازا در یوونتوس باید با مانزوکیچ و موراتا و دیبالا برایِ قرار گرفتن در ترکیبِ اصلی رقابت کند. زازا در بازی‌هایی که به زمین رفته در هر 112 دقیقه در لیگ یک گل زده است. اما نیمکت‌نشینی‌هایِ زیادش باعث شده تا آمادگی لازم برایِ بازی کردن در یورو را نداشته باشد. اوکاکا هم با اینکه در لیگِ بلژیک برایِ آندرلشت درخششِ زیادی داشته، در یوروپا لیگ در 10 بازی تنها 2 زد و نشان داد در بازی‌هایِ سنگین‌تر عملکردش افت می‌کند.
گزینه‌هایِ دورتر برایِ کونته البته چیرو ایموبیله که حتی با بازگشتش به تورینو هنوز فرمِ خوبِ سابقش را به دست نیاورده، و مانولو گابیادینی که نیمکت‌نشینِ همیشگیِ گونزالو هیگوایین است، هستند. فابیو کوالیارلا و الساندرو ماتری هم هر دو بالایِ 30 سال دارند و هیچکدام در اوج نیستند. سردردِ بزرگِ کونته برایِ یورو همین مشکلِ خطِ حمله است. به نظرِ می‌رسد آتزوری در یورو برایِ رسیدن به گل باید بیشتر متکی به هافبک‌هایِ هجومی‌اش مثلِ اینسینیه، الشروای، برناردسکی، براردی و کاندروا باشد. 
     
آی اسپورت
2016-03-26 09:30:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر