فهرست
آزمون منتظر دهمین گل ملی: تخت گاز به سمت رکورد دایی
آزمون منتظر دهمین گل ملی: تخت گاز به سمت رکورد دایی

آزمون منتظر دهمین گل ملی: تخت گاز به سمت رکورد دایی

آی اسپورت - مهاجم نوک محبوب تیم ملی، چند ماه بعد از تولد 21 سالگی می‌تواند دهمین گل ملی‌اش را وارد دروازه عمان کند. سردار آزمون تا پاییز سال 93، هیچ گل ملی نداشت و دقایق آخر از لیست تیم ملی برای جام جهانی خط خورده بود، اما چند هفته قبل از شروع جام ملت‌های آسیا دوران خوشبختی او آغاز شد. آزمون در 15 ماه گذشته، 9 برای تیم ملی گل زده که البته یکی از آن‌ها، در بازی غیر رسمی با عراق بوده و جزو لیست بازی‌های ملی فیفا محسوب نمی‌شود.

آزمون با زدن دو گل در بازی سه شنبه با عمان، می‌تواند تعداد گل‌های ملی‌ ثبت شده‌اش را به 10 برساند. او در بازی با هند، هشتمین گل ملی‌اش را زد. در لیست فعلی تیم ملی فقط رضا قوچان‌نژاد و کریم انصاری‌فرد بیش از 10 گل ملی در کارنامه‌شان دارند.

آزمون همین حالا با 8 گل ملی ثبت شده در این سن و سال، آمار بسیار بهتری از علی دایی ثبت کرده است. دایی تا سن 24 سالگی، هیچ گل ملی نداشت و آزمون به عنوان جدی‌ترین امید شکستن رکورد او، شاید تا سه سال آینده بتواند بیش از 10 گل دیگر وارد دروازه حریفان تیم ملی کند و در سن برابر، برتری قابل توجهی به دایی داشته باشد. البته شکستن رکورد افسانه‌ای دایی بیش از درخشش در سن کم، نیاز به ثبات دارد. کاری که دایی تا سن 37 سالگی هم انجام داد و آخرین گل ملی‌اش را در این سن و سال به کاستاریکا زد.به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL


کد خبر: 9406
     
آی اسپورت
2016-03-26 18:22:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر