فهرست
پاناما، نیجریه یا مراکش: یکی از همگروه‌های تیم ملی
پاناما، نیجریه یا مراکش: یکی از همگروه‌های تیم ملی

پاناما، نیجریه یا مراکش: یکی از همگروه‌های تیم ملی

آی‌اسپورت- اگر استرالیا بتواند در بازی برگشت پلی‌آف از پس هندوراس برآید، پاناما، نیجریه و مراکش سه تیمی هستند که قطعا یکی از آن‌ها در جام جهانی حریف ایران خواهد بود. در بازی رفت پلی‌آف استرالیا مهمان هندوراس بود و با تساوی بدون گل به خانه برگشت. این تیم کار راحت‌تری در خانه دارد و می‌تواند جواز صعود به جام جهانی را کسب کند. صعود این تیم به جام جهانی باعث خواهد شد حریفان احتمالی تیم ملی در سید چهارم بازی‌های جام جهانی به سه تیم کاهش پیدا کند. با توجه به تیم‌های صعودکننده به جام جهانی و بازی‌های پلی‌آف پیش رو سید چهارم از هشت تیم عربستان، کره جنوبی، ژاپن، نیجریه، مراکش، پاناما، صربستان یا یونان و استرالیا یا هندوراس  تشکیل خواهد شد. در واقع صعود یونان که با توجه به شکست 4 بر 1 آن‌ها مقابل کرواسی در دور رفت پلی‌آف اروپا بعید است صربستان را به سید سوم خواهد فرستاد.

حضور یونان یا صربستان در این سید برای ایران تفاوتی ایجاد نخواهد کرد چرا که با توجه به شرایطی که فیفا برای قرعه‌کشی در نظر گرفته است هم‌گروه شدن ایران با تیم اروپایی از سید چهارم احتمالی نزدیک به صفر دارد. براساس همین شرایط، تیم‌های آسیایی هم با هم گروه نخواهند شد و بنابراین عربستان، کره جنوبی و ژاپن هم از لیست هم‌گروه‌های احتمالی خط خواهند خورد.

در صورت صعود استرالیا تیم‌های باقی‌مانده نیجریه، پاناما و مراکش هستند و یکی از آن‌ها به احتمال نزدیک به قطعی با ایران هم‌گروه خواهد شد. دو تیم آفریقایی این لیست با وجود آن که رتبه خوبی در رنکینگ فیفا ندارند از آماده‌ترین تیم‌های مرحله مقدماتی بوده‌‌اند. هر دو تیم در 6 بازی مقدماتی خود بدون شکست بوده‌اند و مراکش رکوردی به جا گذاشت که برای ایران حسرت‌برانگیز است. آن‌ها در هیچ کدام از بازی‌هایشان هم گل نخوردند. با توجه به شرایط پاناما یا هندوراس در صورت صعود حریفان آسان‌تری برای تیم ملی خواهند بود.

۱۲ ۶  
آی اسپورت
2017-11-12 17:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
امید از تفت
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۰:۰۸
اون چیزی من میدونم ایران دوباره با آرژانتین همگروه میشه و در اولین بازی آرژانتین را می بریم. بازی دوم را هم با تساوی یا برد به دور دوم صعود می کنیم. بازیکنان این دوره با دوره قبل قابل مقایسه نیستند. دوره قبل بهترین بازیکنمون دژاگه و گوچی بودند ولی الان این دوتا بازیکنان ذخیره هستند. مشکل ما در خط حمله بود که الان توی حمله بهترین مهاجمان آسیا مثل طارمی و آزمون را داریم. هافبک وینگرهای فوق العاده مثل جهانبخش، قدوس، دژاگه را داریم. دوره قبل بازیکنان مثل طارمی و آزمون داشتیم توی ضد حمله ها سه چهار گل به آرژانتین می زدیم.
۷ ۲
توهم فانتزی
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۵۶
آرژانتین را می بریم اون یکی تیم را هم می بریم و همینطوری ادامه بدی میریم فینال. بزک نمیر بهار میاد.
شما از کجا میدونی با آراژانتین همگروه میشیم. کلا توهماتت قشنگه
آنتی شومن
يكشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۳:۳۵
زرشک! کیروشی پور هم اینقدر خوشبین نیست!
جاهد
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۰۸
واقعا ای اسپورت قوانین رو نمیدونه یا بر روی مطالبی که منتشر میکنه نظارت نمیکنه؟!چرا شانس همگروهی ما با تیم های اروپایی سید چهارم نزدیک به صفره؟!!!فقط در صورتی ایران با تیم های اروپایی سید چهارم همگروه نمیشه که دو تیم سید اول و دوم در گروه ایران اروپایی باشن.مثلا اگه سرگروه ما برزیل یا ارژانتین باشه کاملا محتمله که مثلا با صربستان همگروه بشیم.خواهش میکنم اطلاعات درست به خواننده بدید.
امیر
چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۷، ۰۵:۲۸
اگه یه کم صبر میکردی میدیدی که اطلاعاتش مو لای درزش نمیره داداش
علیرضا نیجریه ای
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۵۴
یعنی شما میگی ما با کفش های نیکتا بریم واس مسابقه با تیم خوش پوش نیجریه ؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر