فهرست
نگاه روز: اریک دایر، جنگجویی برای آینده
نگاه روز: اریک دایر، جنگجویی برای آینده

نگاه روز: اریک دایر، جنگجویی برای آینده

آی اسپورت- دنی درینک‌واتر کجاست؟ این سوال بسیاری از هواداران سه‌شیرها بعد از اعلام ترکیب اصلی این تیم برای بازی دوستانه در برلین بود. آن‌ها توقع داشتند هافبک میانی لستر از ابتدا برای تیم هاجسون بازی کند و در کنار جوردن هندرسون در زمین مسابقه قرار بگیرد. سرمربی انگلیس اما مسابقه را بدون دو ملی‌پوش لسترسیتی آغاز کرد. اواسط نیمه دوم، یکی از لستری‌ها وارد زمین شد. جیمی واردی با یک ضربه استثنایی توانست دروازه مانوئل نویر را باز کند اما درینک‌واتر همه 90 دقیقه را بیرون از زمین مسابقه سپری کرد. چرا که میانه میدان سه شیرها، در تسخیر ستاره‌ای بود که با پیراهن شماره 4، اوزیل و هم تیمی‌ها را کلافه کرده بود. ستاره‌ای که سرانجام با پرواز روی سر آندره شورله، گل برتری قرمزها را وارد دروازه نویر کرد تا انگلستان در تاریخ 118 ساله مانشافت، اولین تیمی باشد که عقب افتادگی 2 گله برابر آلمان را در خاک این کشور با پیروزی 3-2 عوض می‌کند.
 چرخش کرویفی هری کین برای به ثمر رساندن گل اول یا ژست پرواز جیمی واردی برای جشن گرفتن گل دوم، عکس‌های محبوب شبکه‌های اجتماعی از این مسابقه خاطره انگیزه هستند اما شاید یک قاب خاص دیگر نیز از این بازی یادگار مانده باشد. قابی که مربوط به لحظات ورود دو تیم به زمین چمن قبل از شروع مسابقه بود. در ورزشگاه برلین، سنتی وجود دارد که تیم میزبان همیشه با پله برقی به راهروی نهایی می‌رسد و تیم مهمان از پله‌های معمولی استفاده می‌کند اما شب گذشته، اریک دایر تصمیم گرفت به همراه تیم میزبان از پله برقی استفاده کند و پشت سر مسوت اوزیل و در بین بازیکنان سبزپوش، به راهرو وارد شود. دوربین‌های تلویزیونی این تصویر را شکار کردند و دایر خیلی زود سوژه فضای مجازی شد. بازیکنی که انگار داشت انرژی‌اش را ذخیره می‌کرد تا لحظه‌ای جادویی در زمین خلق کند.
 
 


کین، علی، دمبله و اریکسن، ستاره‌های این فصل تاتنهام هستند اما تفاوت کلیدی تیم پوچتینو با تیم فصل قبل، با تغییر پست اریک دایر رقم خورده است. او از خط دفاع فاصله گرفته و تبدیل به یک هافبک دفاعی درخشان شده است. مهم‌ترین خصلت بازی پسر خجالتی انگلیسی، سر بالا فوتبال بازی کردن اوست. به لحاظ دقت پاس، او سومین هافبک لیگ برتر به شمار می‌رود. بازیکنی که هنوز هم به اندازه توانایی‌ها و استعدادهای‌اش دیده نشده و شاید این گل، شروع به چشم آمدن بازی‌اش باشد. هافبکی که در کودکی انگلیس را به مقصد پرتغال ترک کرده و روزهای سختی را پشت سر گذاشته تا به پیراهن اصلی تیم ملی برسد. او همواره در پرتغال به عنوان یک غریبه انگلیسی شناخته شده و در انگلیس، به عنوان یک غریبه پرتغالی! سابقه بازی‌های فیزیکی روی چمن‌های سخت پرتغال، از او بازیکنی ساخته که شاید مهره کلیدی روی هاجسون برای نتیجه گرفتن در یورو شود. اریک بدون دور زدن با توپ، بدون حرکات تکنیکی و نمایشی، بازی مالکانه اسپرز را با پاس‌ها و توپ ربایی‌هایش تضمین می‌کند و با پیاده کردن همین نقش در تیم ملی، می‌تواند دست به کاری بزند که دیگر قبل از هیچ مسابقه‌ای، غیبت درینک واتر یک اتفاق عجیب تلقی نشود. 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2016-03-27 13:56:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر