فهرست
کارشناسی: دلایلِ شکستِ رئال در ال کلاسیکو
کارشناسی: دلایلِ شکستِ رئال در ال کلاسیکو

کارشناسی: دلایلِ شکستِ رئال در ال کلاسیکو

آی‌اسپورت – بارسا در بازیِ رفت با 2 گل از لوئیس سوارز و یک گل از آندرس اینیستا و نیمار 4-0 رئال در برنابئو شکست  داد و سرنوشتِ محتومی برایِ رافا بنتیز ساخت. جیمی کرگر یکی از دلایلِ این شکست را نیمکت‌نشینیِ کازمیرو برایِ بازی رسیدن به خامس رودریگز می‌داند: «رافا این ترکیب را انتخاب نکرده بود. یا بالا دستی‌هایش مداخله کرده بودند یا خودِ رافا تن به فشار مطبوعات داده بود. واقعا نمی‌دانم. وقتی به این ترکیب نگاه می‌کردی می‌دیدی که حتی یک هافبکِ دفاعی هم ندارد، در حالی که رافا معمولا با 2 هافبکِ دفاعی بازی می‌کند. کازمیرو بهترین بازیکنِ رئال تا قبل از بازی مقابلِ بارسا بود و رافا او را نیمکت‌نشین کرد. شاید رافا با این کار می‌خواست به باشگاه ثابت کند که اگر به صرفِ اینکه یک بازیکن گرانقیمت است باید بازی کند نتیجه‌اش این می‌شود.»
جدا از بازی نکردنِ کازمیرو، ترکیبِ 2-4-4 رئال که باعث شد مودریچ و کروس در خطِ میانی تنها بمانند یکی دیگر از دلایلِ شکستِ تیمِ بنیتز بود: «این تیم انگار دو تیکه شده بود و فاصله‌یِ زیادی بینِ حمله و دفاعش بود. انگار یک بازیِ دسته دو را تماشا می‌کردی. مهاجمین فقط جلو وایساده بودند و منتظرِ رسیدنِ توپ بودند. بازیِ فوقِ ستاره‌هایِ رئال در ال کلاسیکو هیچ پوششی نداشت. کابوسِ هر هافبکی این است که مقابلِ بارسلونا بازی کند و مهاجمینش بهش کمک نکنند. هیچ چیز بدتر از این نیست.»
تیری آنری شکستِ رئال را از جنبه‌یِ دیگری بررسی کرد و روحیه‌یِ رئالی‌ها را موردِ انتقاد قرار داد: «بعضی بازی‌ها هستن که تاکتیک نقشِ اصلی را بازی نمی‌کند. گاهی این روحیه و تلاش و انگیزه‌یِ بازیکنان است که سرنوشت بازی را تغییر می‌دهد. رئالی‌ها هیچکدام از این عوامل را در این بازی نداشتند. اینجوری نمی‌شود ال کلاسیکو را برد. همه درباره‌یِ تاکتیکِ بنیتز حرف می‌زنند. اما تاکتیک وقتی رویِ سرنوشتِ بازی موثر است که هر دو تیم با انگیزه و تلاشِ یکسان بازی کنند و بازی نزدیک باشد. اینجاست که مربی فرصت این را دارد که با تغییراتی اثرِ خودش را در بازی بگذارد. اما وقتی بازیکنانت بدونِ روحیه و انگیزه و تلاش به زمین بروند کاری از دستِ مربی بر نمی‌آید. من نمی‌خواهم بهانه‎‌هایی برایِ بنیتز پیدا کنم ولی اولین عامل تلاش و تعهدِ بازیکنان است. شما در این ال کلاسیکو یک تیم را دیدید مقابلِ یک سری بازیکن که برایِ خودشان بازی می‌کردند و اصلا شبیهِ یک تیم نبودند. تمامِ عوامل دست به دستِ هم دادند تا این شکست رقم بخورد. اما در نهایت این بنیتز است که مقصرِ اول شناخته می‌شود. تیمِ او در این بازی شکست خورد.»
 
  ۲  
آی اسپورت
2016-03-28 11:13:48
نظر دهید

۲ نظر
گتاب سیتی
دوشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۵، ۱۲:۰۱
دلایل شکست بارسا رو نگفتی
سعید
دوشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۵، ۲۳:۴۰
فکر کنم مس سرچشمه بود که تو خونش 4-0 جلوی هواداراش تحقیر شد!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر