فهرست
اینفوگراف: آنالیزِ خطِ دفاعیِ لستر
اینفوگراف: آنالیزِ خطِ دفاعیِ لستر

اینفوگراف: آنالیزِ خطِ دفاعیِ لستر

آی‌اسپورت – یک هفته بعد از اینکه لستر 2 گل از وست بروم خورد، صدرنشینِ لیگِ برتر در زمینِ واتفورد در نیمه‌یِ اول مقابلِ تیمِ منظمِ کیکه فلورس کم آورده بود. بازی بدونِ گل دنبال می‌شد اما به نظر نمی‌رسید لستر قادر به کسبِ 3 امتیاز بازی باشد. تا اینکه رانیری بینِ دو نیمه اندی کینگ و جفری شلوپ را به جایِ مارک آلبرایتون و شینجی اوکازاکی به بازی آورد. به ناگاه شرایط تغییر کرد و لستر با سوپر گلِ ریاض محرز و کنترلِ کاملِ بازی، 3 امتیاز حساسِ دیگر برایِ رسیدن به قهرمانی گرفت. لستر بعد از این بازی 2 کلین شیتِ پیاپی دیگر هم داشت تا به 9 کلین شیت در 13 بازیِ اخیرش برسد.
در ابتدایِ فصل اما کلین شیت برایِ لستر امری سخت بود. اولین کلین شیتِ لستر در 24 اکتبر به دست آمد و باعث شد تا رانیری به قولش عمل کند و به بازیکنانش پیتزا بدهد. لستر برایِ به دست آوردنِ دومین کلشن شیت‌اش هم نزدیک یک ماه صبر کرد. اما به مرور که از فصل گذشت خطِ دفاعی و میانیِ لستر بهتر و بهتر شد و حالا تنها منچستر یونایتد (14) و منچستر سیتی و آرسنال (13) بیشتر از تیمِ رانیری (12) کلین شیت دارند. کافیست نگاهی به آمارِ مهره‌هایِ کلیدیِ لستر بیندازیم تا دلیلِ این پیشرفت در بعدِ دفاعی را ببینیم. وز مورگان با 36 بلوکه کردنِ شوتِ حریفان از این منظر سومین مدافعِ کلِ لیگ از این منظر است. کریستین فوکس بیشترین تعدادِ بلوکه کردنِ سانترها در لیگ را دارد (46) و دنی سیمپسون (30) در این فهرست نفرِ سوم است. در خطِ میانی هم دنی درینک‌واتر بیش از هافبکِ دیگری در لیگ از حریف توپ گرفته است (151) و انگولو کانته هم از این منظرِ نفرِ سوم است (134).
در مجموع آمارِ کلیِ لستر به خوبی نوعِ فوتبالِ این تیمِ شگفتی‌ساز را نشان می‌دهد. لستر این فصل متوسطِ 23 تکل در هر بازی داشته که دومینِ آمارِ بالایِ لیگ است و از منظرِ قطعِ توپ هم شاگردانِ رانیری با میانگینِ 21.9 در هر بازی بالاترین آمار را داشته‌اند. جنگندگی و دوندگی عاملِ اصلیِ شگفتی‌سازی‌هایِ این فصلِ لستر بوده است.
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-28 12:05:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر