فهرست
گزارش: نگاهی به پدیده‌هایِ جوانِ فوتبالِ هلند
گزارش: نگاهی به پدیده‌هایِ جوانِ فوتبالِ هلند

گزارش: نگاهی به پدیده‌هایِ جوانِ فوتبالِ هلند

وینسنت یانسن
 
مهاجمِ آلکمار سالِ 2016 را عالی شروع کرده و در 11 بازی 14 گل برایِ تیمش زده است. برایِ همین بود که دنی بلیند او را برایِ بازی‌هایِ دوستانه مقابلِ فرانسه و انگلیس به تیم ملی دعوت کرد. فرانک دی بوئر، مربیِ آژاکس، درباره‌یِ یانسن می‌گوید: «اون فوتبالیستِ فوق‌العاده‌ایه و لایقِ تمامِ تعریفایی که ازش میشه. قدمِ بعدی میتونه آیندهوون، آژاکس یا فاینورد باشه. اگه یانسن همینجور ادامه بده همه دنبالِ خردینش خواهند بود.» یانسنِ 21 ساله همین حالا با رود ون نیستلروی مقایسه می‌شود و احتمالا به زودی به عنوانِ مهاجمِ اولِ تیمِ ملی هلند، پیشنهاداتی از کشورهایِ دیگر هم خواهد داشت.
 
ریچدلی بازوئر
 
بازوئرِ 18 ساله هافبکی تکنیکی و قدرتی است که یک سال و نیم است در ترکیبِ اصلیِ آژاکس در نقشِ هافبکِ باکس تو باکس بازی می‌کند. بازوئر که در هلند با کلارنس سیدورف، فرانک رایکارد و پاتریک ویرا مقایسه‌اش می‌کنند، دو سال پیش قبل از اینکه از آیندهوون به آژاکس برود از منچستر سیتی پیشنهاد داشت که ردش کرد. با آمدنِ پپ گواردیولا به نظر می‌رسد علاقه‌یِ سیتی به هافبکِ آژاکس دوباره بالا برود.
 
جترو ویلمز
 
بازوئر تنها جوانِ هلندی‌ای نیست که نظرِ پپ گواردیولا را به خودش جذب کرده است. جترو ویلمز مدافعِ کناریِ آیندهوون هم از دیگر هدف‌هایِ گواردیولا در راهِ بازسازیِ سیتی است. ویلمزِ 21 ساله که مدافعی مستحکم با قدرتِ نفوذیِ بالا است نیمی از فصلِ اخیر را به دلیلِ مصدومیت از دست داد. اما با شروعِ سالِ 2016 موفق شد دوباره خودش را در ترکیبِ اصلیِ آیندهوون جا بیندازد. یوهان کرویفِ فقید درباره‌یِ ویلمز گفته بود که فکر می‌کند او سال‌ها مدافعِ چپِ اصلیِ تیمِ ملی باشد. ویلمز فصلِ پیش هماهنگیِ خیلی خوبی هم با ممفیس دپای داشت و کمکِ زیادی به درخششِ او در اردیویزه کرد.
 
تیمو لتشرت
 
مدافعِ 22 ساله‌یِ اوترخت برایِ اولین بار توسطِ دنی بیلند به تیمِ ملی دعوت شد. بلیند درباره‌یِ او می‌گوید: «اون مدافعی تقریبا کامله. منظورم اینه که هم قویه و هم با توپ راحت کار میکنه. ما از زمستون به این ور پیشرفتش را دنبال کردیم و ازش خیلی راضی هستیم.» لتشرت مدافعِ میانی است و رویِ توپ‌هایِ هوایی قدرتِ زیادی دارد و در بازی‌سازیِ تیم هم شرکت می‌کند.
 
ریک کارزدورپ
 
مدافعِ راستِ فاینورد هم برایِ اولین بار برایِ بازی‌هایِ دوستانه مقابلِ فرانسه و انگلیس از سویِ بلیند به تیم ملی دعوت شد. کارزدورپ که جایِ داریل یانمات را در ترکیبِ "اروانجه" گرفته، مثلِ مدافعِ نیوکاسل علاقه‌یِ زیادی به نفوذ و شرکت در کارهایِ هجومی دارد. اما در بعدِ دفاعی هم قوی و قابلِ اطمینان است. کارزدورپ یکی از مهره‌هایِ کلیدیِ فاینورد در فصلِ اخیر بوده و می‌تواند به زودی سمتِ راستِ هلند را هم به تصاحبِ خودش دربیاورد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-30 12:11:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر