فهرست
گسترش فولاد 4 - ذوب آهن 3 / فرازِ کمالوند، فرودِ یحیی
گسترش فولاد 4 - ذوب آهن 3 / فرازِ کمالوند، فرودِ یحیی

گسترش فولاد 4 - ذوب آهن 3 / فرازِ کمالوند، فرودِ یحیی

آی اسپورت- در نخستین بازی سال 95، شروع توفانی ذوب‌آهن تا پایان نیمه اول ادامه داشت طوری که آنها با دو گل مهدی‌پور و یک گل پهلوان در مقابل گل ابراهیمی با برتری 3 بر یک به رختکن رفتند اما در نیمه مربیان تیم فراز کمالوند عالی عمل کرد و توانست با یک گل حسینی و دو گل دیگر از ابراهیمی به نهمین پیروزی فصل دست یافته تا به یک امتیازی سایپا، نفت تهران و تراکتورسازی برسد و در سمت مقابل ذوب‌آهن با 38 امتیاز همچنان بر جایگاه چهارم تکیه بزند.
 
 
هفته بیست و چهارم لیگ برتر
ورزشگاه: بنیان دیزل تبریز / تماشاگر: 700 نفر
داور: محمدرضا اکبریان؛ کمک‌ها: حمزه‌علی سلیمی، علی‌اکبر نوری و هادی حاج‌عباسی / ناظر: فریدون اصفهانیان
 
اخطار: مگنو باتیستا (12) ، لئوناردو پیمنتا (80) و سیامک کوهنورد(86) از گسترش فولاد ، مهدی مهدی‌پور (17) ، هادی محمدی(65) و احمد امیرکامدار(76) از ذوب‌آهن
 
گسترش فولاد: گئورگی گئورگیف، سید محسن حسینی، مرتضی اسدی، امید نظامی‌پور، امیرحسین کریمی (86 سیامک کوهنورد)، مگنو باتیستا، محمد ابراهیمی، محمد امین درویشی (65 سامان نریمان جهان)، مصطفی اکرامی، لئوناردو پیمنتا و شهرام گودرزی (78 سید مهدی سیدصالحی)
سرمربی: فراز کمالوند
 
ذوب‌آهن: رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، هادی محمدی، دانیال اسماعیلی‌فر، هاشم بیک‌زاده، قاسم حدادی‌فر، مهدی مهدی‌پور، مرتضی تبریزی  (75 محمدرضا حسینی)، احسان پهلوان، مهدی رجب‌زاده(82 محمدرضا عباسی) و کاوه رضایی
سرمربی: یحیی گل‌محمدی
 
شرح گل‌ها:
دقیقه 6: مرتضی تبریزی با حرکت از جناح راست زمین و ارسال توپ به روی خط 6 قدم را رجب‌زاده رها کرد تا توپ به پهلوان رسیده و این بازیکن با ضربه بغل پا دروازه گسترش فولاد را باز کند.
دقیقه 20: ابراهیمی بعد از توپ‌گیری عالی  از پشت محوطه جریمه با گودرزی یک و دو کرد و با یک شوت سر ضرب توپ را از زیر دستان مظاهری به تور دروازه ذوب‌آهن چسباند و بازی را به تساوی کشید.
دقیقه 37: کاوه رضایی بعد از حمل توپ عالی وارد محوطه جریمه شد و توپ را به رجب‌زاده رساند که کاپیتان ذوب‌آهن با پاس به عقب مهدی‌پور را صاحب فرصت کرد تا او با شوت پای راست پر قدرت از پشت محوطه گل دوم را برای تیم گل‌محمدی به ثمر رساند.
دقیقه 4+45: پاس مرتضی اسدی کاپیتان گسترش را گئورگی‌اف به اشتباه داخل محوطه جمع کرد تا یک ضربه آزاد غیر مستقیم به سود ذوب‌آهن در واپسین دقایق نیمه اول اعلام شود که شاگردان گل‌محمدی نیز از این فرصت نهایت استفاده را کردند و با پاس آرام رجب‌زاده به رضایی و ارسال زمینی او از سمت راست محوطه به مهدی مهدی‌پور که کنار تیر دوم ایستاده بود موفق شدند گل سوم را توسط این بازیکن بزنند.
دقیقه 50: ارسال پیمنتا از سمت راست زمین به تیر دوم را محسن حسینی در محوطه 6 قدم با شیرجه عالی و ضربه سر به گل تبدیل کرد.
دقیقه 78: ابراهیمی از پنالتی که خودش گرفته بود بهترین بهره را برد و توانست با یک شوت محکم به گوشه بالای سمت چپ دروازه مظاهری گل تساوی را به ثمر رساند.
دقیقه 88: ضد حمله سریع و فوق‌العاده گسترش فولاد دو دقیقه به پایان بازی یک گل برای این تیم به همراه داشت؛ نفوذ عالی ابراهیمی از سمت چپ زمین و سر توپ او به محمدی و شوت محکم پای چپ او به زیر طاق دروازه مظاهری چهارمین گل گسترش را به زیبایی به ارمغان آورد.
 
بهترین بازیکن:
محمد ابراهیمی با زدن سه گل، گرفتن یک پنالتی و طراحی بسیاری از حملات گسترش فولاد یکی از بهترین بازی‌های دوران فوتبال خود را ارائه کرد تا به عنوان ستاره میدان لقب بگیرد.
 
دقایق حساس:
دقیقه 3: ارسال اکرامی از سمت چپ زمین مماس به تیرک افقی دروازه به اوت رفت.
دقیقه 9: شوت روی پای خطرناک پیمنتا از فاصله 25 با اختلاف کمی از کنار دروازه ذوب‌آهن راهی اوت شد.
دقیقه 13: ارسال رجب‌زاده از روی ضربه آزاد در برگشت به حدادی‌فر رسید اما شوت این بازیکن هم بعد از برخورد به اسدی کاپیتان گسترش دفع شد.
دقیقه 14: ضد حمله خطرناک گسترش فولاد که توسط پیمنتا آغاز شده بود را بازیکنان این تیم با بی‌دقتی از دست دادند و شوت گودرزی به راحتی در اختیار مظاهری قرار گرفت.
دقیقه 32: پیمنتا بعد از حرکت تکنیکی و جای گذاشتن دو مدافع ذوب‌آهن شوت‌زنی که توپ او راهی به دروازه مظاهری پیدا نکرد.
دقیقه 35: سانتر دقیق پهلوان از جناح چپ زمین در تیر دو به تبریزی رسید که پاس به عقب این بازیکن و شوت رضایی را گئورگی‌اف با خروج موفق دفع کرد.
دقیقه 1+45: پیمنتا که یکی از بهترین‌های گسترش فولاد در این بازی است نتوانست پنالتی که از رجب‌زاده گرفته بود را به گل تبدیل کند و ضربه او به سمت چپ دروازه را مظاهری به راحتی جمع کرد.
دقیقه 2+45: پاس‌های پیاپی تبریزی و رضایی در محوطه جریمه گسترش را در نهایت تبریزی به سمت دروازه گسترش فولاد زد که گئورگی‌اف مقابل این توپ ایستاد.
دقیقه 61: توپ ارسالی رجب‌زاده به محوطه جریمه را محمدی روی هوا زد که توپ او با فاصله کمی از کنار تیر عمودی دروازه گسترش فولاد راهی اوت شد.
دقیقه 68: شوت تبریزی را گئورگی‌اف به راحتی مهار کرد.
دقیقه 70: پاس عمقی بلند رجب‌زاده پشت محوطه به رضایی رسید اما این بازیکن نتوانست از فرصت به دست آمده استفاده کند و توپ را با پای چپ به اوت زد.
دقیقه 74: ارسال خطرناک پیمنتا از روی ضربه آزاد در آستانه ورود به دروازه ذوب‌آهن بود که مدافعان این تیم سراسیمه توپ را دور کردند.
دقیقه 82: شوت پای چپ پهلوان بعد از برخورد به حسینی به کرنر رفت.
دقیقه 84: ضربه سر رضایی به کنج دروازه گسترش فولاد را گئورگی‌اف با واکنش تماشایی با کف دست چپ به کرنر تبدیل کرد.
دقیقه 85: شوت پای چپ نریمان‌جهان را مظاهری در اختیار گرفت.
 
 
حواشی:
* داریوش شجاعیان بازیکن ملی‌پوش گسترش فولاد تنها محروم این دیدار است.
* نوشی‌صوفیانی با اشتباهی که در بازی گذشته گسترش فولاد برابر نفت تهران انجام داد و موجب شکست یک بر صفر تیمش شد روی نیمکت قرار دارد و گئورگیف پس از 6 هفته دوباره به دروازه آبی پوشان تبریز بازگشته است.
* بیک‌زاده با پشت سر گذاشتن مصدومیت سه هفته‌ای دوباره در ترکیب ذوب‌آهن قرار گرفته است.
* پیش از شروع بازی کمالوند به رسم مهمان‌نوازی به استقبال گل‌محمدی و دستیارانش رفت.
* اعتراض زیاد کمالوند به دلیل خطای مهدی‌پور روی کریمی بازیکن گسترش فولاد در میانه زمین که دقیقه 17 اتفاق افتاد موجب اخراج این سرمربی از کنار زمین شد.
* کادر فنی و تماشاگران گسترش فولاد به شدت به عملکرد اکبریان داور مسابقه معترض هستند.
* برخی هواداران گسترش فولاد بیک‌زاده را با شعار «هاشم استقلالی» تشویق می‌کنند.
* حرکت ابراهیمی به محوطه جریمه ذوب‌آهن و برخورد او با حدادی‌فر را اکبریان داور بازی پنالتی تشخیص نداد تا دامنه اعتراضات تبریزی‌ها بیشتر از قبل شود.
* رایگان اعلام شدن تماشای این مسابقه و تعطیلی امروز موجب شده استقبال نسبتا خوبی در مقایسه با سایر بازی‌های خانگی گسترش فولاد به عمل آید.
* اعتراض‌های پیاپی تماشاگران گسترش فولاد به داوری در نحوه قضاوت اکبریان موثر بود.


9411
     
آی اسپورت
2016-03-31 17:09:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر