فهرست
یک مقایسه ساده: بازی دوستانه کره با تیم سوم دنیا، ایران باتیم 138
یک مقایسه ساده: بازی دوستانه کره با تیم سوم دنیا، ایران باتیم 138

یک مقایسه ساده: بازی دوستانه کره با تیم سوم دنیا، ایران باتیم 138

آی اسپورت-  دور دوم جام جهانی بدون هیچ اتفاق شگفت انگیزی در فوتبال آسیا به پایان رسیده  و 12 تیم راه یافته به مرحله بعد مشخص شده‌اند. در واقع می‌توان گفت که راه صعود به جام جهانی از همین حالا شروع شده است و نباید در باد بردهای پرگل برابر تیم‌های درجه 2 آسیا خوابید. کار سخت و طاقت فرسای ایران برای حضور در جام جهانی روسیه شروع شده و این مسیر سخت با برگزاری 10 دیدار فینال‌گونه در آسیا به پایان می‌رسد؛ دیدارهایی که قرار است سرنوشت نمایندگان قاره آسیا را برای حضور در بیست و یکمین دوره جام جهانی مشخص کند. تیم‌های مدعی در آسیا کارشان را برای حضور در این رقابت‌ها در حالی آغاز کردند که هنوز شرایط برای تیم ملی ایران مشخص نیست و این وضعیت روز به روز با نزدیک شدن به شروع رقابت‌ها نگران کننده‌تر به نظر می‌رسد. با بررسی اجمالی دیگر تیم‌های مدعی در قاره آسیا می‌توان به راحتی دریافت که فوتبال ایران از بقیه تیم‌های قاره کهن عقب افتاده است و اگر اقدام فوری برای تیم ملی فوتبال صورت نگیرد، شاید همان سیکل هشت ساله صعود به جام جهانی در این دوره ادامه یابد و فوتبال ایران این بار نتواند در معتبرترین تورنمت فوتبالی حضور داشته باشد.
•استرالیا
استرالیا که به لطف میزبانی توانست قهرمانی در قاره آسیا را کسب کند، برنامه بسیار دقیقی برای رقابت‌های پیش‌روی خود دارد. این تیم دو بازی دوستانه خوب با آلمان و هلند را ماه قبل برگزار کرد و نشان داد که از جام جهانی برزیل تیم بهتری شده است. آنها نماینده فوتبال آسیا در جام کنفدراسیون‌ها هستند و از هم اکنون بار خود را برای مسابقات انتخابی بستند و قرار است در بازی بعدی خود به مصاف انگلیس بروند. تیم استرالیا در بازی دوستانه بعدی با یونان دیدار خواهد کرد تا با برگزاری دو دیدار دوستانه خوب آمادگی خود را قبل از شروع دور نهایی انتخابی جام جهانی افزایش دهد.
•کره جنوبی
دیگر تیم مدعی در قاره کهن نیز باید در دو دیدار دوستانه برابر اسپانیا (تیم سوم دنیا) و جمهوری چک به میدان برود. کره‌ای‌ها بعد از صعود به دور نهایی این رقابت‌ها این دو دیدار دوستانه را برای بازی های بعدی خود قطعی کردند تا محک خوبی قبل از شروع انتخابی بخورند.
•ژاپن
سامورایی‌ها نیز باید کمتر از دو ماه دیگر در یک تورنمنت چهار جانبه با تیم‌های بوسنی، بلغارستان و دانمارک عرض اندام کنند و شرایط‌شان را محک بزنند. تیم ملی فوتبال ایران نیز هنوز شرایط معینی برای آینده ندارد و مشخص نیست در بازی بعدی کارلوس کی‌روش را روی نیمکت خود خواهد دید یا خیر. بعد از لغو دیدار با نروژ، اکنون تنها بازی با مقدونیه تیم 138 دنیا قطعی شده و هنوز معلوم نیست آخرین دیدار دوستانه ایران قبل از حضور در رقابت‌های انتخابی جام جهانی چیست. نکته مهم این است که تیم‌های آسیایی فرصت دارند تا تنها در دو روز فیفا که ماه ژوئن خواهد بود،‌خود را آماده کنند و بعد از آن رقابت‌های انتخابی جام جهانی آغاز خواهد شد.
     
آی اسپورت
2016-04-01 12:04:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر