فهرست
انتقادات تند پیروانی: پیراهن‌های تیم ملی را از بازیکنان می‌گیریم و می‌شوییم
انتقادات تند پیروانی: پیراهن‌های تیم ملی را از بازیکنان می‌گیریم و می‌شوییم

انتقادات تند پیروانی: پیراهن‌های تیم ملی را از بازیکنان می‌گیریم و می‌شوییم

آی اسپورت - تیم ملی ایران با برتری مقابل عمان موفق شد به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا صعود کند. پس از این دیدار افشین پیروانی، مدیر تیم ملی فوتبال ایران در جمع مسئولان فدراسیون از جمله علی کفاشیان، محمود اسلامیان و مهدی تاج سخنرانی انتقادآمیزی را به نمایندگی از کادرفنی تیم ملی به مدت حدود ۴۵ دقیقه و در حضور انجام داد:
*کسی که بتواند به تیم ملی فوتبال کمک کند اما این کار را انجام ندهد، آدم خوبی نیست و اگر کسی بتواند کمک کند که فوتبال و ورزش‌ کشورمان نتیجه بگیرد تا به واسطه آن دل میلیون‌ها ایرانی شاد شود، این کار به اندازه ۱۰۰ بار رفتن به خانه خدا ارزشمند است و ثواب دارد.
*تیم ملی از کمترین امکانات هم بی‌بهره است. بازیکنی مانند رضا قوچان نژاد با پرواز معمولی به ایران آمده و همین امر موجب کشیدگی پای او شده است. سفر طولانی و پرواز ۱۴ ساعته رضا باعث شده تا او مصدوم شود که این امر  دوری چند هفته‌ای قوچان‌نژاد از میادین را به همراه دارد. آیا این موضوع در شأن بازیکن تیم ملی است؟ کریم انصاری‌فرد در آستانه دو دیدار حساس تیم ملی یک روز دیر به جمع اردونشینان اضافه شده است. با این وضع وقتی فکرمان جهانی است و می‌خواهیم برای دومین‌بار پیاپی به جام‌جهانی برویم باید رفتارمان نیز جهانی باشد. این شرایط خوب نیست که نه اردوی تدارکاتی وجود دارد، نه لباس و نه زمین تمرین درست و حسابی و نه پاداشی برای ملی‌پوشان.
* تیم ملی نیاز به حمایت دارد. قشنگ نیست تیم اول این مملکت در زمین عرض ۶۰ متر و طول ۷۰ متر تمرین کرده و در نهایت هم بگوییم که این بهترین زمین‌مان است. این زمین اصلا از لحاظ اندازه استاندارد نبود. قشنگ نیست لباس بازیکن را پس از تمرین از او گرفته و شسته و دوباره تحویلش بدهیم. اگر کسی می‌تواند به تیم ملی کمک کند و این کار را نکند خیلی لفظ‌ها را می‌توان در خصوص او به کار برد اما در یک کلمه می‌گویم که او آدم خوبی نیست. دو روز دیگر انتخابات برگزار می‌شود و نباید همه چیز تحت‌الشعاع انتخابات باشد.
 *معتقدم حالا که تیم ملی به دور نهایی انتخابی جام جهانی رسیده باید حمایت‌های لازم انجام شود. ما یک تیم ملی در زمین داریم، یک تیم روی نیمکت و تازه چند نفر هم مصدوم هستند. این تیم پشتوانه و آینده خوبی دارد. بازیکنان تیم ملی در حال حاضر از تجربه بازی‌های ملی کمی برخوردار هستند و بازی‌های تدارکاتی بیشتر می‌تواند موجب پیشرفت و هرچه باتجربه تر شدن آنها در عرصه ملی شود. از سوی دگر تیم ملی ایران سال‌هاست با مربی بزرگی مانند کی‌روش کار می‌کند. بنده از نزدیک شاهد هستم که کی‌روش شب‌های پیاپی تا ساعت ۲-۳ بامداد برای موفقیت تیم ملی زحمت کشیده و کار می‌کند و مطمئناً این نتایج برای تیم ملی اتفاقی به دست نیامده است. بنده مربیان بزرگی را دیده‌ام و کی‌روش واقعا در دسته این مربیان قرار دارد.
*با این وضع استعفا داده‌ام و ماندن برای خود من هم در این شرایط بسیار سخت است. این شرایط خوب نیست که تیم ملی به همه جا بدهکار باشد از هتل گرفته تا آژانس هواپیمایی و ... . امیدوارم دز نهایت شرایطی فراهم شود تا مسئولان ورزش و فوتبال کشور با حمایت‌های خود دل مردم را شاد کنند.

کد خبر:9402

به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 
     
آی اسپورت
2016-04-02 10:04:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر