فهرست
فیفادی و اردو و دعوا و ازدواج/ گزارش ویژه از تمام خبرهای فوتبالی در تعطیلات 15 روزه
فیفادی و اردو و دعوا و ازدواج/ گزارش ویژه از تمام خبرهای فوتبالی در تعطیلات 15 روزه

فیفادی و اردو و دعوا و ازدواج/ گزارش ویژه از تمام خبرهای فوتبالی در تعطیلات 15 روزه

آی اسپورت- اگر در ایام تعطیلات، سایت‌ها و رسانه‌های ورزشی را رصد کرده‌اید و از اخبار این 14-15 روز باخبرید که هیچ! اما اگر این دو هفته به ذهن‌تان استراحت داده‌اید و تازه صبح 14فروردین سایت‌ها و روزنامه‌ها را باز کرده‌اید یک گزارش مفید و جمع‌وجور برایتان داریم. روزنامه همشهری ورزشی تمام اتفاقات و خبرهای مهم ورزشی که در ایام تعطیلات رخ داده را جمع کرده تا بی‌خبران را از اولین وقایع سال جدید باخبر کند. ما هم این گزارش را عینا از همشهری ورزشی نقل می‌کنیم تا در اولین روز کاری سال جدید از اتفاقات روزهای غیر کاری باخبر شوید. دیروز دروغ‌های سیزده را خواندید، امروز حقایق و وقایع سیزده را بخوانید.
 
 
27 اسفند 94
پایان تلخ برای نصرتی
سال94 به بدترین شکل ممکن برای زننده گل صعود ایران به جام‌جهانی2006 آلمان به پایان رسید. محمد نصرتی در جریان دیدار دوستانه گسترش و سایپا پس از برخورد شدید با غلامرضا رضایی از ناحیه کشکک زانو آسیب دید تا زیر تیغ جراحان برود و تا پایان فصل خانه‌نشین شود. باید دید این دوری نصرتی 34‌ساله از فوتبال بازگشتی هم دارد یا خیر.
 
 
28 اسفند 94
خط‌خوردن 6‌سرخابی
کارلوس کی‌روش در این روز فهرست نهایی تیم‌ملی را برای بازی با هند و عمان اعلام کرد؛ فهرستی که مهم‌ترین نکته‌اش خط‌خوردن 2‌استقلالی و 4‌پرسپولیسی بود. شهباززاده و کریمی از استقلال و مکانی، انصاری، احمدزاده و نورالهی از پرسپولیس، بازیکنانی بودند که جواز حضور در فهرست نهایی را کسب نکردند. حقیقی، عاشوری، پهلوان، کنعانی‌زادگان و مهرداد محمدی هم سایر خط‌خورده‌های تیم‌ملی بودند.
 
28 اسفند 94
داربی ایرانی‌ها در قطر
تقابل الاهلی و العربی در هفته بیست‌و‌سوم لیگ قطر با برتری یاران جباری و منتظری به پایان رسید. در این بازی الاهلی با نتیجه 3 بر یک العربی را شکست داد تا جواد نکونام و اشکان دژآگه بازنده داربی ایرانی‌ها لقب بگیرند. تمام بازیکنان ایرانی این دیدار، 90دقیقه برای تیم‌هایشان بازی کردند.
 
28 اسفند 94
تساوی برای یاران حاج‌صفی
آخرین بازی سال برای احسان حاج‌صفی با تساوی 2-2 به پایان رسید. در این بازی اف.اس.وی فرانکفورت در حضور 90دقیقه‌ای حاج‌صفی، برد 2 بر صفر را با تساوی 2-2 مقابل هایدنهایم به پایان رساند. فرانکفورت با گل‌های دقیقه 85 و 88 تیم میزبان، برد را از دست داد.
 
 
29 اسفند 94
گوچی در مسیر سقوط
چارلتون در آخرین روز سال94 با نتیجه 3 بر صفر مغلوب شفیلدونزدی شد تا در پایان هفته سی‌و‌هشتم لیگ دوم انگلیس به رده بیست‌و‌سوم این لیگ بیست‌و‌چهار تیمی سقوط کند! رضا قوچان‌نژاد در آخرین دیدار سال، 68‌دقیقه برای چارلتون بازی کرد اما نتوانست کمکی به فرار این تیم از شکست کند.
 
29 اسفند 94
تساوی شجاعی و باخت نوری
المسیمیر که سقوطش به لیگ دسته اول قطعی شده، در آخرین روز سال با نتیجه یک بر صفر مغلوب الخور شد. محمد نوری در این بازی حضوری ثابت داشت. در دیگر بازی هفته بیست‌و‌سوم لیگ ستارگان هم الغرافه در حضور 79‌دقیقه‌ای مسعود شجاعی مقابل الخریطیات به تساوی یک-یک رضایت داد.
 
29 اسفند 94
بازگشت پولادی به لیگ ستارگان
در بین لژیونر‌های ایرانی فقط مهرداد پولادی سال را با اتفاقی خوش به پایان رساند. این بازیکن در آخرین روز سال با الشحانیه موفق به شکست دادن المرخیه شد تا جواز حضور در فصل آینده لیگ ستارگان را کسب کند. پولادی در این بازی حضوری 90دقیقه‌ای داشت.
 
 
یک‌ فروردین 95
اولین تساوی سال برای جهان
علیرضا جهانبخش تنها لژیونری بود که در اولین روز سال برای تیمش به میدان رفت. آلکمار در این روز مقابل توئنته به تساوی 2-2 رضایت داد تا 47‌امتیازی شود و به رده چهارم صعود کند. جهانبخش در این دیدار حضوری 86‌دقیقه‌ای داشت و یک‌اخطار هم از داور مسابقه دریافت کرد.
 
یک فروردین 95
تبریک فیفا به شهریار
یکی از اتفاق مهم اولین روز سال، تبریک فیفا به شهریار بود. هر چند علی دایی چهاردهم فروردین‌ماه به دنیا آمده اما تاریخ تولد او در شناسنامه اول فروردین ذکر شده تا فیفا در این روز تولد آقای گل فوتبال ملی جهان را با انتشار پیامی تبریک بگوید. کنفدراسیون فوتبال آسیا هم چندساعت پس از فیفا، تولد شهریار را تبریک گفت.
 
 
2 فروردین 95
استارت همزمان تیم‌ملی و استقلال
تمرینات تیم‌ملی از دومین روز سال جدید در زمین شماره‌یک ورزشگاه آزادی استارت خورد تا کی‌روش تیمش را آماده رویایی با هند و عمان کند. علیرضا جهانبخش و کریم انصاری‌فرد، غایبا اولین تمرین تیم‌ملی در سال جدید بودند. همزمان با شروع تمرینات تیم‌ملی، تمرینات استقلال هم در زمین شماره 2‌آزادی استارت خورد.
 
2 فروردین 95
تساوی پانیونیوس با کریم
پانیونیوس در حضور یک‌نیمه‌ای کریم انصاری‌فرد به تساوی یک-یک مقابل پاس‌جینانینا رضایت داد. انصاری‌فرد در این بازی جایی در ترکیب اصلی تیم باشگاهی‌اش نداشت اما از ابتدای نیمه‌دوم به زمین رفت تا خودی نشان دهد. کریم در این بازی گلی نزد اما نقشی کلیدی در فرار تیمش از شکست خارج از خانه داشت.
 
 
3 فروردین 95
تبریک رئیس جدید
جیانی اینفانتینو با ارسال پیامی به تمام فدراسیون‌های عضو فیفا که نوروز را جشن می‌گیرند، فرارسیدن سال نو را تبریک گفت. در بخشی از پیام رئیس جدید فیفا آمده است: «بهار زمانی برای تجدید قواست و من معتقدم انعکاس این امر در فیفا نیز پس از برگزاری کنگره فوق‌العاده در ماه فوریه، با انجام فعالیت‌ها در کنار انگیزه‌ای جدید همراه خواهد بود.»
 
 
4 فروردین 95
گوچی مصدوم شد
رضا قوچان‌نژاد برای سومین روز متوالی با تیم‌ملی تمرین نکرد تا خبر مصدومیتش بالاخره رسانه‌ای شود. در این روز کادرفنی تیم‌ملی رسما اعلام کرد گوچی به دلیل آسیب‌دیدگی بازی با هند را از دست داده اما می‌تواند مقابل عمان تیم‌ملی را همراهی کند. پیش از این نام اشکان دژآگه هم به دلیل محرومیت از لیست بازی با هند خط خورده بود.
 
4 فروردین 95
دیدار خاص با کاپیتان سابق
جواد نکونام که سال پیش یکی از گزینه‌های دستیاری کی‌روش در تیم‌ملی بود، در چهارمین روز سال به نشست خبری این مربی رفت تا در پایان این نشست دیداری با مرد پرتغالی داشته باشد. نکونام در فروردین‌ماه سال گذشته از تیم‌ملی خداحافظی کرد تا کی‌روش پس از 4‌سال کاپیتان اولش را از دست بدهد.
 
4 فروردین 95
پرسپولیس هم استارت زد
اولین تمرین پرسپولیس در سال جدید در غیاب برانکو و دستیاران خارجی‌اش استارت خورد. مصطفی قنبر‌پور تنها مربی حاضر در اولین تمرین سال بود. به جز ملی‌پوشان، مارکو ماریچ، فرشاد احمدزاده و محمد انصاری هم در اولین تمرین سال پرسپولیس حضور نداشتند. این اولین و آخرین تمرین پرسپولیسی‌ها پیش از سفر به عمان بود که در درفشی‌فر برگزار شد.
 
 
5 فروردین 95
صدتایی‌شدن سید‌جلال
مهم‌ترین اتفاق پنجمین روز سال برای فوتبال ایران پیروزی تیم‌ملی مقابل هند بود. در این بازی سید‌جلال حسینی به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان شد تا صدمین بازی ملی‌اش را با بازوبند کاپیتانی به پایان برساند. با این اتفاق سید‌جلال به پنجمین بازیکنی تبدیل شد که در تاریخ فوتبال ایران وارد باشگاه صدتایی‌ها می‌شود.
 
 
6 فروردین 95
باخت بین‌المللی استقلال
شاگردان مظلومی که در تعطیلات نوروز به سوئد سفر کرده بودند، در ششمین روز سال به مصاف هاماربی رفتند و با نتیجه 2 بر یک مغلوب این تیم شدند. در این دیدار استقلالی‌ها ابتدا با گل میثم مجیدی از روی نقطه پنالتی از حریف خود پیش افتادند و حتی برنده به رختکن رفتند اما در نیمه‌دوم 2‌گل خوردند تا دست خالی زمین را ترک کنند. در پایان این بازی بهنام برزای از استقلال به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.
 
6 فروردین 95
استارت تراکتور با ژنرال
تراکتورسازی سال جدید را با پیروزی در یک داربی دوستانه آغاز کرد. شاگردان قلعه‌نویی در ششمین روز سال دیداری دوستانه با گسترش برگزار کردند و موفق شدند این تیم را با نتیجه 2 بر یک شکست دهند. در این بازی سروش رفیعی و کارلوس کاردوسو برای تراکتورسازی و سید‌محسن حسینی برای گسترش گلزنی کردند.
 
 
7 فروردین 95
پرسپولیس و برد 6‌تایی
پرسپولیسی‌ها که در تعطیلات عازم عمان شده بودند، در هفتمین روز سال اولین دیدار تدارکاتی خود را برگزار کردند؛ دیداری که در نهایت با برتری 6 بر 4 شاگردان برانکو مقابل العروبیه به پایان رسید. در این بازی علی علیپور ستاره تیم برانکو بود و موفق به هت‌تریک مقابل تیم عمانی شد. دیگر گل‌های این بازی را فرشاد احمدزاده(2‌بار) و جری بنگستون به ثمر رساندند. بد نیست بدانید نیمه‌اول این بازی با تساوی 2-2 به پایان رسیده بود!
 
7 فروردین 95
سومی بچه‌های کیا
روز سوم و آخر تورنمنت ازمیرکاپ 2016 که با حضور 11‌تیم از هفت کشور، در ترکیه برگزار شد با قهرمانی تیمی از کشور میزبان پایان یافت. در این مسابقات تیم استرالیایی دوم شد و آکادمی مهدی مهدوی‌کیا با یک تساوی و دو شکست در روز آخر به مقام سوم قناعت کرد. آکادمی کیا با انجام ۱۰‌بازی و کسب ۱۷‌امتیاز به مقام سوم ازمیرکاپ ۲۰۱۶ رسید. در پایان این مسابقات فردین بحری از آکادمی کیا به عنوان بهترین بازیکن مسابقات انتخاب شد.
 
7 فروردین 95
زوج درخشان و کریمی در خونه‌به‌خونه
پس از جدایی اکبر میثاقیان از خونه‌به‌خونه و امضای قرارداد با مس‌کرمان، حمید درخشان به عنوان سرمربی جدید این تیم شمالی انتخاب شد. سرمربی سابق پرسپولیس که در فصل جاری بدون تیم مانده بود، همزمان با علی کریمی به خونه‌به‌خونه رفت تا این تیم را به سطح اول فوتبال ایران برساند. جادوگر قرار است به عنوان مشاور مدیرعامل در خونه‌به‌خونه فعالیت کند. این تیم رده دومی در اولین حضور درخشان روی نیمکت به تساوی بدون گل مقابل آلومینیوم رضایت داد.
 
 
8 فروردین 95
مصدومیت‌های عیدانه گوچی
رضا قوچان‌نژاد که در اولین روز‌های سال بازی با هند را از دست داده بود، با اعلام کادر پزشکی تیم‌ملی بازی با عمان را هم از دست داد تا حضورش در اردوی تیم‌ملی به دویدن دور زمین ختم شود! همین داستان باعث شد تا او با خیالی راحت به مراسم ازدواجش برسد.
 
 
9 فروردین 95
چشمی زیر تیغ
روزبه چشمی که در آخرین روز‌های سال قبل رباط پاره کرده بود، صبح نهمین روز سال زیر تیغ جراحان رفت تا برای هفت‌ماه خانه‌نشین شود. مهدی رحمتی، وحید طالب‌لو و فرزاد مجیدی، اولین نفراتی بودند که بلافاصله پس از عمل در بیمارستان حاضر شدند تا به ملاقات چشمی بروند.
 
9 فروردین 95
شکایت دایی از پرسپولیس
ماجرای‌های شهریار و مشکلات مالی‌اش با پرسپولیس تمامی ندارد. در نهمین روز سال خبر رسید چکی که سیاسی بابت مالیات قرارداد دایی صادر کرده، برگشت خورده و همین مساله باعث شده شهریار به کمیته انضباطی شکایت کند. دایی و باشگاه پرسپولیس هیچ واکنشی به رسانه‌ای شدن این خبر نداشته‌اند.
 
9 فروردین 95
برد نیمه‌کاره پرسپولیس در میدان جنگ
شاگردان برانکو ایوانکوویچ در دومین دیدار تدارکاتی خود در سال95 به مصاف السیب عمان رفتند؛ دیداری که به دلیل خشونت دو تیم نیمه‌کاره رها شد. این بازی تا دقیقه65 با تک‌گل امید عالیشاه به نفع پرسپولیس در جریان بود که با نظر داور و درخواست برانکو نیمه‌کاره ماند. در این بازی 7‌بازیکن دو تیم با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شدند!
 
 
10 فروردین 95
صعود ایران و بزرگان به دور بعد
تیم‌های راه‌یافته به دور دوم مقدماتی جام‌جهانی در دهمین روز سال مشخص شدند. ایران، کره‌جنوبی، ازبکستان، استرالیا، قطر، ژاپن، تایلند و عربستان به ‌عنوان تیم‌های اول گروه‌های هشت‌گانه راهی جام‌ملت‌ها و دور بعد مسابقات انتخابی شدند و تیم‌های چین، سوریه، عراق و امارات هم به‌عنوان 4تیم برتر گروه‌های هشت‌گانه جواز صعود را به دست‌ آوردند. قرعه‌کشی مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی 2018، روز 24فروردین‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
 
 
11 فروردین 95
عمان میزبان ایرانی‌ها شد
با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی‌های نمایندگان فوتبال ایران و عربستان در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان در عمان برگزار خواهد شد. این اتفاق در حالی رخ داد که عربستانی‌ها، قطر و امارات را برای رویارویی با تیم‌های ایرانی به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد داده بودند.


9411
     
آی اسپورت
2016-04-02 13:09:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر