فهرست
نکته فنی/ دلیل افت سپاهان در فصلِ اخیر: دفاع اتوبانی!
نکته فنی/ دلیل افت سپاهان در فصلِ اخیر: دفاع اتوبانی!

نکته فنی/ دلیل افت سپاهان در فصلِ اخیر: دفاع اتوبانی!

آی اسپورت- تیمی که شعار «حالا حالا قهرمانیم» سر می داد حالا رتبه اش در جدول رده بندی دو رقمی شده. اتفاقی که دلایل زیادی دارد. از عدم ثبات در مدیریت و کادر فنی و خروج بازیکنانی چون حاج صفی گرفته تا محرومیت پریرا و پادوانی و حاشیه های کاپیتان نویدکیا. از نظر فنی مهم ترین دلیل افت تیم به خط دفاع سپاهان مربوط می شود. دفاع کندِ سپاهان فصل گذشته هم بلای جان فرکی شده بود. ولی دیدار مقابل سایپا، نفت مسجدسلیمان، استقلال خوزستان، راه آهن، پرسپولیس، تراکتورسازی که فقط تیم تبریزی در کورس قهرمانی بود و سایر تیم ها اوضاع خوبی نداشتند باعث شد که این اشتباه در پایان فصل خیلی به چشم نیاید. اما در اقدامی جالب در فصل نقل و انتقالات این فصل هم لئوناردو پادوانی به زوج عقیلی و کرمی اضافه شد. بازیکنی که کندتر از این دو بود. حالا نقطه ضعف سپاهان بیش از قبل به چشم می آید. 


همین دفاع کند سپاهان هم در شش دیدار پایانی فصل گذشته که با بردهای پیاپی و در نهایت قهرمانی تیم همراه بود فقط چهار گل دریافت کرده بود. اتفاقی که در این فصل برای اصفهانی ها آرزو شده. سپاهان در ده دیدار اخیرش فقط مقابل سیاه جامگان گل نخورد که اتفاقا با برد این تیم هم همراه شد. سپاهان پس از هفته پنجم که با خروج حاج صفی بحران هایش شروع شد، تا دیدار قبلی که برابر سیاه جامگان به برد رسید، در هیچ مسابقه ای موفق نشد با بسته نگه داشتن دروازه اش، تیم حریف را شکست دهد. این تیم از آن روز تا به حال در هر سه دیداری که گل نخورد، گل هم نزد. در این فصل فقط سه تیم بیشتر از سپاهان گل خوردند. این در حالی است که سپاهانِ فصل قبل تا پایان لیگ فقط دو گل بیشتر از این سپاهان تا هفته بیست و چهارم خورده بود. سپاهان در این فصل حتی برای بسته نگه داشتن دروازه اش مقابل ضعیف ترین خط حمله های لیگ هم دچار مشکل شده و موفق نبوده است.


به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL


کدخبر: 9407
  ۱  
آی اسپورت
2016-04-02 17:09:18
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵، ۲۰:۲۵
بزرگترین مشکل سپاهان یارگیری ستاره های پیر و مغرور تیمهای دیگر بود فرکی اشتباه کرد ولی ب خاطر شخصیتش هیچ کس حاضر نیست ب ایشان ایرادی وارد کنه ولی بجز بازیکن سالاری جمع کردن ستاره های تیمهای دیگر با وعده و وعید و عدم کنترل و مدیریت توسط فرکی دلیل این شرایط امروزه و کمک داوری در 6 بازی آخر پارسال در دیده نشدن نقاط ضعف دخیل بود لطفا بچاپ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر