فهرست
رضاییان: خوشحالم که مغرور نشدیم
رضاییان: خوشحالم که مغرور نشدیم

رضاییان: خوشحالم که مغرور نشدیم

آی‌اسپورت- رامین رضاییان در بازی با صبا دوباره این فرصت را پیدا کرد که در ترکیب ثابت پرسپولیس قرار بگیرد. نجات دروازه پرسپولیس در نیمه اول، سانتری که منجر به گل اول شد و ضربه چیپ پنالتی او را تبدیل به ستاره بازی کرد.

رویارویی با مرفاوی: وظیفه‌ام بود که به سمت آقای مرفاوی بروم و برای بازی رخصت بگیرم. آقاصمد هم برخورد گرم و پدرانه‌ای با من داشت و در کل جریان بازی هم هر زمان لب خط می‌آمدم برایم کری می‌خواند. ایشان زمانی که در صبا بودم لطف بزرگی به من داشتند و برایم زحمت کشیدند و در مورد ماجرا زمان بازی راه آهن-صبا صحبتی نشد و من هیچوقت به بزرگترم بی‌احترامی نمی‌کنم.

نجات دروازه پرسپولیس: به هیچ عنوان گل نبود و من کاملا روی خط بودم و توپ را برگرداندم. آقای برانکو ایوانکوویچ از من در زمان کرنر حریف می‌خواهد روی تیر یک باشم و این بار چهارم بود که موفق شدم از روی خط مانع از گل خوردن پرسپولیس شوم. یک بار بازی با استقلال تهران، یک بار تراکتورسازی، یک بازی فولاد و اینبار هم برابر صبای قم و با این حساب هتریک را رد کردم و پوکر شدم. وقتی علیرضا بیرانوند خروج کرد به وسط دروازه رفتم و توانستم ضربه بازیکن حریف را بدون اینکه وارد دروازه شود دفع کنم و هزار دوربین و زاویه هم این صحنه را نشان دهند مطمئن باشید گل نبوده است. خوشحالم که در این صحنه برای تیمم موثر بودم. اگر در آن زمان گل می‌خوردیم اوضاع خیلی بد می‌شد و کار سختی با بازی صد در صد دفاعی صبای قم داشتیم.

کری با فروزان: من با محسن دوست قدیمی هستم. در جام‌ملت‌های آسیا در استرالیا هم با او هم‌اتاق بودم و پیش از بازی کری داشتیم. به او گفته بودم ماجرای فصل گذشته را جبران می‌کنم. فصل گذشته و در بازی آخر خیلی ما را اذیت کرد و روی اعصاب هواداران ما بود. قبل از بازی گفت اگر پنالتی شود به خودت زحمت نده و مطمئن باش آن را می‌گیرم که گفتم اینقدر محکم می‌زنم که فرصت تکان خوردن هم نداشته باشی.  در زمان پنالتی هم اینقدر با حرکات چشم و دست قصد داشت تمرکزم را برهم بزند که تصمیم گرفتم چیپ بزنم و کار را تمام کنم. با او کری دارم اما بازنده همه‌ آن‌ها بوده و تا الان چهار گل به او زده‌ام. وقتی کرنر شد، محسن مسلمان گفت تو بزن و وقتی تبدیل به گل شد به فروزان گفتم منتظر باش خودم هم باید به تو گل بزنم و این تمام ماجرای کری ما در این بازی بود و البته او بچه خوبی است و در دلش چیزی نیست و امیدوارم در بازی‌های آینده موفق شود. لیاقت آن را دارد.

مقایسه با علی کریمی: اصلا نمی‌توان مقایسه کرد و علی آقا اسطوره است و من شخصا از او خیلی چیزها یاد گرفتم و دوستش دارم. همه پیشکسوتان برایم قابل احترام هستند و امیدوارم سایه آنها همیشه بالای سر ما و باشگاه باشد. چیپ زدن خیلی لذتبخش است و یک بار در استادیوم آزادی به سوشا مکانی هم زدم. البته به شرایط بازی بستگی دارد و من در آن شرایط حس خوبی نسبت به این اتفاق داشتم و مطمئن بودم اگر ضربه ام در چارچوب باشد حتما گل می‌شود ولی این را حتما باید بگویم که علی کریمی اسطوره تکرار نشدنی فوتبال ماست و بهتر چیپ می‌زند و من شاگردی‌اش را می‌کنم.

قهرمانی پرسپولیس: من به رویا فکر نمی‌کنم و همه چیز را با واقعیت می‌سنجم. در هر بازی تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا به هدف پایانی برسیم و هفته به هفته به آن نزدیک‌تر خواهیم شد. این یک خواست جمعی است و خوشحالم که هیچ کدام از ما دچار غرور نشده‌ایم و هیچ چیز را تمام شده فرض نکرده‌ایم و بر این اساس هر هفته برای دستیابی به هدف تلاش بیشتری می‌کنیم تا یک لذت و شادی بزرگ را با هواداران سهیم شویم.

۱۱ ۳  
آی اسپورت
2017-01-30 00:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
سامان
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۰۰
دوستانپرسپولیسی با اینا باید مثل خودشون رفتار كرد : چرا باید نیم فصل دوم تراكتور 6 بار روز جمعه بازی كنه ولی پرسپولیس فقط 1 بار ؟؟ برید تو كارش
۷
جاوید
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۲۷
ما برانکو را داریم، پروفسوری که تیمش دارد رکوردها را جابجا می کند. ما روی سکوهایمان دهها هزار عاشق داریم و پای تلویزیون میلیونها سرخدل.
«کل فوتبال ایران هم نمیتونه جلوی بردشون را بگیره. چون اونها یه بار اضافه دارن.» این بخشی از اظهارات محسن فروزان درباره باخت دیروز تیمش است.
با محسن فروزان می شود زیاد حرف زد. زیاد اما نه زیاده. با فروزان می توان خاطرات را مرور کرد. از چرایی جابجایی های هر نیم فصلش پرسید و پرسش های بسیاری را مطرح کرد. از اینکه چرا سالهاست درجا می زند و در پر تحرک ترین حرکاتش عقب عقب می رود. از استقلال به سیاه جامگان. از مشهد به راه آهن، از لیگ برتر به لیگ یک. او می تواند جواب بدهد و البته مجبور نیست جوابگو باشد.

فروزان ولی باید در مورد اشتباهات حسابگرانه اش جوابگو باشد. از اینکه در همه این سالهایی که بر شناسنامه اش گذشته و سالی یک شمع به شمع های کیک تولدش افزوده شده چرا ریاضیاتش را تقویت نکرده است. با او از کجای ریاضیات حرف بزنیم که پاسخ سئوالاتمان را بلد باشد؟

جناب فروزان، ما روزی که در دربی یک یار کمتر هم داشتیم به لطف گلری شما برنده شدیم. یادتان هست؟ تو که از یار کمتر ما خاطره ها داری. هنوز هم دیرک دروازه شمالی آزادی می تواند بیاید و بر قیچی طارمی تازه از لیگ یک آمده شهادت بدهد. از ضربه سر ضرب محمد نوری که طاق دروازه را فرو ریخت یا پرش امید عالیشاه که مقابلش تماشاگری بیش نبودید. درست مثل دیروز، دقیقا مشابه پنالتی رامین.


جناب آقای فروزان، ما فقط یک یا بیشتر نداریم! ما یاران بیشتر بسیاری داریم. برایت می شمرم به امیدی که فراموش نکنی. ما برانکو را داریم، پروفسوری که تیمش دارد رکوردها را جابجا می کند. ما در کادر فنی مان بدنسازی داریم که آثار تمریناتش را همه ایران دیده اند. ما در جمع باشگاهمان عنصری بنام "همدلی و دانش " داریم، از صدر تا ذیل. ما روی سکوهایمان دهها هزار عاشق داریم و پای تلویزیون میلیونها سرخدل.
ما بیشتر از یک یار اضافی داریم و عجیب است فقط یکی از آنها را دیده ای.
می شود طولانی تر نوشت و واژه ها را روی سرت آوار کرد. طولانی و کشدار به اندازه همه ثانیه هایی که درازکش گوشه دروازه زل زده بودی به چیپ رامین و پاسخ چیپ گویی هایت را مستند و مستدل و مصور می گرفتی. همان جواب کافی بود جناب فروزان. خدا قوت.
۶
سامان
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۴۳
دوستان با اینا باید مثل خودشون رفتار كرد : چرا باید نیم فصل دوم تراكتور 6 بار روز جمعه بازی كنه ولی پرسپولیس فقط 1 بار این عدالته ؟؟ برید تو كارش
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر