فهرست
نگاه در محدوده فنی؛ چرا وریا و حسینی خط خوردند؟
نگاه در محدوده فنی؛ چرا وریا و حسینی خط خوردند؟

نگاه در محدوده فنی؛ چرا وریا و حسینی خط خوردند؟

آی‌اسپورت- سید جلال حسینی و وریا غفوری چرا خط خوردند؟ من خودم هم در دسته آنهایی قرار دارم که اعتقاد دارم که لیگ قهرمانان آسیا و جدال با مربیان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در این تصمیم دخیل بوده اما باز در ته ذهنم این باور را دارم که هیچ مربی در دنیا خودزنی نمی‌کند و حتما برای هر انتخاب، یک دلیل فنی هم وجود دارد؛ مخصوصا اگر این مربی کارلوس کی‌روش باشد. با مرور بازی‌‌های گذشته تیم ملی به ویژه بازی‌های دوستانه مقابل تیم‌های آفریقایی و تکیه بر جنس بازیکنان دعوت شده به تیم ملی به یک جمع‌بندی رسیدم.

کارلوس کی‌روش در جام جهانی می‌خواهد مالکیت توپ را در اختیار داشته باشد؛ معنی این نیست که می‌خواهد با تاکتیکی مثل تیکی‌تاکا با مالکیت توپ موقعیت حمله درست کند؛ اتفاقا تاکتیک کی‌روش کاملا بر عکس می‌تواند؛ یعنی وقتی توپ را در اختیار داری می‌توانی این فرصت را از حریف بگیری که موقعیت حمله ایجاد کند. برای همین در مقابل پرس شدید تیم‌هایی که از نظر مهارتی بالاتر هستند، باید بازیکنانی با مهارت کار با توپ در راستای ذهنیت مربی در ترکیب تیم باشند. یعنی بازیکنانی که پاس بلند می‌دهند یا دریبل طولی و با سرعت می‌زنند خیلی به کار این سیستم نمی‌آیند و در مقابل بازیکنانی باید در ترکیب تیم باشند که مهارت دادن پاس‌های کوتاه و هدفمند در شرایط فشار سنگین حریف را داشته باشند یا این که با دریبل‌های انفجاری پرس‌کننده را از محدوده فشار حذف کنند. این‌گونه می‌شود که انتخاب‌های سرمربی در یک محدوده فنی توجیه‌پذیر می‌شود.


@Afshinkhomand

۸ ۵  
آی اسپورت
2018-05-22 02:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
فروبی
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۴۵
خب یعنی شما میفرمایید که سیدجلال این قابلیتو نداره و خانزاده داره؟
اریک
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۴۷
حاجی حق شما رو خوردن شما تا الان کجا بودی
حتما باید جای آرتتا تو کادر فنی گواردیولا یا فاریا پیش مورینیو ببینمت
سفر خوشی را برای شما آرزومندیم البته به روسیه خخخ
@
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۰۴
خلاصه همه اینایی که گفتی میشه دفاع اتوبوسی و بازی بحرینی
وحید بارساپولیسی
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۰
من خودم عاشق کارلوس کی روش کبیر هستم.. اما میخوام یه نکته رو گوشزد کنم.. حذف این دوتا یک انتقام و تسویه حساب شخصی کی روش با دو باشگاه بزرگ ایران به جهت عدم تمکین با برنامه های تیم ملی و حضور 100% ای در مرحله 1/8 نهایی بود. جایی که تمام توجهات ملت به جای تمرین 4 نفره تیم ملی به دوبازی 100 هزارنفری سرخابی و سوپر گلهای تیام و احمد نوراللهی بود.. نقطه سرخط./
۷
امیرعباس
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۵۵
اقای خماند عزیز بی خیال برادر خوبم خود کیروش هم همچین ادعایی نکرده شما کوتاه بیا لطفا طرفدار باشید بت پرست نباشید!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر