فهرست
چرا علی دایی، قلعه‌نویی را شکست می‌دهد؟
چرا علی دایی، قلعه‌نویی را شکست می‌دهد؟

چرا علی دایی، قلعه‌نویی را شکست می‌دهد؟

آی اسپورت - مسوولان فدراسيون فوتبال اعلام كرده‌اند سرمربی جدید تیم ملی تا پایان هفته مشخص خواهد شد و البته كه در حال حاضر حدس زدن نام او چندان سخت نیست؛ علی دایی! بعد از منتفی شدن حضور برانكو در تیم ملی، نوعی بازی الاكلنگی بین دایی و امیر قلعه‌نویی شكل گرفت؛ به این ترتیب كه هر لحظه بخت یكی از آنها برای رسیدن به نیمكت تیم ملی بیشتر می‌شد. با این وجود و در شرایطی كه بخش بزرگی از افكار عمومی نسبت به هیچكدام از این دو گزینه اقبال چندانی نداشت، نهایتا به نظر می‌رسد شهریار این جدال را از قلعه‌نویی خواهد برد. در حقیقت دایی در شرایط فعلی چند برتری نسبت به امیر دارد كه او را به نیمكت تیم ملی نزدیك‌تر می‌كند.

تیم ندارد

اولین مزیت دایی نسبت به قلعه‌نویی این است كه در حال حاضر تیم ندارد. قلعه‌نویی هم‌اكنون هدایت سپاهان را بر عهده دارد و با این تیم در كورس قهرمانی است. گرفتن امیر از تیم اصفهانی قطعا با مقاومت‌ها و التهاب‌هایی همراه خواهد شد. حضور همزمان این مربی در سپاهان و تیم ملی هم یك الگوی دهه شصتی منسوخ است. دایی اما بعد از اخراج از سایپا بیكار است و به راحتی می‌تواند با فدراسیون فوتبال قرارداد امضا كند.

مورد حمایت بازیكنان است

در طول این مدت بارها شاهد حمایت برخی بازیكنان از علی دایی بوده‌ایم. سردسته این گروه هم سردار آزمون است. آزمون آشكارا به دایی ابراز ارادت می‌كند و جالب است كه با طرف مقابل الاكلنگ، رابطه كاملا معكوس دارد. اوایل ظهور آزمون در سطح اول فوتبال ایران، قلعه‌نویی مدعی شد این بازیكن كشف او بوده، اما سردار علنا این موضوع را تكذیب كرد! مهدی طارمی هم دیگر بازیكن مهم تیم ملی است كه از دایی حمایت می‌كند. طارمی اصلا فوتبالش را مدیون دایی است.

كی‌روش دستش را بالا برده!

شاید مثل برانكو كه به صراحت پیش‌بینی كرد فوتبال ایران به زودی آماتور خواهد شد، كارلوس كی‌روش هم به همین جمع‌بندی رسیده بود و به همین دلیل در آخرین روزهای حضورش روی نیمكت تیم ملی، دست علی دایی را بالا برد! احتمالا او می‌دانست فوتبال ایران با این وضعیت نابه‌هنجار دیگر قدرت جذب مربی بزرگ خارجی را ندارد و به همین دلیل تلویحا دایی را به عنوان یك گزینه خوب برای هدایت تیم ملی معرفی كرد. به هر حال همان عكس و یكی، دو مصاحبه تحسین‌آمیز از سینیور، در حال حاضر به سند اعتبار دایی برای پذیرفتن این پست تبدیل شده است.

در فدراسیون پایگاه دارد

مدیران فدراسیون از بردن نام دایی لذت می‌برند. غیر امثال اسلامیان، شیعی و فریدون اصفهانیان كه به وضوح در مورد انتخاب دایی حرف می‌زنند، ابراهیم شكوری كه الان سرپرست پست دبیركلی است، سابقه شاگردی شهریار را در سایپا و پرسپولیس دارد. هنوز یادمان نرفته سال گذشته همین روزها در جریان افتتاحیه مسابقات جام ملتهای آسیا، علی دایی چگونه گوشی موبایلش را به شكوری داد تا آقای تازه دبیركل شده، از او در كنار مهدی مهدوی‌كیا عكس یادگاری بگیرد؛ یعنی در این حد!

همشهری ورزشی

۶ ۵  
آی اسپورت
2020-01-22 02:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
ضدلنگ
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۰۵:۵۰
بتازونید...بتازونید لنگیا ببینیم تهش چیه؟البته که ما تهش رو دیدیم: رقص عربها تو آزادی تو سال 88 :))
البته ما تهشو دیدیم: تیم استیلی و حذف خفت آورش...ولی شما رسانه اای رنگی و خبرنهارها پرروتر از ای حرفایید...همه چیزو رنگی میکنید و گند میزنید توش...هنوز یکسال نشده از قلم به مزدیتون برای فروختن تیم ملی به باشگاهتون و اون مربی فراری!
به این گزینه های برتری دایی گزینه حمایت رسانه ای خودتون رو هم اضافه کنید که قادره حتا باخت احتمالی به بحرین در تهران رو تبدیل به حماسه ملی کنه :))
۲
اسمان
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۰۸:۳۰
باانتخاب این دو نفرباید بی خیال جام جهانی بشیم.برانکو حیف شد.
۱
parsa
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۱۲:۲۱
مهترین نکته در این مقاله فراموش شد و باعث می شود حتما آقای دایی شانس اول و آخر حمایت بی قید شرط تمام کمال وزیر ورزش از رنگ قرمز است .
۱
رضا
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۲۰:۴۰
دائی را نگذاشتند مربی یک تیم متوسط باشد ولی حالا مربی تیم ملی می شود
۱
هوادار فوتبال
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، ۰۲:۲۰
خیالپردازی رسانه ای
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر