فهرست
ممکن کردن غیرممکن‌ها؛ بازی مرگ و زندگی
ممکن کردن غیرممکن‌ها؛ بازی مرگ و زندگی

ممکن کردن غیرممکن‌ها؛ بازی مرگ و زندگی

آی‌اسپورت- کارلوس کی‌روش از طریق مکالمه اینترنی در برنامه ۲۰۱۸ عادل فردوسی‌پور شرکت کرد و درباره تیم ملی و شرایط آن و تحسین‌ها نسبت به این تیم صحبت کرد.

 

با پرتغال بازی مرگ و زندگی داریم

این وظیفه ماست. برنده واقعی، هواداران واقعی تیم ملی هستند. آروز و رویای ما هنوز زنده هست. البته بودند چند نفری که نمی‌خواستند ما اینجا باشیم. اکثریت کارشناسان فوتبال حتی حق رویاپردازی برای ما قائل نبودند. ولی ما ثابت کردیم توانایی تحقق رویا را داریم و با هم‌دلی و اتحاد و تیم بودن. این پسرها استحقاق تحسین را دارند، ولی اینجا توی اردو ما دلیلی برای جشن گرفتن نداریم. برعکس نتیجه‌ای که برابر مراکش به دست آوردیم و عمل‌کرد مقابل اسپانیا، وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند و حالا یک بازی مرگ و زندگی (Match Point) داریم. ما تمام تلاش‌مان را کردیم و هنوز هم رویا و آرزوی ما زنده است؛ رویای این که بتوانیم بازی با پرتغال را ببریم. متاسفانه چند نگرانی بابت بازیکنان داریم و البته کار ما مربیان حل این مشکلات هست. کادر پزشکی فوق‌العاده‌ای داریم که تلاش می‌کنند بازیکنان به بازی پرتغال برسند. همان‌طور که متوجه شدید ما در دقیقه‌های آخر بازی‌های قبلی مجبور به تعویض شدیم. البته حالا پرتغالی‌ها این برنامه را نگاه می‌کنند و وقت صحبت درباره جزئیات نیست ولی قطعا بهترین‌ها برابر پرتغال بازی خواهند کرد.

 

هیچ تیمی شکست‌ناپذیر نیست

هیچ تیمی شکست‌ناپذیر و غیر قابل دست‌رس نیست. ما هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که نتیجه مناسب بگیریم و کار درست را بکنیم؛ اصطلاحا از جایی به حریف ضربه بزنیم که دردش بیاید. شاید مالکیت توپ خیلی دست حریف باشد ولی وقتی توپ را بگیریم بهترین کار را بکنیم. همه بازی‌ها صفر صفر شروع می‌شوند و این تغییرناپذیر است. عمل‌کرد بازی قبل ما در بازی بعدی به دردمان نمی‌خورد، همان‌طور که اسم و اعتبار پرتغال هم برنده بازی نمی‌شود. تیمی برنده‌ست که توی همان نود دقیقه عمل‌کرد برنده داشته باشد. همه کارشناسان بین‌المللی گفتند که نتیجه عادلانه تساوی بود. ما به اینجا نیامدیم که تفریح کنیم و جدی هستیم. فکر می‌کنم همه هواداران فوتبال در دنیا و کارشناسان جهان متوجه شدند که فوتبال ایران برای برنده شدن به اینجا آمده. این بزرگ‌ترین دستاورد تیم ملی ما بوده؛ قبل از شروع مسابقه‌ها حتی حق آرزو کردن را به ما نمی‌دادند ولی حالا همه حریفان می‌دانند که در روز مناسب و لحظه مناسب ما توانایی بردن‌شان را داریم؛ و این حاصل کار بازیکنان است که فروتنانه و مسئولانه کارشان را ادامه می‌دهند و اشراف دارند به مسئولیتی که روی دوش‌شان هست.

 

رونالدو را حذف می‌کنیم؟

انشالله! من در حال حاضر برای تیم ملی ایران کار می‌کنم. هر اتفاقی که برای تیم ملی پرتغال بیافتد الان برای من مهم نیست. ترجیح می‌دهم با پرتغال صعود کنیم. در حال حاضر فقط به فکر تیم ایران هستم برای بازی آینده. البته که باید متوجه باشید که کار پیش روی ما بسیار دشوار است. به همه گفتم ما با توقع کار ساده اینجا نیامدیم. اگر دنبال کار ساده بودیم در خانه می‌ماندیم و در ایران بازی‌های داخلی انجام می‌دادیم. با کمال احترام اگر قرار بود کار ساده انجام بدهیم می‌نشستیم توی خانه و لیگ قهرمانان آسیا را تماشا می‌کردیم. تنها راه پیشرفت سعی کردن برای مقابله و رو به رو شدن با شرایط و بازی‌ها و تیم‌های سخت‌تر است. برای همین سعی کردم بجنگم و بگویم که اهمیت یک آماده‌سازی خوب چه قدر بالا هست. وقتی آرژانتین مقابل کرواسی این‌طور متوقف می‌شود باید ببینیم که فوتبال یک تفریح ساده نیست.

 

سخت‌گیر هستی؟

سختگیر و دشوار نیستم. وقتی شما با انسان‌ها کار می‌کنید وظیفه شما در آوردن بهترین چیز در وجود آنهاست. اگر راحت بگیرید آن بهترین بیرون نمی‌آید. خود من، همه ما، آدمی‌زاد از بدو تولد دوست دارد در راحتی باشد؛ بعضی وقت‌ها مادران به ما منتقل می‌کنند که همه چیز باید ساده باشد. وقتی شما یک رهبر هستید باید کاری کنید که مساله ساده نباشد و بازیکنان بهترین‌شان را ارائه بدهند. در طول تمرینات در رختکن سعی می‌کنم به جزئیات توجه کنم. همیشه به بازیکنان گفتم که باید در زمین هزار درصد توان‌تان رو بگذارید. به خاطر این که وقتی بازی شروع شود دیگر باید لذت ببرید. ولی وقتی صحبت از کار کردن و تلاش کردن است و می‌خواهید انسان‌های مختلف کارشان را به بهترین نحو انجام بدهند باید خواسته را بالا ببرید. ایمان دارم غیرممکن‌ها از همینجا شروع می‌شوند. وقتی می‌بینند که غیرممکن‌ها در حال رخ دادن است به شما ایمان می‌آورند. همین‌طور بشر به ماه سفر کرد. خودم هم صبح‌ها که بیدار می‌شوم توی آینه به خودم همین را می‌گویم.

 

تیم جوان، قهرمانی آسیا

رویکرد ما برای ساخت این تیم آینده‌دار به تلاش‌ها و تصمیم‌هایی بر می‌گردد که ما پشت پرده انجام می‌دهیم. بعضی وقت‌ها بعضی افراد نگران مرخصی‌های من هستند که در آن زمان‌ها دارم همین کارها را می‌کنم (شوخی کردم.) مساله اصلی اینجاست که تیم ملی باید یک اصول پایه‌ای داشته باشد؛ هیچ کس صاحب پیراهن تیم ملی نیست. بازیکنان این فرصت را دارند که لباس تیم ملی را بر تن کنند ولی کسی صاحب آن نیست. مهم‌ترین نکته داشتن مسیر سیستماتیک برای آماده کردن بازیکنان برای آینده است. شما باید همیشه بلوغ تجربه و استعداد بازیکنان را تلفیق کنید و از آنها بازیکنان بهتری بسازید. ولی مهم‌ترین و انفجاری‌ترین نکته برای موفقیت تیم کاراکتر و شخصیت بازیکنان است. کاری که ما انجام دادیم اردو پشت اردو همین بود و این بازیکنان جوان می‌توانستند با تجربه بیشتر و بلوغ بالاتر پا به این جام جهانی بگذارند که نشد. من هیچ وقت دوست ندارم از عبارت تغییر نسل یا انقلاب بازیکنان استفاده کنم. همیشه صحبت من پیشرفت گروهی بازیکنان است. یک بار دیگر تکرار کنم: «از حمایت‌های شما تشکر می‌کنم. می‌خواهم یادآوری کنم و تقدیر خودم را یک بار دیگه اعلام کنم. و از این لحظه خاص استفاده کنم و این لحظات را تقسیم کنم با بازیکنانی که به ما کمک کردند، با مربیانی که به ما کمک کردند، با مدیرانی که به ما کمک کردند برای صعود، و هواداران واقعی تیم ملی که به صورت واقعی از تیم ملی حمایت کردند. تقدیر و تحسین و تشکر ما برای همه آنهاست؛ چرا که ما اینجا بودن‌مان را مدیون‌شان هستیم.»

۱۶۱ ۱۸  
آی اسپورت
2018-06-22 01:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
مستر توهم
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۱۰
یکی ندونه فک میکنه شاخِ غول رو شکستی
یه برد شانسی جلوی مراکش که حق ایران مساوی نبود و ۹۰ دقیقه به سبک اکبر میثاقیان دفع توپ دیکه منم منم نداره که شاخ و شونه می کشی!
من صدای رسای حقیقتم.
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۳۸
از آدم‌های حقیری و سرخورده‌ای بترسید که جشن‌شان، عزای دیگران است: کسانی که در روزهای سخت، عقده‌گشایی می‌کنند. شکارچیان شکست و گویندگان طعنه را باید به حال خود گذاشت تا در حسد مداوم خویش بسوزند.
به راستی کی‌روش که مورد مدح بزرگان فوتبال (اشمایکل، رایان گیگز، روی کین، اتوئو، هیرو و ...) قرار گرفت، متوهم است یا تو که با نام فیک در کامنت‌کده‌ی آی اسپورت اوقات عزیز را تلف می‌کنی؟ یقینا گمان گرده‌ای که کارشناس فوتبالی!!! ولی باید بدانی که همان مستر متوهمی... اگر ایده‌ای داری به کلاس‌های مربیگری برو؛ و گرنه سکوت کن یا قدر قامتت کوتاهت سماع کن.

کیروش از چوب خشک بازیکن تراشیده و قدر مقدورات تیم ملی درخشیده و بر دهان یاوه‌گویان گل کشیده و دشمنان او و خائنین از موفقیت تیم ترسیده و سعی دارند که در مسیر صعود - و لو با حرف پوچ - مانع بکارند.

و آخر دعوانا بعد الرجاء بالله و حمده:
من کیروشی‌پور و شما همه سوزشی‌پور
در جواب توهم صدای رسا
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۷:۳۵
تو هم خوب میشی
اما خاک بر سر بیشعوری
خاک بر سر جوگیری
شماها لیاقتتون یه شیاد مث کیروشه
۲
بغداد بونجاح
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۳
برانکو باید بخاطر باختهای شرم آوری که روبروی تیم های عربی داده از تیم محبوب من بره.و یک مربی درجه یک در شان پرسپولیس بزرگ بیاد.سه ساله که تو اسیا شدیم کیسه گل عربها و آقای گل تولید میکنیم.این مردک رو از الاتفاق با پس گردنی بیرون کردن اونوقت افتاده به پرسپولیس بزرگ.
۶
عمرعبدرالرحمن
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۰۸
باز خداروشکر پرسپولیس کیسه گل شد؛ کیسه قشنگ ابروداری کرد اون تیمی هم که دو روز از العین گل میخورد تشتک سازی ورامین بود
عشقم اس اس
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۲۵
اقا به بازی پرو و فرانسه دقت کنید. پرو بعد از حدود 36 تا چهل سال به جام جهانی رسید.اقای گل هلند و اقای گل یونان هم نداشت. ولی فوتبال بازی کرد. مثل تیم کیروش یازده نفری جلوی دروازش دراز نکشید. یک هیچ باخت ولی اون کجا وبازی شرم اور تیم کیروش کجا.
تصمیمات فاجعه وار کیروش تو کوچ و تاکتیک کمر تیمو شکونده. هیچکدوم از بازیکنا نمیتونن از توانایب های شاخص خودشون استفاده کنند. نمیدونم چرا کسی به این موضوع توجه نکرده تا الان.
سومیک
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۳۳
یا خدا، این بشر چقد عقده ای و پر از کینه س.
اگه مالیات باقی مربیا رو حساب نکنیم این بشر جزو سه مربی گرون دنیاست. یعنی مایی که مردممون تو اوج بدبختی و فقر و تورم و گرونی زندگی میکنن بیشتر از تمام کشورهای ابرقدرت و سرمایه دار، داریم دستمزد به مربی فوتبال میدیم. اینهمه امکانات، پاداش، اردوهای خارجی( در حالیکه مردم عادی واسه یه سفر معمولی باید بر اساس سیاست جهانگیری تبدیل به قاچاقچی ارزی بشن و چند صد دلار با بدبختی از دلال جماعت گدایی کنن) و البته مهمتر از همه هشت سال تموم وقت و هزینه، اخرشم میاد با وقاحت تو چشممون نگاه میکنه میگه نذاشتن کار کنم. هشت سال از زندگی ما گذشت و هنوز مثل سابق جلوی دروازه سنگر میبندیم.
علی تراکتوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۳۹
اگر مقابل پرتغال هم مثل اسپانیا بازی کنه فاجعه هست اسپانیا به هر حال تیم بزرگی بود و گرفتن یک تساوی خیلی برای ما مهم بود ولی مقابل پرتغال حتی تساوی هم به درد ما نمیخوره و به نظر من بازی شجاعانه خیلی مهمتر از نتیجه اون بازی هست البته الان یه عدده خوشحالا بابت چی نمیدونم تا الان فقط تحقیر شدیم حتی از خودی ها توی بازی مراکش فردوسی پور دقیقه 20 نشده آرزو میکرد بازی تموم بشه!! وقت کسی بازیکنان به شکل عربی هم واقعا کجاها اور بود که سعی میکردم حتی بازیکنان اسپانیا رو عصبی کن که نمونه باز رفتار تیم های عربی هستش کیروش فقط به دنبال باخت با حداقل فاصله هست ولی اگر تیم رو به جلو بازی کنه بازیکنان تیم میتونن خیلی بهتر قابلیت های خودشون رو نشون بدم تا راهی لیگ های معتبر اروپایی بشن جام جهانی برای دیدن شدن بازیکنان هستش نه باخت با یک گل !
Vahid
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۳:۳۵
یک سری فقط بلدن غر بزنن فقط بلدن حرف مفت بزنن یه زمان همین ادما وقتی اسم کره جنوبی میومد تنو بدنشون میلرزید، تو کل عمر رقت انگیزشون فکرشم‌نمیکردن یه روزی برسه که یک‌تیم بزرگی‌مثل اسپانیا واسه بردن تیم ملیشون مجبور شه‌وقت‌ تلف کنه:) فکرشم‌نمیکردن یه زمانی تمام سایتای بزرگ دنیا درباره ی روحیه تیمی ایران حرف بزنن، تیمی که سال۲۰۰۶به علی کریمی ها دل میبست الان تیمی شده که هر بازیکنی دست از پا خطا کنه چاره ای جز بیرون رفتن نداره:) تیمی که بازیکناش واسه گل نخوردن از جون مایه گذاشتن:) تیمی که واقعا تیمه به هیچ بازیکنی وابسته نیست، تاکتیک داره بازیکنه تاپ نداره ولی سرباز فداکار خیلی داره:)یه نگاه به اون صحنه بعد از گل روی خط دروازه بندازین، واقعا یه تماشاگر از بازیکن تیمش چی میخواد؟ بازیکن واسه گل‌نخوردن خودشو پرت میکنه جلوی توپ یکی دیگه میاد حمایتش میکنه بازیکن حریف با لگد پی در پی داره سعی میکنه توپو رد کنه دروازه بان خودشو‌پرت میکنه روی بازیکنای خودی تا توپ رو‌مال خودش کنه ،این صحنه افتخار کردن نداره؟ بازیکنای ما بازی بزرگ‌کم دیدن تجربشون در حد اسپانیا که هیچ در حد ژاپنو عربستان هم نیس بهترین تیمی که باهاش بازی کردن ترکیه بوده بعد تو جام جهانی انتظار دارین جلو تیمی مثل اسپانیا حمله کنن؟ شما اگر طرفدار مسابقات فرمول یک بودین احتمالا از پراید انتظار قهرمانی داشتین:)
كسري
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۴:۰۱
بازهم اين ادم عقده اي ، عقده گشايي كرد و بازهم جام جهاني رو با ليگ اسيا مقايسه كرد .جناب كيروش اي ادم عوضي و عقده اي الان وقت اينجور نشخوار كردن نيست ،مرد عوضي هيچي جام جهاني نميشه ولي هر چي جاي خودش .اي شغال اينقدر تيم ملي رو مقابل باشگاهها قرار نده ،تيم ملي مقدس و عزيز هست اينقدر تخم نفاق و كينه نكار اينقدر پدرسوخته نباش من خودم به شخصه اينقدر هزينه كردم فقط به خاطره تيم ملي ولي تو نميذاري دلمون به تيم خوش باشه هر چند هيچ غلطي نميتوني بكني چون اين تيم ملي كشور من هست و عاشقشم ولي پرسپوليس رو هم خيلي دوست دارم پس خواهشا خواهشا اينقدر سعي نكن با كينه هات بخاي ليگ اسيا رو روبروي تيم ملي قرار بدي .چرا چهارسال پيش كه تيم ملي بيش از هشتاد درصدشون استقلالي بودن اما اين مشكلات نبود كه الان اكثر بازيكنها يا پرسپوليسي هستن يا تو پرسپوليس بازي كردن يا عاشق پرسپوليس هستن فقط چرا؟ به خاطره عقده اي بودن تو كه حتي شفر خ ا ي ه مال رو هم قهوه اي كردي تو حتي به شفر هم كه يه رياكار به تمام معناست هم رحم نكردي .امشب بازهم تو صحبتهاش از ليگ اسيا و مقايسه اون با تيم ملي گفتي يكي بهش بگه لطفا خفه شو.
۹
فرزاد مهریار
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۴:۲۶
لعنت به همه لنگیون خبیث و وطن فروش و درود خدا بر شاه کی‌روش لنگی کش کبیر...
جای اون کفتار پیر بلال وحشی دوپینگی هم سید مجید ما پر کرد
۷
شاعر فوتبال و درهم کوبنده یاوه‌گویان
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۵:۳۳
با کیروش گل کسی نگردد گمراه
او در شب مسکو بدرخشد چون ماه
در جام جهانی همه را غافل کرد
جز خائن و مستکبر و طعنه‌زنِ بدخواه
____________
این قصه‌ی شیرین تو بخوان، عبرت گیر
زین پس تو مزن طعنه به افراد دلیر
در جام جهانی تو بدیدی کیروش
هم اهل دل و کار بلد، با تدبیر
--------------------
چون سامپائولی در نوسان است هنوز
آلبیِ سلسته، سرطان است هنوز
دیدم که جهان از لیونل حیرت کرد
آن گونه که کیروش ضربان است هنوز
------------------
محذوف شده مصر و پرو، کیروش کو؟
فریاد زده توپ دو رو، کیروش کو؟
لایق تر از این تیم که کیروش دارد
در جام جهانی تو مجو، کیروش کیروش کو؟
۲
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۷:۳۵
همیشه و به اندازه بخور
۴
کیروش = افتخار و پیشرفت
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۱۷
برانکو دلّال ویچ = حقارت = شخصیتِ حقیر لنگیّون = انتخاب بازیکن با دیدنِ 15 دقیقه فیلم روی سی دی = پورسانت = پرواز بر فراز موج جهالتِ عده ای نادان = عقده = چشم طمع به نیمکت تیم ملی
xxx
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۲
شوفر دلقک = ثابت کردن گوش مخملی بودن کیسه کشا = انتخاب بازیکن بدون دیدن فیلم و ادعای بهترین بازیکن بودن(بویان)= دستمال کشی = ذوق مرگ شدن کیسه کشا طبق معمول
کیروش = افتخار و پیشرفت
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۱۷
برانکو دلّال ویچ = حقارت = شخصیتِ حقیر لنگیّون = انتخاب بازیکن با دیدنِ 15 دقیقه فیلم روی سی دی = پورسانت = پرواز بر فراز موج جهالتِ عده ای نادان = عقده = چشم طمع به نیمکت تیم ملی
۶
خخخ
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۴۹
تعداد لایک این متن و کامنت موافقش، تو ده دقیقه از 5 لایک به 150 تا رسید. اخه چرا اینقد تابلویید :))
۱
محمد
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۳۳
کاش کیروش یکی از تیمهای لیگ برتری رو برداره ببره تو جام ملتهای آسیا، کار ساده رو انجام بده
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر