فهرست
فرمول برانکو، راه فرار کالدرون از هفته‌های سخت
فرمول برانکو، راه فرار کالدرون از هفته‌های سخت

فرمول برانکو، راه فرار کالدرون از هفته‌های سخت

آی اسپورت - اگر بر طبق خریدهای پیش‌فصل و نتایج فصل پیش بخواهیم مدعیان این فصل لیگ برتر را مشخص کنیم باید گفت که پرسپولیس کالدرون در شش هفته ابتدایی لیگ با هر چهار رقیب اصلی خود در کسب قهرمانی لیگ روبرو خواهد شد. شاید بتوان گفت که بدترین قرعه لیگ در بین مدعیان فتح آن به پرسپولیسی رسیده که باید در شش هفته ابتدایی با چهار رقیب اصلی خود ملاقات کند. شاید بتوان گفت که تکلیف هواداران پرسپولیس با لیگ نوزدهم در همان شش هفته ابتدایی مشخص خواهد شد. اینکه تیم شان همچون چهار فصل قبل مدعی اصلی لیگ است یا نه و یا اینکه کالدرون مرد قهرمان کردن مجدد پرسپولیس است یا نه در همان شش هفته ابتدایی مشخص می‌شود. در همین چهار بازی مهم مقابل مدعیان عیار مربیگری کالدرون هم مشخص می‌شود. اینکه او می‌تواند تیمش را در جریان بازی به خوبی کوچ کند یا نه، اینکه تعویض‌هایش فکورانه و هوشمندانه است یا نه و اینکه آیا قادر است پس از هر نتیجه نامناسب در هر کدام از این بازی‌ها، تیمش را از لحاظ فنی و روحی ریکاوری کند یا نه.

پرسپولیس برای تکرار قهرمانی‌هایش با کالدرون، کار بسیار سختی پیش رو دارد. این را کالدرون بهتر از هر کسی می‌داند. اما انسان است و امید به آینده. حتی فردی با سن و سال کالدرون نیز با رویاهایش زندگی می‌کند و این معجزه زندگی است که با بالا رفتن سن، امیدها و انگیزه‌ها همچنان در وجود انسان باقی می‌مانند و حالا کالدرون که انرژی سرشارش در تمرینات پرسپولیس فراتر از تصور بوده، می‌خواهد یک شخصیت تاریخ ساز در پرسپولیس از خود به جا بگذارد و این مهم تنها با تکرار قهرمانی‌های سه‌گانه برانکو در پرسپولیس به دست می‌آید.

کالدرون خوب می‌داند که برای قهرمانی در لیگ حداقل باید از هر بازی دو امتیاز بگیرد و این به معنای این است که او در پایان هفته ششم و پس از بازی با شهر خودرو باید حداقل دوازده امتیاز در چنته داشته باشد. اگر در حالتی خوشبینانه قرمزها، پارس جنوبی و صنعت نفت را شکست دهند آنگاه کالدرون باید در چهار بازی مقابل چهار مدعی، حداقل شش امتیاز کسب کند که این به معنای این است که او در صورت بردن دو مدعی اجازه باخت در مقابل دو مدعی دیگر را دارد. اما باخت در مقابل رقیب مستقیم، اتفاقی فراتر از از دست دادن سه امتیاز است و باید آن را یک باخت شش امتیازی تصور کرد. پس برای کالدرون بهتر این است که او حداقل یکی از چهار مدعی را شکست دهد و با سه تای دیگر مساوی کند. در این شرایط پرسپولیس کالدرون می‌تواند از شش هفته ابتدایی فصل به سلامت عبور کند.

اما نتایج اخیر پرسپولیس در بازی‌های تدارکاتی پیش فصل باعث شده تا نتوان شش امتیاز دو بازی با پارس جنوبی و صنعت نفت را با احتمال زیاد متعلق به پرسپولیس دانست. چند باخت در چند بازی تدارکاتی اخیر نشان می‌دهد که کالدرون در شروع لیگ کار سختی برای بردن رقبا خواهد داشت. اگرچه گفته می شود که نتایج بازی‌های تدارکاتی ملاک خوبی برای پیش بینی نتایج هفته های ابتدایی لیگ نیست اما می‌توان حدس زد که قرمزها هنوز در قالب اندیشه‌های سرمربی جدید خود تبدیل به تیم هماهنگی نشده‌اند‌. معمولا در هفته‌های ابتدایی لیگ مربیان تیم‌ها نتایج بد خود را با بهانه اینکه تیمشان فرصت لازم برای هماهنگی نداشته را توجیه می‌کنند. اما حکایت پرسپولیس برانکو در سه فصلی که قهرمان شد دقیقا خلاف این رویه بود.

پرسپولیس برانکو با زیرکی در همان هفته‌های ابتدایی بار خود را با نتایج مناسب می بست و چه بسا اگر نتایج خوب این تیم در هفته‌های ابتدایی نبود سه قهرمانی متوالی برای این تیم به دست نمی‌آمد. با فرمول برانکو، پرسپولیس با آمادگی مناسب پا به لیگ می‌گذاشت و از همان ابتدا گوی سبقت را از رقبا می‌ربود. حالا کالدرون اگر بخواهد با فرمول برانکو پیش برود کار به شدت سخت‌تری نسبت به برانکو در سه فصل گذشته دارد. کسب نتایج خوب در هفته‌های ابتدایی و سپس بردن مدعیان و رقبای اصلی در همان هفته‌های اول لیگ، می‌تواند کالدرون را نیز مثل برانکو به خوشبختی برساند اما اگر ناهماهنگی‌ها سد راه کالدرون شود باید گفت که او پس از گذشت شش هفته باید به دنبال راه خروج از بحران باشد نه لذت بردن از صدرنشینی‌.

فوتبالی

۶ ۲  
آی اسپورت
2019-08-11 22:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
امیرعباس
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸، ۰۰:۳۸
باباولمون کن جان عزیزت اسدالله فرمول برانکو کجا بوده دیگه اگه آی کیوت در حد کرم کدو هم بود (یعنی حافظه در حد یک صدم ثانیه) اگه احمق ترین موجود کهکشان راه شیری هم بودی دیگه این یکی دو روزه باید بفهمی که تا کجاها بسیج شدن واسه قهرمانی دوردونه حکومتی جمع کنید بابا ....فرمول برانکو ...فرمول برانکو رو بذاری جلو این ماجرای مادرباره حکم پرسپولیس...سپاهان اشتباه چاپی کردیم ولله بالله فرمول برانکو خودش می زنه تو سر خودش ازبسکه مسخرست ....جمع کنید فقط توروخدا انقدر خودتونو مسخره نکنید
محسن
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۵۰
این تحلیل،که پرسپولیس در سه فصل گذشته مزد برتری هفته های ابتدایی را گرفت کاملا درست است.نشان به آن نشان که در سه فصل گذشته،در نیم فصل دوم تیمهای دیگری امتیازآورتر بودند.اما این خیلی کج سلیقگی و نمک نشناسی است که نقش جناب فغانی و دست پرورده های او را نادیده بگیرید!!!! حتی ادیسون هم انصاف داره و معتقده ائمه در اختراعات به او کمک کرده اند!!!حالا شما نقش داوران را حاشا میکنید؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر