فهرست
نقش اول پیشرفت دوباره پرسپولیس؛ نیمکت طلایی
نقش اول پیشرفت دوباره پرسپولیس؛ نیمکت طلایی

نقش اول پیشرفت دوباره پرسپولیس؛ نیمکت طلایی

آی‌اسپورت- در فوتبال ایران همیشه سندرمی وجود داشت به نام سال بعد ازقهرمانی. بسیاری از تیم‌ها و مربیان گرفتار این سندرم می‌شدند و بعد از قهرمانی تیم و یا سرمربی در تیم جدیدش دچار افت شدید می‌شد.

فولاد خوزستان و استقلال خوزستان و وعبدالله ویسی  نمونه‌هایی از این سندرم هستند که سال بعد از قهرمانی با افت فاحشی مواجه شدند و البته مربیانی مثل حسین فرکی هم توانستند خلاف این روند را طی کنند. پرسپولیس و برانکو اما نه تنها مورد نقضی برای این قضیه هستند که بدعت جدیدی را هم پایه‌گذاری کردند؛ بهتر شدن و پیشرفت بعد از قهرمانی. پرسپولیس این فصل از هر جهت از پرسپولیس فصل گذشته که توانست قهرمان لیگ برتر شود بهتر بود. یکی از این پیشرفت‌ها در خط حمله اتفاق افتاد. پرسپولیس فصل گذشته که اقتصادی‌تر فوتبال بازی می‌کرد و البته به واسطه حضور طارمی موقعیت‌های زیادی را از دست می‌داد ۱۸ گل زد و عنوان بهترین خط حمله نیم‌فصل را به تراکتورسازی هدیه داد. این فصل اما پرسپولیس این عنوان را هم از آن خود کرد و با ۲۷ گل زده بهترین خط حمله نیم‌فصل شد.

در این ۹ گلی که به گل‌های پرسپویس اضافه شده نقش خریدهای جدید این تیم کاملا مشخص است. خریدهای جدید پرسپولیس روی ۸ گل از ۹ گل اضافه شده این تیم نقش داشته‌اند. منشا مهاجم جدید پرسپولیسی‌ها ۲ گل برای این تیم در لیگ برتر به ثمر رسانده. سیامک نعمتی و بشاررسن یک پاس گل را در کارنامه‌شان ثبت کرده‌اند. شجاع خلیل‌زاده ۲ گل و شایان مصلح هم یک گل زده تا در مجموع ۸ گل را برای پرسپولیس ساخته یا زده باشند. حضور این بازیکنان به علاوه درخشش علیپور باعث شد تا این تیم در غیاب بهترین گلزن دو فصل اخیرش نه تنها افت نکند بلکه پیشرفت قابل توجهی هم داشته باشد. اگر بازیکنانی مانند منشا و بشار رسن که از آنها انتظار بیشتری می‌رفت عملکرد بهتری داشتند، این عدد می‌توانست حتی رویایی‌تر از این هم باشد.

نود

۷۷ ۱۰  
آی اسپورت
2017-12-14 18:53:00
نظر دهید

۱۰ نظر
باشگاه حکومتی-مافیایی پیروزی
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۲۶
نه فدات شم نقش اولش فدراسیون و عموهای داوران هستن که الان 5 ساله دارن از تیم سوگلی دولت حمایت میکنن
كاج
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۴۳
سوگولي دولتو خوب اومدي، از محمود چه خبر؟ ٨ سال به زور محمود تو ليگ قهرماني اورديد حالا كه رفته به اين خفت و بدبختي افتايد، يه ضرب المثل قديمي ميگه تيمي كه نتونه اسمشو حفظ كنه و با هر دولت و حكومت به رنگ اون حكومت دربياد به درد .... ميخوره، قبل انقلاب دستمال به دست شاه بوديد و اسمتون تاج بود بعد انقلابم مثل آفتاب پرست رنگ عوض كرديد و شديد دستمال به دست حكومت جديد و اسمتون شد اس تق لال، همينه كه نصفه پرسپوليس كبيرم هوادار نداريد و اسطوره هاتونم عرب پرست و وطن فروشن
۲
مروت جعفرپور
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۵۶
بوی سختی شدید کیسه به مشام میرسد

اب رو بریز اونجا که میسوزه کیس کش
۲
احمد
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۳۹
بسوز فدات شم بسووووووووووووووووووووز.
خخخخخخخخخخخخخخخ
۲
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۱
پماد بمال ، کامنت نذار
۲
ارش
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۶
با گرونترین تیم لیگ دنبال سهمیه میگردید بیچاره ها.
ها ها ها ها ها ها
۲
مهدی
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۵
دست داشعلی درد نکنه شما رو به این روز انداخت .
دو سال تیمتون رو نابود کرد .
خخخخخخخخخخخخخخ
۲
افشین
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۸
چی شد پس؟؟؟
امسال که سال شما بود .
۲
بهنام
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۰:۰۴
اگه با این حرفا خودتون رو اروم کنید بدبختا .
۲
تا ابد پرسپولیسی
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۵۸
آب رو بریز همونجا که میسوزه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر