فهرست
پیام ویژه آزمون؛ همان سردار، همان ستاره
پیام ویژه آزمون؛ همان سردار، همان ستاره

پیام ویژه آزمون؛ همان سردار، همان ستاره

آی اسپورت - بعد از آن همه انتقاد و حرف و حدیث‌های بی‌پایان که تا امروز هم ادامه داشته، تصور نمی‌کردیم سردار آزمون را در این شرایط ببینیم. شرایطی مناسب برای یک مهاجم. مهاجم ۲۳ساله‌ای که در جام جهانی، تلخ‌ترین روزهای زندگی‌اش را گذراند و در پایان از تیم ملی خداحافظی کرد. برای سردار اما انگار همه چیز آغاز شده بود. برای جنگیدن و تلاش. برای اینکه بگوید من هستم و هنوز می‌توانم یک مهاجم ایده‌آل باشم.  آزمون در جام جهانی سیبل شد، چون گل نزده بود. انتقاد از او حول و حوش این پرسش می‌چرخید که چرا سردار دفاع می‌کند و گل نمی‌زند؟ پاسخ این انتقاد را کارلوس کی‌روش داد. وقتی که تمام قد از او حمایت و تأیید کرد که او به سردار چنین وظیفه‌ای را در زمین داده بود. حتی فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال نیز در مصاحبه بعد از بازی مقابل ایران گفت: «شماره۲۰ ایران تمام برنامه‌های ما را به هم ریخت و نگذاشت کارمان را به درستی در خط هافبک انجام بدهیم.»

برنامه سانتوس این بود که ویلیام کاروالیو، هافبک دفاعی و شماره۱۴ پرتغال توپ را از مدافعان بگیرد، آن را به بخش‌های مختلف زمین پخش کند و بازیسازی را به بهترین شکل ممکن انجام بدهد. اتفاقی که با یارگیری من تو من سردار با کاروالیو رخ نداد و برنامه‌های پرتغال و سانتوس اینگونه نقش بر آب شد.

سردار این انتقادها را فراموش کرد و به روسیه رفت تا برای دومین فصل متوالی پیراهن روبین‌کازان را بپوشد. او که همیشه نشان داده انتقادهای منطقی را می‌پذیرد و البته نقدهای بی‌اساس را فراموش، لیگ روسیه را با دبل آغاز کرد. دو گل زیبا به کراسنودار زد تا روبین‌کازان در نخستین گام، یک برد ارزشمند و خانگی به‌دست بیاورد. روبین این بازی را با نتیجه 2 بر یک برد تا فصل را به‌عنوان یک مدعی آغاز کند.

آزمون در هفته‌های دوم و سوم نیز تلاش کرد اما مقابل دینامو مسکو و زنیت سن‌پترزبورگ توفیقی در گلزنی به‌دست نیاورد. دیدارهایی که به ترتیب با تساوی یک بر یک و شکست یک بر صفر روبین‌کازان به پایان رسید. هفته چهارم دوباره سردار راه افتاد. او در دقیقه 83 بازی مقابل احمد گروژنی، در مرکز زمین صاحب توپ شد، یکی دو نفر را جا گذاشت و خورن بایرامیان را در موقعیت تک به تک قرار داد. نتیجه این همکاری، گل زیبای بایرامیان بود که یک تساوی خارج از خانه را برای روبین‌کازان به ارمغان آورد.

روبین‌کازان در هفته پنجم مقابل زسکامسکو به تساوی یک بر یک رسید. دیداری که سردار بارها خط دفاع حریف را آزار داد و البته یکی دو بار ایگور آکینفیف را به زحمت انداخت. آزمون در این بازی گلی به ثمر نرساند، درست مانند بازی هفته ششم برابر روستوف که با تساوی یک بر یک به پایان رسید. بازی مقابل تیم سابق که برای آزمون خاطرات خوش گذشته را یادآوری کرد.

هفته هفتم لیگ روسیه، شنبه با بازی روبین‌کازان و ینیسی آغاز شد. دیداری که با نتیجه یک بر صفر به سود روبین‌کازان تمام شد. آزمون باز هم در این پیروزی نقش داشت. او در سمت چپ زمین توپ را از مدافع ینیسی گرفت، نفوذ کرد و دیمتری پولوز را در موقعیت مناسب قرار داد تا این مهاجم روس دروازه حریف را باز کند. گلی که در دقیقه۶ وارد دروازه ینیسی شد و تا پایان بازی نیز پا بر جا ماند تا روبین‌کازان ۱۰امتیازی شود و میان 5 تیم بالای جدول لیگ روسیه قرار بگیرد.

آزمون این فصل در هر ۷بازی روبین‌کازان به میدان رفته و روی هم ۵۲۵دقیقه در زمین حضور داشته. آمار او هم ۲گل زده و ۲پاس گل ۳ و یک امتیازی است. یعنی تأثیر مستقیم روی 4 گل روبین‌کازان. تیمی که نشان داده با هدایت قربان بردی‌اف کم گل می‌زند و بیشتر بازی‌هایش را با اختلاف اندک به پایان می‌برد.

روبین‌کازان این فصل و تا پایان هفته هفتم ۷گل زده که سردار روی ۴گل نقش داشته. او هر ۱۳۱دقیقه یک گل زده و یا ساخته و این نشان می‌دهد که آزمون روزهای تلخ گذشته را فراموش کرده و دوباره اوج گرفته است. این می‌تواند همه را امیدوار کند، امیدوار به تماشای درخشش سردار در روسیه و شاید هم دوباره در تیم ملی ایران.

 ایران ورزشی

۵ ۴  
آی اسپورت
2018-09-17 16:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
م.امید
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۴۳
هر وقت سر از اینستاگرام دراورد بیرون شاید برگرده به اوج
۵
رضا
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۴۹
این تحلیل هاا همش کشک هستش... فوتبالیست های ایرانی در حد یه ترقه هستن بخصوص در خارج از کشور در مقطعی از فصل یه درخشش کوچیک دارن بعد کلا محو میشن
۴
رضا
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۴۹
این تحلیل هاا همش کشک هستش... فوتبالیست های ایرانی در حد یه ترقه هستن بخصوص در خارج از کشور در مقطعی از فصل یه درخشش کوچیک دارن بعد کلا محو میشن
۱
احسان
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۴۰
عذر می خوام که میگم ،، ولی تا جایی که بنده امروز کلیه مصاحبه های اقای فرناندو سانتوس و خوندم ،، اونم از طریق مرجعش نه ایرانیش..! جایی ندیدم که نوشته باشه که ایشون درباره شماره 20 تیم ملی ( سردار آزمون ) چیزی گفته باشند،، علی ایحال بجای اینکه منطق صحبت صرف نقد سردار آزمون باشه ،، سعی شده ماله کشی شده و ایشون رو از بازیهای بشدت سطح پایینی که انجام داده رها شده و فضایی ایجاد شود با خیال راحت دوباره بیاد گند بزنه تیم .. بجای دروغ گفتن ،، زیر میزی گرفتن کمی شرف داشته باش نویسنده محترم ،، تیم ملی محله بروبیا نیست که هرکسی هرموقع دلش خواست بیاد و بره ...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر