فهرست
تغییرات محتمل؛حسینی و باقری روی نیمکت
تغییرات محتمل؛حسینی و باقری روی نیمکت

تغییرات محتمل؛حسینی و باقری روی نیمکت

آی اسپورت - هرچند انجام بازی‌های تدارکاتی پیش‌فصل سهم بالایی در ایجاد هماهنگی میان بازیکنان دارد اما مربیان تیم‌ها معمولاً هفته‌های آغازین را به شناخت توانایی بازیکنان خود اختصاص می‌دهند تا به ترکیبی ایده‌آل دست یابند. این وضعیت بیشتر در تیم‌هایی به چشم می‌خورد که در یارگیری بازیکنان شاخصی را به خدمت گرفته‌اند. در استقلال این فرایند طی شده و شاهد جذب بازیکنانی هستیم که باید به‌مرور در ترکیب استقلال دیده شوند.

شاید این تصور درباره استقلال وجود داشته باشد که چون اغلب بازیکنان خود را حفظ کرده دشواری آنچنانی پیش روی سرمربی‌اش نباشد، اما واقعیت این است که استقلال با همین مجموعه قهرمانی لیگ نوزدهم را از دست داده و اساساً جذب بازیکنان جدید به هدف ترمیم نقاط ضعف انجام شده است.

از طرفی کادر فنی استقلال هم تغییر کرده که این خود پروسه‌ای زمانبر را ایجاد می‌کند تا مربیان و بازیکنان به درک متقابلی از یکدیگر دست یابند. در حقیقت استقلال تا رسیدن به ایده‌آل‌ها نیاز به صرف زمان دارد و اینطور نیست که تصور کنیم چون اغلب بازیکنان فصل پیش حفظ و بازیکنان باتجربه‌ای به خدمت گرفته شده‌اند نیازی به صرف زمان به‌جهت ایجاد هماهنگی بیشتر در تیم نیست، بلکه استقلال با تیم کنونی نیز عمیقاً نیازمند محک خوردن در چرخه بازی‌ها خواهد بود تا عیارش مشخص شود.

سرمربی استقلال که این روزها بابت شکست مقابل فولاد عمیقاً تحت فشار است و شرایط متفاوتی را در قیاس با آنچه تا به امروز در دایره مربیگری دیده تجربه می‌کند، قصد دارد در بازی با ماشین‌سازی که به نظر می‌رسد چندان چالش‌آفرین نخواهد بود تیمش را با تغییرات وارد میدان کند.

در همین راستا بروز برخی تغییرات در بازی با ماشین‌سازی که چهارشنبه برگزار می‌شود هرگز دور از ذهن نیست و حتی در مواردی می‌توان با قطعیت اعلام کرد برخی بازیکنان به‌جای نفرات قبلی وارد ترکیب می‌شوند. در بازی با ماشین‌سازی باید سیدحسین حسینی را نیمکت‌نشین دانست؛ دروازه‌بانی که فصل نوزدهم را به‌رغم آنکه گاهاً تنزل داشت یک‌تنه در دروازه تیمش به میدان رفت.

حسینی با اینکه در بازی با فولاد خوزستان اشتباه مهلکی نداشت و هر دو گلی که دریافت کرد حاصل اشتباهات مدافعان بود، اما به دلایل روحی-روانی روی نیمکت خواهد نشست تا فرصت به رشید مظاهری هم برسد؛ دروازه‌بانی که یک روز قبل از شروع لیگ مجادله‌ای هم با مدیران باشگاه استقلال بر سر دستمزد خود داشت، اما به هر حال او دیگر دروازه‌بان استقلال است مدیران استقلال هم ناچارند پای توافقی که پیش از فصل شده بایستند. حضور مظاهری شاید موجب افزایش آمادگی حسینی هم بشود و دروازه‌بانی او مقابل ماشین‌سازی را باید به فال نیک گرفت چراکه هم استقلال از وجود این دروازه‌بان سود می‌برد و هم حسینی دوباره جنگی تازه برای بازگشت به ترکیب اصلی تیمش آغاز خواهد کرد. تجربه نشان داده حسینی هرگاه تحت فشار قرار می‌گیرد با نیرویی دوچندان درصدد بازگشت برمی‌آید که ممکن است همین سناریو دوباره در استقلال طی شود.

دیگر بازیکنی که با قطعیت می‌توان او را نیمکت‌نشین دانست فرشید باقری است. ‌هافبک میانی استقلال در بازی با فولاد خوزستان به‌واقع یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان میدان بود و هرگز نتوانست در خط میانی تیمش عملکرد مطلوبی داشته باشد. باقری آنقدر ضعیف بود که با هجمه‌ای گسترده از سوی هواداران استقلال هم مواجه شد و در فضای مجازی بشدت از شیوه بازی‌اش نقد شد. با این حال باقری را نباید آنقدر‌ها هم بازیکن ضعیفی دانست.

 او شاید در استقلال نتواند هیچگاه به مهره‌ای درجه یک تبدیل شود کما اینکه اگر از چنین ظرفیتی برخوردار بود در سال‌هایی که در استقلال حضور داشت از این فرصت نهایت بهره را می‌برد، اما باقری از این توانایی برخوردار است که یکی از نیمکت‌نشین‌های خوب استقلال در لیگ بیستم باشد و در مواقع لزوم به کار گرفته شود.

به هر حال بروز تغییرات در بازی با ماشین‌سازی اجتناب‌ناپذیر است. حتی احتمال دارد دیاباته از ابتدا در ترکیب اصلی قرار بگیرد و به‌جای مطهری بازی کند. در خط دفاع نیز نیمکت‌نشینی عارف غلامی که به‌واقع یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان استقلال مقابل فولاد بود دور از ذهن نیست اما این منوط به حضور دیگر مدافعان است.

چنانچه دانشگر به سلامت کامل برسد در ترکیب اصلی به کار گرفته می‌شود و در کنار مرادمند بازی خواهد کرد اما اگر او به شرایط ایده‌آل دست نیابد به احتمال زیاد باز هم شاهد بازی زوج مردامند و غلامی خواهیم بود.

     
آی اسپورت
2020-11-24 23:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر