فهرست
راز مهارهای استثنایی هوگو «باس» لوريس
راز مهارهای استثنایی هوگو «باس» لوريس

راز مهارهای استثنایی هوگو «باس» لوريس

آی‌اسپورت- مهارهای استثنایی و خیره‌کننده هوگو لوریس، دروازه‌بان فرانسوی تاتنهام تصادفی و اتفاقی نیست. این مهارهای فوق‌‌العاده، به متد کاری او و تمرینات روزانه‌‌اش برمی‌گردد. در جریان بازی رئال‌مادرید مقابل تاتنهام بود که لوریس ضربه سر استثنایی کریم بن‌زما را در فضایی کوچک مهار کرد و این نتیجه تمرینات آماده‌سازی روزانه او بود. تونی خیمنس، خسوس پرس و میگل دآگوستینو تک‌تک جزئیات ریز و کم‌اهمیت جلسات تمرینی روزانه تاتنهام را با مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تیم چک می‌کنند و البته روند کاری آنها در تیم ساوتهمپتون هم به همین ترتیب بود. آنها با مشورت یکدیگر برای تمام جزئیات برنامه‌ریزی می‌کنند‌؛ از حرکات دروازه‌بان تیم گرفته تا بازی کین و یورنته.

در مورد هوگو لوریس، پوچتینو و دستیارانش تصمیم گرفتند تا حرکات متنوع خاصی را به دروازه‌بان تیم‌شان منتقل کنند. جدا از پیش‌بینی‌ها برای جایگیری درون دروازه به ویژه در هنگام ارسال ضربات ایستگاهی، به لوریس توصیه شده تا جایگیری را دیرتر انجام دهد و چه در هنگام زدن ضربات ایستگاهی و چه در هنگام ارسال کرنرها، تا جایی که ممکن است روی خط دروازه قرار بگیرد. او این دستورات را در جلسات تمرینی روزمره تاتنهام نیز مرور می‌کند و در بازی اخیر تیمش در برنابئو مقابل حرکات بن‌زما و کریس هم بارها همین کار را انجام داد.

براساس توضیح مربیان تاتنهام، هدف از این کار این است که لوریس اینطوری می‌تواند زمان بیشتری برای واکنش نشان دادن داشته باشد و می‌تواند توپ‌هایی که مهارشان غیرممکن به نظر می‌رسد را مهار کند و همه این‌ها به خاطر فضا و زمان کوتاهی است که با به تعویق انداختن در جایگیری برای خودش به دست می‌آورد. حالا لوریس با اتکا به این تصمیم مربیان تیم، مهارهایی را انجام می‌دهد که از نظر خیلی‌ها معجزه‌آساست. در عین حال کسی تردیدی ندارد که او به همراه داوید دخئا، دو دروازه‌بان برتر شاغل در لیگ انگلیس هستند که هریک سبک کاری و متد بازی کردن خودش را دارد.

جایگیری روی خط دروازه بدین معنا نیست که هوگو لوریس در بازی‌های تهاجمی تیمش مشارکت نداشته باشد بلکه برعکس، بسیاری مواقع حرکات تهاجمی تیم تاتنهام از درون دروازه این تیم آغاز می‌شود.

 

۶    
آی اسپورت
2017-10-20 20:38:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر