فهرست
دلیل بازگشت بزرگ استقلال/ روح تيمى و برترى طلبى
دلیل بازگشت بزرگ استقلال/ روح تيمى و برترى طلبى

دلیل بازگشت بزرگ استقلال/ روح تيمى و برترى طلبى

آی اسپورت- جدای از موضوعات فنى دليل اصلى درخشش اين روزهاى استقلال بازگشت روح تيمى و برترى طلبى آنها است. در بازى مقابل ذوب آهن اين خصيصه از دلايل اصلى پيروزى استقلال بود. با توجه به بازيهاى سنگين چند روز گذشته، بازيكنان استقلال بدون هيچ نشانى از خستگى در تمامى دقايق بازى ذوب آهن را تحت فشار قرار مى دادند. پرسينگ سنگين و حمله به بازيكن صاحب توپ تاكتيك اصلى استقلال درزمان دفاع بود.

ايجاد تعادل در دفاع و حمله و برعكس در استقلال پيشرفت قابل ملاحظه اى كرده است در تعادل مورد نظر و پيشرفت تاكتيكى استقلال اميد نورافكن در دفاع و فرشيد اسماعيلى در حمله نقش غيرقابل انكارى ايفا مى كنند.

در ميانه ميدان، اميد نورافكن دركارهاى دفاعى و كنترل جريان بازى و همينطور پوشش فضاهاى بين مدافعين بدون نقص عمل مى كند. نورافكن در حفظ توپ عالى است. نوع پوشش اين بازيكن روى توپ به گونه اى است كه كمتر بازيكنى مى تواند توپ را از او بگيرد. ويژگى منحصر بفرد در حفظ توپ به همراه پاسهاى بلند و بدون دورخيز او در فوتبال ايران به ندرت ديده مى شود. در كنار نورافكن كه در سيستم دفاعى استقلال بدون نقص عمل مى كند فرشيد اسماعيلى مهره تاثير گذار استقلال در فاز تهاجمى است. اسماعيلى به رغم اندامى نه چندان قدرتمند بسيار جنگنده و نترس بازى مى كند. اسماعيلى با هوش سرشار و بازيخوانى ديدنى اش در هجده قدم حريفان حضورى موثر دارد. نوع حركت اسماعيلى به گونه اى است كه مهار او براى مدافعين حريف بسيار دشوار است. اسماعيلى در محوطه جريمه بخوبى مى داند چه زمان، كجا و چطور به توپ حمله كند. گلزنى هاى او در چند بازى گذشته نمونه اى آشكار از نقش موثر او در موفقيتهاى استقلال است.

در اين ديدار گل اول استقلال از ضربه سر اسماعيلى در بين مدافعين بلند قامت ذوب آهن به دست آمد. پيش از ارسال حيدرى، اسماعيلى ابتدا با مكثى دقيق و ديدنى منتظر ماند و سپس با حركتى سريع به فضاى بين دومدافع ذوب آهن كه نقطه كور خط دفاعى است حمله كرد و با ضربه سر توپ را وارد دروازه كرد. حركتى كاملا هوشمندانه از اسماعيلى كه بدون ترديد بهترين بازيكن ميدان بود، ذوب آهن با حركات احسان پهلوان در چند صحنه مى توانست به گل برسد كه براحتى آنها را از دست داد.استقلال يكبار ديكر با ارسال ديدنى اسماعيلى از چپ و حضور ديدنى برزاى به گل رسيد. زننده هر دو گل استقلال بازيكنان كوتاه قامتى هستند كه از ضعف خط دفاعى ذوب آهن نهايت استفاده را كردند. ضعف خط دفاعى ذوب آهن در ارسال از كناره ها در هر دو گل استقلال كاملا مشهود بود. در زمان ارسالها پوشش نامناسب، نبود ارتباط كلامى دليل اصلى بازشدن دروازه ذوب آهن بود.

۱۸ ۹  
آی اسپورت
2017-02-18 08:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
رسول کرمانشاهی
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۰۶
این استقلال لایق قهرمانی آسیاس
جاوید
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۳۱
سایت آی اسپورت تا میتونه در مورد استقلال مطالب مثبت مینویسه و در مورد پرسپولیس مطالب جعلیه منفی
3 تا خفتی در دو دقیقه
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۰۷
شما فعلا خفت جدید رو دریاب
Gellshah
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۴۴
این تیم عالیه،کاش علی منصور زودتر ب فکر استفاده از این جوونا میفتاد،مطمئناً الان بقیه تیمها با درخشش داورها هم نمیتونستن کاری کنن،اینو تو دربی ثابت کردیم
666666
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۵۶
آره تو دربی داور هم ثابت کرد پرسپولیسیه برای همین یک دقیقه و بیست ثانیه از وقت تلف شده اضافه گرفت تا پرسپولیس گل مساویو بزنه.کاربرا مدیونید اگه فکر کنید یک دقیقه و 20 ثانیه کمتر گرفته.
Gellshah
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۲۲
جالبه گل سید بلال رو خود فغانی هم اعتراف کرد که اشتباه بوده اونوقت حرف از وقت اضافه میزنی؟اون گل مضحک رو فغانی براتون نمیزد که این حرفا هم نبود اصلا
۲
اس اس منه دوسش دارم خیلی زیاد
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۴۵
محصول قهرمانی های این استقلال تا چندین سال ما هواداران رو سیر میکنم،بشرطی که با نتایج نگرفتن مقطعی تیم صبور باشیم.
۹
مسعودم
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۵۸
تحلیلاتون عالیه..بخصوص قبل از بازی و بعد از بازیه السد و پرسپولیس..موفق باشین
sia
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۰۷
بسیار عالی آقای تقوی
این گل فرشید اسماعیلی به ذوب آهن یکی از زیباترین گل های لیگ بودش
چند بار نگاه کردم و سیر نشدم, مخصوصا با هوش بالا و مکث و استارت سریع به نقطه ای مناسب
واقعا زیبا بود
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر