فهرست
کلید صعود ناپولی؛ شکستن طلسم ۸ ساله بارسا
کلید صعود ناپولی؛ شکستن طلسم ۸ ساله بارسا

کلید صعود ناپولی؛ شکستن طلسم ۸ ساله بارسا

آی اسپورت - ناپولی روز شنبه برای اولین بار در یک بازی رسمی قدم به نوکمپ خواهد گذاشت تا تبدیل به هشتمین باشگاه ایتالیایی شود که در ورزشگاه اختصاصی بارسا به میدان رفته است. بازی رفت دو تیم ۵ ماه پیش در سن پائولو با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت و آبی اناری ها با یک تساوی بدون گل نیز صعود خواهند کرد. دو تیم ۷ و ۱۰ آگوست سال پیش در دو بازی دوستانه در آمریکا هم به مصاف هم رفتند که بارسا ۴-۰ و ۲-۱ پیروز شد. سرمربیان وقت دو تیم ارنستو والورده و کارلو آنچلوتی بودند که هر دو از سمت خود برکنار شده اند.

میلان، اینتر، یوونتوس، فیورنتینا، رم، لاتزیو و اودینزه پیش از این در نوکمپ برابر بارسا قرار گرفته اند. هشت بار اینتر و میلان، شش بار یوونتوس، فیورنتینا و رم سه بار و لاتزیو و اودینزه نیز یک بار در نوکمپ برابر آبی اناری ها به میدان ررفته اند. فصل ۱۹۵۸ اینتر اولین باشگاه ایتالیایی بود که در نوکمپ برابر بارسا قرار گرفت و در کوپا فریاس که بعدها به جام یوفا تغییر نام داد، ۴-۰ مغلوب باشگاه کاتالان شد.

از مجموع ۳۰ دیداری که بارسا در نوکمپ برابر باشگاه های ایتالیایی انجام داده، ۱۹ بار پیروز شده، ۵ بار شکست خورده و شش بار هم به تساوی دست یافته است. بارسا از سال ۲۰۱۲ تاکنون ۹ بار برابر ایتالیایی های قرار گرفته و تمام نتایجی که کسب کرده برای صعود این تیم به دور یک چهارم نهایی کفایت می کنند. لیونل مسی با ۱۰ گل زده برترین گلزن بارسا برابر تیم های ایتالیایی بوده و پس از او لوئیس سوارز با ۵ گل زده و رونالدینیو و جرارد پیکه با ۴ گل قرار دارند.

     
آی اسپورت
2020-08-04 17:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر