فهرست
خبر بد برای تیم ملی: سقوط ایران به سید چهارم
خبر بد برای تیم ملی: سقوط ایران به سید چهارم

خبر بد برای تیم ملی: سقوط ایران به سید چهارم

آی‌اسپورت- سیدبندی جام جهانی با شیوه جدید براساس رتبه‌بندی فیفا خواهد بود. رتبه‌بندی که ملاک این سیدبندی قرار خواهد گرفت یک هفته دیگر اعلام می‌شود و رتبه‌بندی بین 16 اکتبر و زمان قرعه‌کشی جام جهانی تاثیری در سیدبندی نخواهد داشت. براساس رتبه‌بندی فعلی فیفا، ایران در سید سه جام جهانی قرار می‌گرفت اما خبر بد برای تیم ملی این است که با رتبه‌بندی جدید، ایران احتمالا به سید چهارم جام جهانی سقوط خواهد کرد.

ایران در رتبه‌بندی فعلی در رده 25 دنیا است. از 24 تیم بالای ایران 10 تیم به صورت قطعی در جام جهانی حضور دارند. از 14 تیم باقی مانده هم با توجه به شرایط بازی‌های مقدماتی جام جهانی، یک تیم از آمریکای جنوبی و حداکثر چهار تیم از اروپا جام جهانی را از دست خواهند داد. در واقع همین حالا هم ایران در بهترین حالت، در رده بیستم سیدبندی جام جهانی است.

اما تمام شدن بازی‌های دوستانه ایران و ادامه بازی‌های مقدماتی جام جهانی در قاره‌های دیگر به ضرر ایران تمام می‌شود و ایران احتمالا در رتبه‌بندی بعدی جایگاه بیست و پنجم دنیا را از دست خواهد داد. تیم ملی حتی اگر در بازی دوستانه فردا مقابل روسیه پیروز هم باشد در رتبه‌بندی بعدی 807 امتیازی خواهد شد.

از بین تیم‌هایی که پایین‌تر از ایران قرار دارند دانمارک در رتبه‌بندی بعدی صعودی چشم‌گیر خواهد داشت و صعودش به جام جهانی می‌تواند آن‌ها را بالاتر از ایران قرار دهد. تونس با 834، مصر با 818 امتیاز و سنگال با 815 امتیاز از آفریقا به عنوان صعودکننده‌های قطعی یا احتمالی هم در رتبه‌بندی جدید بالاتر از ایران خواهند بود. یک تیم دیگر هم از آمریکای شمالی بالاتر از ایران خواهد ایستاد. آمریکا حتی اگر نتواند بازی بعدی‌اش مقابل ترینیداد و توباگو را ببرد 854 امتیازی می‌شود و صعودی چشم‌گیر در رتبه‌بندی خواهد داشت. در واقع تا همین‌جا ایران به رتبه 25 سیدبندی احتمالی جام جهانی سقوط کرده است. در واقع ایران به احتمال خیلی زیاد، همراه با آسیایی‌ها، نیجریه و یک تیم آفریقایی دیگر و برنده پلی‌آف آمریکای شمالی و آسیا و احتمالا صربستان در سید چهارم جام جهانی قرار خواهد گرفت. مگر آن که باز هم اتفاقات فوتبال یک بار دیگر هم بیفتند و برای مثال نماینده آمریکای جنوبی در پلی‌آف به نیوزیلند ببازد و نماینده اقیانوسیه راهی جام جهانی شود. شاید حالا دلیل اصرار کارلوس کی‌روش برای پیروزی بر سوریه و ارزش دو امتیاز از دست رفته در بازی رسمی تیم ملی مشخص شود. 

۵۴ ۱۷  
آی اسپورت
2017-10-09 15:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۷ نظر
علی
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۴
این همه با تیم های ضعیف بازی کردیم آخرش نتیجه اش این شد! خخخ
بهروز
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۸
"...حالا دلیل اصرار کارلوس کی‌روش برای پیروزی بر سوریه و ارزش دو امتیاز از دست رفته در بازی رسمی تیم ملی مشخص شود..."
کسی گفت که بازی رو نبریم؟ اگر توانایی داشتیم می بردیم
کلا کارلوس کیروش
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۴
حکیم و فرزانه است. هیچ وقت اشتباه نمیکند و قدرت پیشگویی دارد
«خزعبلات من از نشریات الزرد،جلد هشتم»
مارال
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۲
فقط کی روش
۶
میلاد
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۵
بردارای ارزشی تو فدراسیون و وزارت خخخ
محمد
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۴
با سلام
خبرتون چندان صحیح نیست. برای ایران احتمال حضور تو سید سوم بسیار بالاست. چند وقت بود میخواستم این رو تحت عنوان یه مطلب برای شما بفرستم. لطفا یه نگاه به این لینک بندازید:
http://www.footballseeding.com/international-tournaments/world-cup-2018/
با توجه به محاسبات این وب سایت که کاملا علمی صورت میگیره، اگر تیمی بتونه در رده بندی این ماه بیش از 807 امتیاز بگیره قطعا حداقل در سید سوم هست. و ایران در صورت پیروزی بر روسیه میتونه از حضور در سید سوم مطمئن باشه. در ضمن ایران حتی با وجود شکست برابر روسیه همچنان شانس بالایی برای حضور در سید سوم خواهد داشت چون تیمهایی با حداقل 634 امتیاز همچنان این شانس رو دارن. در واقع تا الان فقط حضور کره و عربستان در سید چهارم قطعی شده.
در ضمن یه نگاه هم به این لینک بندازید. بر اساس محاسبات ریاضی بسیار دقیق اینجا اعلام شده که احتمال حضور ایران در سید سوم در حدود 78 درصده. این مقاله که لینکش رو گذاشتم توسط یه برنامه نویس کاملا حرفه ای و مشرف بر علم احتمالات تنظیم شده.
http://www.football-rankings.info/2017/10/2018-world-cup-simulations-6-october.html
۸ ۱
مهدی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۴
تیمی که بتونه اونقد امتیاز بگیره!خب برادر من این متن هم تقریبا همینو میگه.میگه حدود بیست و چندتیم بالاتر از این امتیاز میگیرن.در اینصورت ایران میره توی سید چهار.بعدشم این همه اصرار چندان منطقی نیست چون تفاوت سید سه و چهار خیلی هم زیاد نیست.اگه ما تیم قدرتمندی باشیم باید توانایی شکست دادن هر تیم از سید سه رو داشته باشیم.همین امریکا روفرض کنین.اگر اونا سید چهار باشن و ما سه و همگروه بشیم چه فرقی میکنه؟رفتن امریکا توی سید چهار که نشونه ضعیف بودنش نیست الزاما.پس متوجه نمیشم این همه اصرار و مطلب نوشتن در این مورد به چه درد میخوره
حرف حساب
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۳
خودمونو گول نزنیم! سید سه و چهار خیلی برای ما فرق نمیکرد! فکر میکنید اگر تو سید سوم بودیم نیجریه یا نماینده دیگر آفریقا یا تیم آمریکای شمالی حریفان راحتی ببودند؟ تیمی که میخواد صعود کنه نباید به این شانسها اکتفا کنه! الان ایسلند که هیچ افتخاری تو فوتبال نداره حریف قدریه برای هر تیمی!
قرمز تهران
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۴
اگه تمام بازیکنان پرسپولیس بگذارید تو تیم ملی قطعا صعود میکنیم چون پرسپولیس قوی ترین تیم غرب آسیاست
۵ ۲
حامد
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۳۲
مگه قراره 4تایی شیم
مهدی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۰
با احتساب الهلال یا بدون اون؟!
وحید پرسپولیسی
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
در گروه بندی جام جهانی تیم های سرگروه از بهترین تیمهای دنیا + میزبان ... تیم های امریکای جنوبی و آافریقایی سید دوم .. تیم های درجه 2روپایی سید سوم و تیمهای آسیایی و امریکای شمالی سید چهارم هستند.. مثلا برزیل لهستان مصر و ایران در گروه یک و فرانسه سوئد کلمبیا و هندوراس گروه 2 و انگلستان و بوسنی و نیجریه و کره گروه سوم و روسیه کرواسی کامرون آمریکا گروه سوم و قص الی هذه .. این ربطی به رتبه بندی ملی نداره.. آسیایی ها و امریکای شمالی ها لاجرم سید چهار قرار میگیرند..
۷
کیان
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۳
احساس میکنم با مصر همگروه میشیم
۴
امید از تفت
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۱
سیدمید الکیه. قرعه مهمه نه سید. باید تا قرعه کشی صبر کرد. حالا ما بالاتر از مصر و سنگال باشیم و باهاشون همگروه بشیم چه فرقی میکنه با اینکه در سید 4 باشیم و اونها در سید 3 و همگروه بشیم. پیش بینی من اینه اگه آرژانتین به جام جهانی صعود کنه دوباره با آرژانتین همگروه بشیم و این دفعه آرژانتین را با بازیکنان خوب و تیم خوبی که داریم ببریم.
۴
رضا
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۲
هیجان قرعه كشی از خود جام جهانی بالاتره. برزیل لهستان نیجریه و ایران تو گره B. ابكش میشیم
پرسپولیس
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۵۰
بازی با سوریه مزدور که یه بحث دیگه ای هست . فرض کنید ما برنده شدیم مشکل ما در سید بندی مگه 2 امتیازه ؟ خیر جناب تحلیل گر مشکل 2 امتیاز نیست . مشکل تعداد بازیهای تیم ملی میباشد . مشکل افکار و برنامه غلط و افتضاح فدراسیون میباشد . ضمن اینکه نه جناب کیروش حاضر بود مقابل تیم های مطرح بازی کنه . نه بودجه داشتیم . باید با بنگلادش و بورکینافاسو امثال اینا بازی می کردیم که بعضا این تیم ها هم حاضر به بازی نبودند . خلاصه مطلب : ترس و تفکر . بهترین فدراسیون جهان
علی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۷
اصلا ربطی نداره به رتبه فیفا، تیمهای آسیایی و آمریکای شمالی تو یک گروهن حتما، به رتبه کاری نداره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر