فهرست
پرسپولیس ۲-۰ صنعت نفت/ علیپور آقای گل نیم‎فصل
پرسپولیس ۲-۰ صنعت نفت/ علیپور آقای گل نیم‎فصل

پرسپولیس ۲-۰ صنعت نفت/ علیپور آقای گل نیم‎فصل

آی اسپورت - با دو گل علی علیپور هم او به تنهایی آقای گل نیم‎فصل شد و هم پرسپولیس با 36 امتیاز رکورد بهترین نیم‎فصل تاریخ خود را شکست. 

استادیوم آزادی              تماشاگر: 17 هزار نفر
داور: علیرضا فغانی   کمک داور: رضا سخندان علی میرزابیگی علی ابراهیمی ناظر: جواد تقی پور

پرسپولیسعلیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، شجاع خلیل زاده، کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه، محسن مسلمان(77 بشار رسن)، وحید امیری، علی علیپور(90+2 شایان مصلح) و گادوین منشا( 71 فرشاد احمدزاده)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

نفت آبادانداود نوشی صوفیانی، مرتضی اسدی، علی عبداله‌زاده، حسین بغلانی، مسعود ابراهیم‌زاده، آگوستو سزار، مگنو باتیستا، کرار جاسم(73 رضا جبیره)، حسین ساکی، محمدامین درویشی(60 محمد زبیر نیک نفس) و لوسیانو پریرا
سرمربی: فراز کمالوند

اخطار:

 وحید امیری(68) از پرسپولیس

شرح گل‌ها:

پرسپولیس یک نفت آبادان 0 : ( دقیقه 65، علی علیپور): علیپور که کمتر از 30 ثانیه قبل ضربه اش را به تیرک دروازه نواخته بود، اینبار بهترین سود را از پاس امیری برد و با ضربه ای زمینی نفت را تسلیم کرد و تیمش را پیش انداخت.

پرسپولیس 2 نفت آبادان 0 : ( علی علیپور، دقیقه 88): آقای گل سرخپوشان اینبار از پاس دیدنی رسن سود برد و توانست با ضربه ای دقیق بار دیگر نفت آبادان را باز کرده و دبل خود را اینگونه به اجرا بگذارد.

بازیکن برتر

کمتر کسی تصور این را داشت در غیاب مهدی طارمی این تیم در فاز تهاجمی به مشکل برنخورد اما علی علیپور تمام معادلات را برهم زد. او که برای دستیابی به عنوان آقای گلی بی تابی می کرد توانست در دیدار مقابل نفت آبادان نیز دو گل به نام خود کند و اکنون با 10 گل زده در صدر جدول گلزنان حاضر شده است و سه امتیاز شیرین این دیدار را نیز به حساب پرسپولیس واریز کرد.

دقایق حساس:

دقیقه 1: مگنو باتیستا در دقایق ابتدایی این بازی با قرار دادن پای خود روی مچ کمال کامیابی نیا هافبک پرسپولیس را دچار مصدومیت کرد اما داور اعتقادی به خطا نداشت.

دقیقه 6: شوت محمد امین درویشی از درون هجده قدم با دفع بیرانوند همراه شد و مدافعان توپ را از منطقه خطر پرسپولیس دور کردند.

دقیقه 17: شوت علی علیپور زمینی و البته کم قدرت به راحتی در اختیار نوشی صوفیانی قرار گرفت.

دقیقه 21: علی علیپور توپ خوبی با ضربه سر پشت محوطه جریمه برای منشا ساخته و پرداخته کرد اما ضربه این مهاجم با اختلاف از کنار دروازه نفت راهی اوت شد.

دقیقه 24: وحید امیری با حرکتی جالب توجه دو مدافع نفت را در سمت چپ از پیش رو برداشت و پاس زمینی خود در شش قدم را برای علیپور مهیا کرد اما ضربه این بازیکن را نوشی صوفیانی به راحتی از آن خود کرد.

دقیقه 30: شوت از راه دور جاسم کرار بدون اینکه خطری روی دروازه بیرانوند شکل دهد راهی اوت شد.

دقیقه 34: ارسال بلند سیدجلال حسینی پشت سر مدافعان نفت آبادان به منشا رسید که ضربه سر ضرب این بازیکن را دروازه بان حریف به راحتی مهار کرد.

دقیقه 39: اینبار حرکت وحید امیری از سمت راست با پاس او به بیرون محوطه جریمه برای مسلمان همراه شد که ضربه زمینی این بازیکن نیز در اختیار دروازه بان نفت قرار گرفت.

دقیقه 43: روی اشتباه حسین ماهینی در پاس به عقب، فرصت خوبی نصیب شیمبا شد که سیدجلال حسینی با تجربه بالای خود و تکلی دیدنی مانع از حرکت مهاجم حریف به داخل محوطه جریمه شد.

دقیقه 64: فرار علی علیپور به داخل محوطه جریمه با ضربه او همراه شد و تنها تیرک دروازه مانع از شادی گل او شد.

دقیقه 73: فرشاد احمدزاده از حرکات بدون توپ مهاجمان پرسپولیس سود برد و فرصت خوبی درون محوطه جریمه به دست آورد که ضربه او به راحتی در اختیار دروازه بان نفت قرار گرفت.

دقیقه 77: ضربه ایستگاهی برای نفت آبادان را پریرا به خوبی از دیوار دفاعی سرخپوشان عبور داد اما بیرانوند با جاگیری خود مانع از گلزنی مهاجم برزیلی حریف شد.

دقیقه 84: پاس فوق العاده علیپور برای فرشاد احمدزاده در گوشه محوطه جریمه با تعلل این بازیکن فرصت ضربه مناسب را گرفت و توسط مدافع حریف بلاک شد

نکات ویژه:

 • پرسپولیس در هفت دیدار اخیر خود گلی دریافت نکرده است.
 • خط دفاعی پرسپولیس با دریافت تنها 6 گل مستحکم‌ترین خط دفاعی لیگ تا به اینجا محسوب می‌شود.
 •  صنعت نفت آبادان با 16 گل زده ششمین خط حمله قدرتمند لیگ است و باید دید قادر به عبور از سد دفاعی پرسپولیس خواهد بود.
 •  پرسپولیس اکنون با 25 گل زده، عنوان قدرتمندترین خط حمله را با پدیده در نیم فصل مشترک در اختیار دارد و این فرصت را دارد تا آن را به تنهایی از آن خود کند.
 • برانکو و فراز کمالوند تاکنون 5 بار با یکدیگر تقابل داشته‌اند که نتیجه آن 4 بار پیروزی برای برانکو و 1 برد برای سرمربی کنونی نفت آبادان بوده است.
 • مگنو باتیستا، لوسیانو پریرا و جاسم کرار و سزار چهار بازیکن خارجی صنعت نفت آبادان محسوب می‌شوند که عمده حرکات این تیم را رهبری می‌کنند.
 • پرسپولیس در این بازی روی نیمکت خود بازیکنانی مثل بوژیدار رادوشوویچ، شایان مصلح، صادق محرمی، احسان علوان زاده، حمید طاهرخانی، سیامک نعمتی، آدام همتی، بشار رسن و فرشاد احمدزاده را در اختیار دارد.
 •  پرسپولیس در صورت پیروزی در این دیدار اختلاف امتیاز صدر جدول و انتهای جدول (مشکی پوشان با 8 امتیاز) را به 29 امتیاز خواهند رساند!
 •  علی علیپور با هشت گل زده برترین گلزن پرسپولیس است و جاسم کرار با 5 گل زده در سمت مقابل برترین گلزن نفت آبادان محسوب می‌شود.
 •  مهدی شادکام خشن ترین بازیکن نفت آبادان محسوب می‌شود که تاکنون 5 کارت زرد دریافت کرده است.
 • در پرسپولیس نیز علی علیپور، علیرضا بیرانوند، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی نیا و محسن مسلمان دو کارت زرد در کارنامه دارند.
 • دقایق75 تا 90 هیجان‌انگیزترین دقایق دو تیم محسوب می‌شوند که در این دقایق آنها در دیدارهای قبلی خود مجموع 11 گل ( پرسپولیس 6 گل- نفت آبادان 5 گل) را رقم زده‌اند.
 •  15 دقیقه ابتدایی برای دو تیم جزو کم هیجان‌انگیزترین دقایق محسوب می‌شود که پدیده گلی را در آن نزده و پرسپولیس دو گل در این دقایق ثبت کرده است.
 • نفت آبادان از شش بازی خارج از خانه قبلی خود 3 برد، دو شکست و یک تساوی ثبت کردند. پرسپولیس از 6 بازی داخل خانه قبلی خود 3 برد، دو تساوی و یک شکست را ثبت کرده است.
 • وینفرد شفر، سرمربی استقلال در اتفاقی جالب با حضور در استادیوم شاهد این دیدار است.
 •  مهرداد میناوند، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس نیز با حضور در جایگاه ویژه از نزدیک شاهد دیدار این تیم برابر نفت آبادان خواهد بود.

   

 

 

۸۲ ۱۱  
آی اسپورت
2017-12-11 18:01:00
نظر دهید

۱۱ نظر
پرسپوليسى
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۶
فردوسى پور و هيئت همراه: پرسپوليس همچنان در بحران ...

پرسپوليس زلزله محبوبه هرچى دله
آنتی شومن واقعی اصل
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۲
امشب قیافه این شومن دیدنیه! تو کانال نود دیگه چی میخوان بذارند؟ خخخخخ
راستی احوال آنتی شومن تقلبی کیروش پرست! حالت چطوره برادر؟ از عصبانیت به خودت صدمه نزنی! واقعا نگرانتم! خخخخخ
آنتی شومن واقعی اصل اصل
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۸
اومدم.چه خبرتونه.کار داشتم.عجب خرشانسهایی هستید.صنعت نفت تو بحران و اعتصاب بود.برانکو هم اگه به حرفهای کیروش گوش کنه و مو به مو انجام.بده اینبار دیگه میتونه از پس الهلال بربیاد.
حرف حساب
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۶
تبریک به همه هوادارن سرخ. قاطعترین قهرمانی نیمفصل تاریخ لیگ! انشالله که ادامه دار باشه تا قهرمانی پایان لیگ! نکته مهم اینکه باز داوری به ضرر ما بود و باز فغانی اشتباه کرد ولی اینبار نتونست رو نتیجه اثر بذاره!
امید از تفت
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۷
دقیقه 2 بازی باید باتیستا را اخراج می کرد. حداقل اگه کارت زرد هم میداد، حدود دقیقه 20 یه خطای وحشتناک دیگه روی امیری انجام داد و اخراج میشد. کارت زرد بی مورد به امیری، نگرفتن خطا روی امیری و این داستان همچنان ادامه دارد . . .
اقای تاج هستم تو فدراسیون
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۸
علیپور نشون داد موقعیت گیرش بیاد سری اقدام میکنه بر عکس طارمی خیلی توپ نگه میداره
ارتش سرخ اسيا سرور كل ابيا
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۱۸
يه زمان يه عده انسان جاهل ميگفتن طارمي نباشه پرسپوليس هيچي نيست، حالا چشماشونو باز كن ببينن شير هميشه شيره، طارمي نباشه عليپور هست مسلمان نباشه بشار هست احمدزاده نباشه سيامك هست كمال نباشه ربيع خواه هست ماهيني نباشه محرمي هست انصاري نباشه مصلح هست بيرانوند نباشه بوژيدار هست و ... نيم فصل دوم با حاشيه امني كه داريم ميريم كه تمام تيمارو با ٥ ٦ گل پاره كنيم و نشون بديم تنها تيم ستاره دار ايران كدوم تيمه
حاجی، امشب منتظرتم راس یازده خونه باش
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۰
همه میگفتن طارمی نباشه این تیم ب مشکل میخوره، ولی میبینید اینطور نیست، تازه طارمی خیلی از تک به تک هارو خراب میکرد. طارمی بازیکن خوبیه- من منکر توانایی هاش نمیشم- منظور من اینه که پرسپولیس به هیچ بازیکنی وابسته نیست
یک روز و نیم در اختیار اعلیحضرت
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۰
ولی بدنسازی پرسپولیس خیلی ضعیفه و از تیم ملی خیلی بد تره....
(دلگرمی های یک کیروشی پور در حال پتو کشیدن روی خود)
یک روز و نیم در اختیار اعلیحضرت
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۰
ولی بدنسازی پرسپولیس خیلی ضعیفه و از تیم ملی خیلی بد تره....
(دلگرمی های یک کیروشی پور در حال پتو کشیدن روی خود)
شاهین آناوارزا
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۲۵
این علیپور برای من مثل رودریگو ماچادو میمونه.به خدا جاش تو تیم ملی خالیه.کیروش اگه نخواد تو دعوتش کنه به این جوون ظلم کرده.به دلم افتاده انشا الله میاد تیم ملی و مثل اسکیلاچی ایتالیایی جام نود میشه پدیده گل زنی ایران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر