فهرست
شجاعی، ضعیف‌ترین تراکتوری: خشن، کم‌اثر و پراشتباه
شجاعی، ضعیف‌ترین تراکتوری: خشن، کم‌اثر و پراشتباه

شجاعی، ضعیف‌ترین تراکتوری: خشن، کم‌اثر و پراشتباه

آی‌اسپورت-  تراکتورسازی مقابل استقلال به یکی از مهمترین بردهای این فصل رسید. تیم تبریزی توانست باخت سنگین بازی رفت را جبران کند و مهمتر از آن با شکست یکی از رقیبان مستقیمش فاصله با صدر جدول را حفظ کرد.

اگر از اشکان دژاگه که ستاره زمین بود بگذریم، سایر بازیکنان تراکتورسازی هم نمایش قابل‌قبولی داشتند و وظایف‌شان سازمانی‌شان را به خوبی انجام دادند، به جز یک نفر که ناآمادگی‌اش توی ذوق می‌زد و نمایش پراشتباهی داشت؛ مسعود شجاعی. به خاطر همین ناآمادگی بود که کی‌روش در جام ملت‌های آسیا از شجاعی تنها در دو دقیقه پایانی بازی با عمان استفاده کرد و بیشتر نقش همراه سرمربی در نشست‌های خبری را داشت.

شجاعی که کاپیتان تراکتورسازی است و رابطه خوبی با مالک باشگاه دارد، مقابل استقلال در ترکیب اصلی بود و تا آخر هم تعویض نشد، ولی نتوانست در حملات تیمش موثر باشد، طوری که رسانه‌ها هم از نارضایتی هواداران تیم تبریزی از نمایش او خبر دادند.

شجاعی مقابل استقلال هافبک تهاجمی تیمش بود، ولی در جدال با نورافکن، هافبک دفاعی جوان استقلال معمولا بازنده بود و برای متوقف کردن یار مستقیمش چاره‌ای جز خطا کردن نداشت. بر اساس آمار سایت متریکا، در این بازی هشت خطا به نام شجاعی ثبت شده که برای یک هافبک تهاجمی عدد خیلی بالایی است و خوش‌شانس بود که از خورشیدی کارتی نگرفت. میانگین خطای بازیکنان تراکتور در این بازی کمتر از دو (۱.۸) است و این نشان می‌دهد شجاعی برای مقابل هافبک‌های استقلال حربه‌ای جز خطا نداشته.

ناآمادگی کاپیتان تراکتور در سایر پارامترها هم خودش را نشان می‌دهد. شجاعی عادت به دریبل دارد تا برای خودش پشت محوطه جریمه حریف فضا بسازد، ولی در این بازی چهار دریبل ناموفق داشت و نتوانست با عبور از بازیکن مستقیمش خطری روی دروازه استقلال بسازد.

او در تقسیم توپ هم ناموفق بود و با ۷۲.۲ درصد دقت پاس رقمی پایین‌تر از میانگین دقت پاس تیمش (۷۳.۹ درصد) ثبت کرده. شجاعی سه بار هم توپ لو داد، در حالی که میانگین تراکتور در این آیتم 1.4 است.

 
آمار شجاعی در بازی مقابل استقلال

آمار شجاعی در نبردهای تن به تن فاجعه‌بار و تنها ۹.۵درصد است. این همان آیتمی است که اگر تیمی در آن ناکام باشد، کنترل بازی را به حریف واگذار می‌کند و از اجرای تاکتیک‌های سرمربی عاجز می‌ماند. پیروزی در نبردهای تن به تن بخصوص برای هافبک‌ها حیاتی است، ولی شجاعی با شکست در این نبردها کار تیمش را در میانه زمین سخت کرده بود. متوسط موفقیت بازیکنان تراکتور در نبردهای تک به تک ۴۶.۱ درصد است، یعنی تقریبا نیمی از دوئل‌ها و بازی نزدیک دو تیم هم همین را نشان می‌داد.

با نمایش کم‌اثر شجاعی، وزن حملات تراکتور بیشتر بر عهده دژاگه و سوگیتا در راست و چپ بود و این تیم به ندرت توانست از میانه زمین خطری روی دروازه استقلال بسازد. تنها حضور شجاعی در حملات تراکتور به دقیقه ۷۹ برمی‌گردد که با پاس به عقب دژاگه پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد، ولی شوت او از بالای دروازه بیرون رفت.

لیکنز که مربی باتجربه‌ای است و به خاطر همین سابقه در نیم‌فصل جانشین تقوی شد، قطعا عملکرد بازیکنانش مقابل استقلال را آنالیز خواهد کرد و به طور طبیعی باید متوجه نمایش کم‌اثر و پراشتباه شجاعی شود.

اگر این مربی بخواهد پارامترهای فنی را ملاک قرار دهد، انتظار می‌رود دقایق بازی شماره ۷ تراکتور در ادامه فصل کمتر شود، ولی با در نظر گرفتن اتفاقاتی که برای جان توشاک رخ داد، شاید او بر آنالیز فنی چشم ببندد و ترجیح بدهد همچنان از شجاعی در ترکیب اصلی استفاده کند.

۴ ۲  
آی اسپورت
2019-02-17 01:08:00
نظر دهید

۲ نظر
رامین
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۲۱
شیر شجاعی دهنت نویسنده نامحترم که از شدت سوزش باخت نمیدونید چیکار کنید
۷
قارتال
يكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۲۲
پستی که مسعود بازی میکنه امکان اشتباه بیشتره ،مسعود یکی از بهترین های تراختوره ،و ما هواداران تراختور کاملا از کاپیتانمون حمایت می کنیم.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر