فهرست
ونگر نگران بود، برکنار شود
ونگر نگران بود، برکنار شود

ونگر نگران بود، برکنار شود

آی اسپورت - آرسن ونگر به دوران 22 ساله مربیگری خود در آرسنال پایان داد بعد از آنکه مقامات باشگاه موفق شدند او را کنار بزنند. این مربی فرانسوی روز جمعه تایید کرد در پایان فصل از آرسنال جدا می‌شود در حالی که هفته‌ها درباره آینده او در این باشگاه گمانه‌زنی می‌شد. اما آنطور که دیلی‌میل گزارش داده این مربی مجبور به گرفتن چنین تصمیمی شده چون باشگاه به تغییر سرمربی فکر می‌کرد. هیات مدیره باشگاه به شکلی فزاینده از عملکرد ونگر در دو سال اخیر بخصوص در لیگ برتر ناراضی بود و حتی پیشرفت خوب تیم تا نیمه نهایی لیگ اروپا نتوانست در باور آنها که دوران ونگر به پایان رسیده، خللی وارد کند.

ونگر در هفته‌های اخیر به خوبی متوجه شده بود باشگاه دیگر حمایتش نمی‌کند اما امید داشت با بردن لیگ اروپا حداقل به او اجازه ماندن تا آخر قراردادش که یک فصل دیگر اعتبار دارد، داده شود اما در نهایت در این مبارزه باخت. وقتی از ایوان گازیدیس مدیر اجرایی آرسنال سوال شد که آیا تلاشی برای متقاعدکردن ونگر برای ماندن کرده، گفت: «نمی‌خواهم وارد جزییات مذاکرات شوم، این تصمیم گرفته شده.»

دیلی میل دو ماه قبل و بعد از شکست 3 بر صفر مقابل منچسترسیتی در فینال جام اتحادیه، فاش کرده بود ونگر فصل آینده روی نیمکت آرسنال نخواهد نشست چون از درون باشگاه حمایت نمی‌شود. حامی همیشگی ونگر در چند فصل پرحادثه اخیر، استن کروئنکه مالک آرسنال بود که توانست در پایان فصل قبل برای دو فصل قرارداد او را تمدید کند. اما حتی کروئنکه و پسرش جاش که در ماه‌های اخیر مسوولیت‌های بیشتری به عهده گرفته، اعتمادشان را از دست داده بودند.

گفته می‌شود ونگر چهارشنبه سرنوشتش را پذیرفته و به گازیدیس تصمیمش را اعلام کرده و او دیگر اعضای هیات مدیره را در جلسه پنج‌شنبه باخبر کرده. ونگر 8 صبح جمعه به مقر باشگاه آمد و یک ساعت بعد اعضای کادر فنی از راه رسیدند که با شنیدن این خبر شوکه شدند. در ساعت 10 بازیکنان به اتاق جلسات فراخوانده شدند و این خبر به آنها داده شد. بعد از صحبت‌های ونگر، کاپیتان تیم پرمرته ساکر با بازیکنان صحبت کرد و بعد اعضای تیم شروع به رد و بدل کردن پیام کردند و با هم عهد بستند کاری کنند که ونگر در اوج خداحافظی کند.

ونگر ماه قبل به بازیکنان اطلاع داده بود که تغییرات بزرگی در تابستان برای همه رخ می‌دهد اگر بازی تیم بهتر نشود. ونگر به نظر می‌رسد به کار ادامه دهد و احتمال اینکه در پاری‌سن‌ژرمن مشغول به کار شود، وجود دارد با توجه به رابطه نزدیکی که با مالکان قطری تیم پایتخت فرانسه دارد. آرسنال در بازی‌های باقیمانده خود با وستهم، اتلتیکومادرید، منچستریونایتد، اتلتیکومادرید، برنلی، لستر و هادرسفیلد این مربی فرانسوی را روی نیمکت خود خواهد داشت البته اگر به فینال لیگ اروپا برسند، یک بازی اضافه می‌شود.

منبع: دیلی میل

۲    
آی اسپورت
2018-04-22 12:03:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر