فهرست
فولاد ۱-۱ ذوب‌آهن؛ اولین امتیاز منصوریان
فولاد ۱-۱ ذوب‌آهن؛ اولین امتیاز منصوریان

فولاد ۱-۱ ذوب‌آهن؛ اولین امتیاز منصوریان

آی اسپورت – در اولین بازی هفته چهاردهم لیگ برتر ذوب آهن در اهواز با فولاد به تساوی یک بر یک رسید تا اولین امتیاز علیرضا منصوریان در لیگ هجدهم به دست بیاید.

هفته چهاردهم لیگ برتر؛ چهارشنبه: 97/09/07 ؛ ساعت 15:30

استادیوم: غدیر اهواز/ تماشاگر: 2 هزار نفر

داور: مهدی مرجان‌زاده؛ کمک‌ها: رضا سخندان، محمدرسول ذورقی و سعید رحیمی‌مقدم/ ناظر داوری: محمد رفیعی

فولاد خوزستان

احسان مرادیان، ایوب والی، عبدالله کرمی، فرزاد جعفری، رضا میرزایی، میثم دورقی(81- مهرداد هدایتیان)، سینا مریدی، فرشاد سالاروند، مهدی زبیدی(64- صابر حردانی)، حسن بیت‌سعید و لوسیانو پریرا.

سرمربی(موقت): عزیز فریسات

ذوب‌آهن اصفهان

رشید مظاهری، عارف غلامی، هادی محمدی، میلاد فخرالدینی، مسعود ابراهیم‌زاده، حمید بوحمدان، قاسم حدادی‌فر(58- ماریون سیلوا هرناندز)، محسن مسلمان، رضا حبیب‌زاده، ابوذر صفرزاده(84-محمدرضا حسینی) و رحیم زهیوی(26 - محمدرضا عباسی).

سرمربی: علیرضا منصوریان

اخطار

ابوذر صفرزاده(52) ماریون سیلوا هرناندز(74) از ذوب‌آهن

فرشاد سالاروند(74) میثم دورقی(79) از فولاد

شرح گل

فولاد 1 - ذوب‌آهن صفر (دقیقه 7: لوسیانو پریرا): ضربه آزاد پشت محوطه‌ای که مهدی زبیدی گرفته بود را لوسیانو پریرا  با شوت محکم زد، اما توپ به کمر محسن مسلمان که در دیوار دفاعی حضور داشت، برخورد کرد و وارد دروازه ذوب‌آهن شد.

فولاد 1 - ذوب‌آهن 1 (دقیقه 60: محسن مسلمان): پنالتی اعلام شده به سود ذوب‌آهن را مسلمان به سمت راست دروازه زد که توپ با عبور از مقابل دستان مرادیان تبدیل به گل تساوی شد

لحظات حساس

دقیقه 3: ارسال مسلمان از جناح چپ و ضربه سر بوحمدان از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت.

دقیقه 21: بیت‌سعید نفوذ سریعی از سمت چپ زمین داشت ولی شوت بی‌دقت او از زاویه بسته راهی اوت شد.

دقیقه 27: حرکت بیت‌سعید از سمت راست محوطه جریمه ذوب‌آهن و پاس در عرض او، در شرایط خوبی به زبیدی نرسید تا تنها یک کرنر نصیب فولاد شود.

دقیقه 28: ارسال خطرناک مسلمان از روی کرنر به مقابل تیرک اول را والی با ضربه سر دفع کرد.

دقیقه 28: شوت میرزایی دقت لازم را نداشت و از روی دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.

دقیقه 32: جعفری سمت راست زمین زبیدی را صاحب توپ کرد ولی بعد از پاس در عمق و یک- دو او با پریرا، برخوردی بین وینگر ریزنقش فولاد و مسعود ابراهیم‌زاده اتفاق افتاد که مرجان‌زاده اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 38: ارسال سالاروند از روی ضربه آزاد جناح راست زمین و ضربه سر ایوب والی با عبور از مقابل پای پریرا و کنار دروازه ذوب‌آهن راهی اوت شد.

دقیقه 41: شوت روی پای محکم میرزایی از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.

دقیقه 44: بیت‌سعید با توپ‌گیری از بوحمدان نفوذ تند و تیزی از سمت راست داشت که پس از حرکت در عرض و روی زمین افتادن او، توپ به دورقی رسید ولی شوت زمین سر ضرب او را مظاهری به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه 4+45: ضربه ایستگاهی مسلمان از قوس محوطه جریمه با فاصله کمی از روی دروازه فولاد به بیرون رفت.

دقیقه 49: شیمبا بعد از دریافت پاس بلند سالاروند در پشت محوطه جریمه ذوبی‌ها، هادی محمدی را جای گذاشت ولی شوت او به بیرون رفت.

دقیقه 50: سانتر میرزایی از جناح چپ زمین در موقعیت خوبی به مریدی رسید ولی دریبل سرپای تماشایی و شوت او به عارف غلامی برخورد کرد و دور شد.

دقیقه 52: شوت ناگهانی راه دور صفرزاده را مرادیان در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 53: مریدی مهار توپ خوبی روی ارسال سالاروند داشت ولی شوت پای چپ او بی‌دقت بود و به بیرون رفت.

دقیقه 54: پاس مریدی و شوت کم دقت زبیدی از داخل محوطه جریمه را مظاهری درازکش جمع کرد.

دقیقه 58: پس از ارسال فخرالدینی از سمت راست زمین، عبدالله کرمی در زمان دفع توپ به پای رضا حبیب‌زاده زد تا به سود ذوب‌آهن اعلام پنالتی شود.

دقیقه 62: شوت روی پای چپ پُر قدرت هرناندز به تیرک عمودی دروازه فولاد برخورد کرد و در ادامه نیز ضربات سر حبیب‌زاده و عباسی حاصلی به همراه نداشت و توپ به اوت رفت.

دقیقه 78: پریرا نفوذ سریعی از سمت راست محوطه جریمه ذوب تا خط عرضی زمین داشت ولی حرکت خطرناک او در نهایت با یک کرنر همراه شد.

دقیقه 80: بعد از ارسال کوتاه حبیب‌زاده، مرادیان دفع توپ نه چندان خوبی داشت و در ادامه بوحمدان نیز در گلزنی ناموفق عمل کرد و توپ را به بیرون زد؛ البته در این صحنه خطای بازیکن ذوب روی دروازه‌بان فولاد اعلام شد.

در حاشیه

* ناصر سالاری و پیمان شیرزادی از فولاد و محمدزبیر نیک‌نفس از ذوب‌آهن مصدومان دو تیم هستند.

* تماشاگران فولاد استقبال نسبتا بهتری از سایر مسابقات خانگی این فصل داشتند.

* برخورد شدیدی که در دقیقه 22 در میانه زمین، بین رحیم زهیوی و ابوذر صفرزاده اتفاق افتاد موجب مصدومیت شدید زهیوی از ناحیه سر و انتقال او به بیمارستان شد تا پس از چهار دقیقه وقفه مسابقه، محمدرضا عباسی جانشین او شود؛ صفرزاده نیز با سر بانداژ شده به کارش ادامه داد.

     
آی اسپورت
2018-11-28 17:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر