فهرست
سازِ همیشه کوکِ خاطره سازها
سازِ همیشه کوکِ خاطره سازها

سازِ همیشه کوکِ خاطره سازها

 ۱- خاطره سازها یکبار دیگر خاطره ساختند. برای مردم و هموطنان لطمه دیده و زخم خورده از حادثه ای غیرمترقبه و تلخ. برای آنهایی که خانه هایشان لرزید اما مردم خیرخواه و با اصالت ایران، دست به دست هم دادند تا دلهاي مردم زلزله زده کمتر بلرزد. در این میان نسل طلایی فوتبال ایران هم آستین ها را بالا زد تا نشان دهد که چه عياري دارد. هرکدام از آنها حکم شمش طلا دارند؛ از علی دایی که یک تنه اعتبارش را به میان آورد و مردم را به کمک دعوت کرد تا مهدوی کیا و کریمی و مجیدی و هاشمیان که هرکدام سهمی در التیام این زخم داشتند. اما این نسل دقیقا همانند زمانی که پا به توپ بودند همه چیز را به کار فردی و تکنیک، خلاصه نکردند. بعد از ظهر پنجشنبه نوبت کار گروهی و تیمی بود.

۲- اینها از نسلی هستند که دلربایی می کنند. نسلی که جاذبه های ناب فوتبالی را به ارث گذاشت و کلی خاطره خوب به یادگار. نسلی که شیرین ترین و بزرگترین جشن فوتبالی ایران زمین را رقم زد و با گذشت دودهه هنوز تازه و نو است. کيلوهاي اضافه و وزن سنگین، عضلات خشک (به نسبت سال های جوانی)، استپ هایی که با دردسر انجام می شود و استارت هایی که دیگر اصلا زده نمی شود... اما خب این نسل تمام محاسن فوتبالی را به وقتش داشت و حالا محاسنی دیگر را جانشین چیزهایی کرده که به جبر زمان از آنها گرفته شده است.

۳- ستارگان ۹۸ - منتخب پیشکسوتان کرمانشاه ؛ وجه چشم نواز این بازی خیرخواهانه نه درون زمین بلکه روی سکوها قابل مشاهده بود. در واقع سکوها به مراتب چشم نواز تر و زیباتر از آنچه بود که درون زمین رقم می خورد. ازحضور بانوان و آقایان و خانواده ها که درکنار هم و بدون اینکه کسی منقلب شود(!) بازی را تماشا می کردند بگیرید تا بنرها و پارچه نوشته های متعدد که مضمون نوشته های آن قدردانی از مردم و ستاره های مختلف بود. این مردم دوست داشتنی یکبار دیگر تاکید کردند که همدلی و همیاری هموطنان را فراموش نخواهند کرد. حتی روز تولد مرحوم ناصر حجازي ، از این بزرگمرد فقيد تاریخ فوتبال ایران هم یاد کردند.

4- زمین بی کیفیت و تصویربرداری نامطلوب؛ شاید تنها فوتبالی که این عناصر با اهميت، اصلا در آن مهم نبود. مهم صحنه هایی بود که در پایان بازی ثبت شد و به یادگار ماند. مهم اشتیاق وصف ناپذیر مردم برای رساندن خود به ستاره هایی چون علی کریمی، خداداد عزیزی، کریم باقری و ... و گرفتن سلفی با آنها بود. مهم لحظات و دقایقی بود که خنده نه تنها روی لب های مردم نشست بلکه چشم هایشان هم خندید.مهم، دوستانه ترین قرمز و آبی جهان بود.

۹    
آی اسپورت
2017-12-16 08:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر