فهرست
برادرکشی!
برادرکشی!

برادرکشی!

آی اسپورت- وقتی می‌گوییم روزگار تابوشکنی است، یعنی همین که دائم گل این بستان شاداب نخواهد ماند. گویی قسمت نیست هیچ چهره‌ای محبوب بماند. انگار نود رسالتش همین است که بت‌ها را یک به یک بشکند و تبر را روی دوش بت بزرگ بگذارد. طارمی برای چهار سال آزگار ما را خنداند و گریاند، گاه متعجب‌مان کرد، گاه همان بود مطابق انتظارمان. گاه فرشته نجات‌مان بود و گاه ملکه عذاب‌مان. همان دکتر جکیل و مستر هاید که عادل از روز اول گفت اما از آن دو میلیون نفر دنبال‌کننده اگر بپرسی طارمی هنوز شادی بخش و مجلس‌آرای‌شان هست، حتی اگر عادل با محاسبه‌ قلب‌ها حکم به بی‌حسابی بدهد، هوادار سرخ‌دل سخاوتمندانه کفه‌ طارمی را سنگین می‌کند. هوادار وفاداری که سه سال است دقیقه ۲۴ گلو خراش می‌دهد به یاد هادی، چه طور دلش رضا می‌دهد که پنالتی چیپ را، گل‌های دربی را، یک تنه برگرداندن بازی سیاه‌جامگان را فراموش کند؟

مهدی برای این تیم کم‌فروشی نکرد. فرزند پرسپولیس در همین تیم رشد و نمو کرد و عصای دست‌مان شد و الحق که سال‌ها بود چنین جواهری نداشتیم تا با حسرت بگوییم صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را، تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید. افسوس که آفت مزرعه‌‌ جوان خام بوشهری، فقط غرور بود و جوانی. دوستانی که دلسوز نبودند و مشاوران صدیقی که نبودند! مشاورانی که اگر بودند لابد گوشزد می‌کردند یک ارتباط کج و معوج اسکایپی پاسخگوی این همه ابهام و ایهام نیست. احوط آن است که با دست پر، با چانه‌ای گرم و وکلای مبرز به جنگ عادل کاربلد بروی که اگر ناگهان مکالمه‌ خصوصی‌ات با حاج حسین افشا شد، آن طور آچمز و سرگشته به هر سو چنگ نزنی.

گفتیم حاج حسین! تابوی او هم یکی از همین شب‌ها شکست. وقتی چون سرداری فاتح پنبه طاهری و ترکاشوند را می‌زد غافل از آنکه نوبه بعدی عادل با خودش کار دارد. بد روزگاری شده است حاجی. لازمه‌ هنر ژورنالیستی و عصر انفجار ‌‌اطلاعات است لابد. که هیچکس در این برنامه حاشیه امنیت ندارد. هیچکس به جز سرمربی محبوب عادل؛ کارلوس خوبی‌ها. فقط اوست که مصونیتی پولادین دارد. نه کسی استنطاقش می‌کند نه او نیازی به توضیح می‌بیند. بگذریم. هرچه بود که طارمی هم در کوزه افتاد. وقتی صدایش در استودیوی یازده پیچید که «حاجی برادری کن» و حاجی‌ای که برادری نکرد که روزگار برادرکشی ا‌ست.

۱۰۷ ۲۵  
آی اسپورت
2018-01-23 13:03:00
نظر دهید

۲۵ نظر
تمیم
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۱۸
ظالم کیروشی پور یک روز بد جور دستش رو میشه همونطور که بنیانگذارمون بعد از مرگش دستش رو شد
رضا
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۱۴
به این مسائل دقت کنید داستان لباسهای آل اسپورت وگرفتن پول از این شرکت ماجرای اخراج دستیاران ایرانی واز همه مهمتر بحث مربی پروازی بودن وغیبت های طولانی مدت و ادامه دار کی‌روش همه وهمه‌ میتونست براحتی دستمایه ساعتها برنامه و البته جنجال سازی فردوسی پور قرار بگیره مسائلی که در هیچ کجای دنیا سابقه اتفاق نداره‌ وبه هیچ عنوان ساده از کنار اون نمیشه گذشت اما چطور فردوسی پور براحتی آب خوردن از کنار اونا میگذره و نوک پیکانش وگرفته به‌ سمت مسائلی که به مراتب کم اهمیت تره کاملا مشخصه که پشت پرده بازیهایی کثیفی وجود داره که باید همه در برابر اون هوشیار وآگاه بشن
آنتی شومن
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۲۷
"هیچکس در این برنامه حاشیه امنیت ندارد. هیچکس به جز سرمربی محبوب عادل؛ کارلوس خوبی‌ها. فقط اوست که مصونیتی پولادین دارد" این همون حرف ماست که دو ساله داریم میگیم و گوش شنوایی نیست و یه مشت ساده لوح فریب خورده کیروش و عادل حرف خودشون رو میزنند!
SirNic
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۱
وقتی صدای ضبط شده طارمی با عابر بانک رو شنیدم خیلی افسوس خوردم، برای طارمی که اینقدر ذلیله، برای عابر بانک که اینقدر کثیفه، برای مدیران باشگاه پرسپولیس که اینقدر ضعیفند و یه عابر بانک براشون تعیین تکلیف میکنه، افسوس آخر هم برای هوادار که عاشق پرسپولیسی که میون گرگها افتاده...
محسن
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۷
برای هوادار فهیم پرسپولیس،نگران نباش.آنها به هر صورت قهرمانی میخواستند.مهم نبود چه جوری.(فهیم!!!! مهم نبود چه جوری)
احمد
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۵
از باشگاه ذلیل خودت هم بگو که از کسایی پول میگیره که هم ممنوع الورود هستند هم ممنوع الخروج.
این چیزا همه جای دنیا هستند.
نمیخواد نگران تیم ما باشی.
ارش
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۷
محسن جان ولی شما نگران باش.
چون دو ساله گرونترین تیم لیگ رو میبندید ولی به زور سهمیه میگیرید.
پرسپولیس اینقدر با اختلاف قهرمان شد که رقبا هم میگفتن حقش بود.
شما سوختی دیگه بحثش جداست.
مهدی
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۴
از برادران شفیع زاده هم بگو که شومن بزرگ با کلی خفت و خاری پول تمدید قرارداد امید ابراهیمی و چند تای دیگه رو گرفت .اگه نشنیده بودی حالا بشین تاسف بخور.
ارمان
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۴۶
اگه هوادار پرسپولیسی بدون که طارمی به خاطر پرسپولیس پیشنهاد 5 میلیاردی تیم کویتی رو رد کرد.
اگه 3 میلیارد هم بهش میدادن حقش بود .
همین الان واسه 1 سال و نیم 6 میلیارد گرفته.
۶
عمرعبدالرحمان العراقی
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۸
مثل همیشه عالی و کوبنده.مرسی حسین
sima
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۷
فکر کنم جای امیدی باشه که کیروشی پور یه روز علیه کی روش یه برنامه بذاره وقتی آی اسپورت ذوب در نود بالاخره یه انتقاد از کیروشی پور کرد
حسین غفوری
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۹
اجازه بدید با نظرتون موافق نباشم. اگر آی اسپورت ذوب در نود بود به من ِ نوعی منتقد رویکرد نود مجال ظهور و بروز نمیداد.
۴
حمید
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۰
به حسین غفوری:
در مورد مواضع آی اسپورت در ارتباط با کیروش حرفی ندارم ولی قطعا آی اسپورت ذوب در نود هست. شما ببینین بعد از دعوای طاهری با نود چند تا مطلب در نقد طاهری منتشر شد و چند تا در نقد نود. کار به جایی رسید که اگه کسی سایت های دیگه رو نمی خوند فکر می کرد نود خود خدا و طاهری خود شیطانه. حتی از خود شما هم که تا پیش از اون مدافع سرسخت طاهری بودین هیچ مطلبی در حمایت از طاهری منتشر نشد و در مقابل فقط و فقط نقدهای غیرمنصفانه بود. با اطمینان خاطر می گم تعداد مطالبی که در حمایت از طاهری مطرح شد بعد از اون شب برنامه نود دقیقا و دقیقا برابر با صفر بوده. اما آیا واقعا نقدی نبود یا بود و منتشر نمی شد؟ نمی دونم به ورزش سه یا فرهنگستان و یا طرفداری هم سری زدید تا متوجه بشین چقدر رویکرد این سایت در اون ماجرا یکسویه بود.
من فکر می کنم اصطلاح "آی اسپورت ذوب در نود" کاملا دقیق و برازنده این سایته. هر چند که همچنان احترامش به نظرات مخاطبان قابل احترامه.
در جواب حمیدخان؛
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۴
سلام. اول که خوشحالم این سایت مخاطبان به این فهیمی داره و شکر خدا روز به روز داریم از نظر دهندگان لنگ و کیسه‌ای تهی میشیم که این اسباب خوشوقتی و مسرته و اما آقای طاهری که فرمودید، ما عقد اخوت با هیچ مدیری نبستیم. چه آقای طاهری چه هر مدیر دیگه‌ای هم بیاد و هوادارو خوشحال کنه قطعا براشون مینویسیم. هرچند کماکان معتقدم در حق آقای طاهری داره کم لطفی میشه بخصوص وقتی با فجایعی مثل مصطفوی و عباس انصاریفرد مقایسه میکنیم. علی ایحال امروز آقای طاهری در مسند قدرت نیست و به تشخیص خودشون از صحنه کناره‌گیری کردند که مبادا گزندی به پرسپولیس برسه. این حقیر به خواسته‌شون احترام میذارم و امیدوارم هرجا هستند سلامت باشند. برای ما که جز خاطرات خوش و طعم شیرین افتخار چیزی به جای نگذاشتند. چند قصور کوچک همراهانشان هم میشود به پای دوندگی‌ خود دکتر نادیده گرفت. امیدوارم آقای گرشاسبی هم موفقیتهای ایشان را تکرار کنند و از اشتباهاتشان پند بگیرند.
حمید
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۳۸
ممنون از پاسختون جناب غفوری.
Sima
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۰۰
در جواب آقای غفوری عزیز
مطالب شما در آی اسپورت بسیار مورد علاقه بنده هستند مخاطبم آی اسپورت بود من تمام مطالب آی اسپورت رو میخونم اصلا یادم نمیاد مطلبی علیه فردوسی پور کار کرده باشه.
در جواب دوستان دیگر
خوشبختانه در حال حاضر در کشور ما کسی مخالف شفاف سازی نیست مشکل ما با نود اینه که گزینشی شفاف سازی میکنه برای اینکه در سیستم فاسد دوام بیاره
حامد
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۶
جناب آقای غفوری سلام
تاریخ باشگاه پرسپولیس پر است از ستارگان تابانی که میشود در وصف حالشان بگوییم صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را، تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید، اما جناب طارمی در این دایره نمی کنجد. تازه به دوران رسیده ای که از محبوبیت در پرسپولیس برای خودش کیسه ای ساخت و در نهایت باد در گلو انداخت که محرومیت تیم به او هیچ ارتباطی ندارد!!! به تاریخ این باشگاه که نگاهی بیاندازید خواهید دید که هرگاه در راس کادر فنی این تیم یک فرد کارامد همچون برانکو حضور داشته، این تیم با ستارگانش درخشیده است و هیچگاه به فرد متکی نبوده. نمونه بارزش همین برانکو خودمان که از چوب خشک هم ستاره ساخته است!
این اسامی را با خود مرور کنید و آنچه گفتید را در وصفشان به یاد آورید!
بهزادی
کلانی
پروین
دادکان
پیوس
محمدخانی
عابدزاده
دایی
باقری
مهدوی کیا
و......
والسلام علی من اتبع الهدی
مصی
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۹
جالبه تو این سالها هیچ کسی به اندازه کی‌روش سوژه واسه تحقیق و تفحص آقای کیروشی پور نداشته اما با وقاحت تمام نه تنها به این موضوعات اشاره هم نکرده بلکه مثل ماجرای آل اسپورت در تقبیح پرداختن به این موضوع دادسخن گفته وبا ترفند منافع ملی هم پیاله کثافت کاری کی‌روش شده کاملا مشخصه یک توافق شرم آور بین کی‌روش وکیروشی پور وجود داره که حتی به خودش اجازه نمیده که کوچکترین ایرادی از کی‌روش تو برنامش انجام بشه
امیر ایرانی
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۱
دروغ از سر و روی این بچه میباره !! اگر کلمه به کلمه این حرفهارا با دقت بخونیم « متوجه میشیم که چقدر این بشر دروغگوست !
میگه: من قصد داشتم به اروپا برم و با رامین رفتیم ترکیه واصلا نمیخواستم با ریزه اسپور قرارداد ببندم که یهویی بستم !!!..آخه احتمالا هفت تیر زیر گلوش گذاشته بودن که یهویی قرار داد بست!1 مدیونید اگر فکر کنید بخاطر بخاطر مبلغش بوده!!
میگه : هفت هشت روز تمرین کردم که وکیلم گفته هواداران ناراحتن که پرسپولیسو رها کردم وووو...ظاهرا قبل از رفتن و موقعیکه داست هی میپیچوند « هواداران همه خوشحال بودن که یهویی همه ناراحت شدن!! اینکه آنهمه میگفتن که اینکارو نکن ونرو «بمون« چرا جواب نمیدی هم بخاطر اون نبود« بلکه با عمه خدابیامرز بنده بودن ..بازم مدیونید که فکر کنید بخاطر اون کودتا « ایشون خودشو خیس کرده بود !!!
وکیل ایشون !!! با طاهری گفتن که مشکلی پیش نمیاد..بعد هم قرارداد مشتمل بربندهایی بود که اگر فلان بشه «10 درصد کم میکنیم واگر بهمان بشه هم کم نمیکنیم !! و ایشون با توجه به اینکه این مبلغ کمتر از توافق در تهران بود« « باز هم ایثار کردن وبرگشتن !!! و بعد هم بعد از دربی که برنده شدیم« علیه ایشون هجمه زیادی بود که چرا میخواسته بره وبعد وکیل گفته که قرارداد دوساله بسته !! ( یاد یکی افتادم که قراردادشو یهویی برای چند سال تمدید کرد و بعد هم یهویی میخواست بره اروپا و ..) یادش رفته که بعد از دربی چقدر قربون صدقه اش میرفتن و چقدر در صفحات مجازی بادش کردن و ظاهرا تاریخهارو بدجور قاطی کرده ! ( بماند که برای چندمین بار منت قهرمانی پرسپولیسو گذاشته که انگار فقط ایشون بوده که تیمو قهرمان کرده و باقی چوب بلال بودن )
بعد ترکاشوند وخمارلو گفتن بابت محرومیتش« خ
محرومیت باشگاه هم که اصلا به این امامزاده معصوم ربطی نداره و وکیلشم !! هر روز یکجوری در مورد جریمه میگفته! حالا این وکیل چرا آنقدر ابله واحمق بوده و باز همچنان وکالتشو داشته هم لابد بخاطر خیریتش بوده !یریتی بوده که این جمله توی دهنش قالب گرفته شده و اونم عنوان کرده !! ( خوب شد اونا فحش خارمادر ندادن که توی دهنش قالب گیری بشه )
در مورد پول هدایتی هم قبل از رفتن بهش پیشنها میشه در حضور سه نفر که ایشون قرار میزاره فکرشو بکنه وجواب بده..بعد یهوییی سر ازریزه اسپور در میاره که بعد یهویی کودتا میشه وایشونم یهویی خودشو خراب میکنه ویاد هدایتی میافته وزنگ میزنه که هنوز سر قولت هستی؟ ( آخه نمیشه که هم ریزه را از دست بده با آنهمه پول و اینطرف هم از پیشنهاد هدایتی محروم بشه ) بعد هدایتی مبلغ یک میلیارد و خورده ای« منهای قراردادش بهش میده و ایشونم به عشق هدایتی ( شما بخونید به عشق پول هدایتی ) برمیگرده..حالا این وسط یهویی عشق هوادار تبدیل به عشق هدایتی میشه« بماند!!! و اینکه ایشون بزرگی فرمودن و قول دو میلیاردی هدایتی را با یک میلیارد و صدوپنجاه قبول کردن هم باشه برای بعد !! و اینکه این وسط هم اسم امیری و سید و.. را آورده تا بگه همشون پول گرفتن و میلیاردی گرفتن هم فعلا بماند !!
البته ایشون دوست داشت بمونه ! خدا رحمت بکنه عمه بنده را که از دو سال پیش و از توی قبر هی سیخونک میزد ومنت میزاشت که منو اروپا میخوان و باید برم..دلم اینجا نیست..ولی چون از یک جای غیر فوتبالی !!!! یهش پیغام دادن که باید بره و نباید در پرسپولیس باشه ( احتمالا کار دشمن بوده وام آی سکس و سازمان سیا و کا گ ب!!) و چون جون این سرباز گمنام امام زمان در خطر بود و باید به هموطنانش هم در جام جهانی خدمت بکنه « ترجیح دادن با وجود محرومیت پرسپولیس از نقل وانتقالات« چنین ریسک بزرگی را قبول بکنه و با سه چهار میلیارد ناقابل به الغرافه بره کههههه یک کمکی هم به پرسپولیس کرده باشه !!!
در مورد اعتصاب هم باز عمه بنده بود که میگفت بزرگ تیم منم!! وگرنه ایشون که اصلا ماله این حرفها نبود!!
ولی جالبی قضیه آنجاست که ترکاشوند وخمارلو یک سایت مجازی راه میندازن تا به پشتوانه دشمن !! ایشونو خراب کنن!1 ..اینکه شما میدیدین که عده زیادی هوادار هم دارن قربون صدقه اش میرن هم بنوعی داشتن فحش خارمادر میدادن که باعث ریزش اشک مادرشون شده بود !!!
در پایان..جناب طارمی..جییییگرررررر خودتی..شاید هنوز یکعده ساده لوح هنوز هم اسمتو بیارن..ولی آنقدر از اسمت متنفر شدیم که الان برنج طارم هم کمتر فروش میره !!! ایکاش نصف آن طمع و حرصی که برای پول میزنی را در وجودت « شرف و معرفت پرورش میدادی..فقط دلم برای آندسته هوادارانی میسوزه که بخاطر وجود بی وجود تو چه اشکها که نریختن!!
M13
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۴
سلام و درود شما فرمودید ک هیچ کس جز کیروش در این برنامه حاشیه ی امنیت نداره؟؟
سوال من از شما اینجاس مگه قرار بوده کسی مرتکب خطا بشه و حاشیه ی امنیت داشته باشه؟؟ مگه طاهری طارمی منصوریان هدایتی.... اشتباه نکرده بودن حالا یکی مثل فردوسی پور بیاد این ها رو بررسی کنه ایا عیبی داره؟؟؟
حمید
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۹
آفرین. عالی گفتی.
فقط نمی دونم چرا یادت رفت توی این لیستی گفتی اسم کیروش رو هم بیاری!!!
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۲
شش سال است که دیوارکج بالا می رود گند روی گند می رود ، شکست روی شکست می رود و دروغ روی دروغ اما
همه ی دروغگویان و خلافکاران با انگشت کی روش را نشانه می روند تا دیده نشوند ،
اصلا کی روش هم یکی از این آدمها ،
آیا چون به ایشون پرداخته نمی شود دلیل است که این همه بی حرمتی و دروغ را هم به روی خودمان نیاوریم.
نپرداختن به کی روش آیا
از گناه بقیه کم میکند؟
همانطوری که همه ی حواسمان را دادیم به امریکا و در داخل کشور خودیها بزرگترین دزدی ها را انجام میدهند اینجا هم حواسمان را دادیم از کی روش گزک بگیریم ولی دیگران هرکاری خواستند انجام دهند
ربط نود دیشب به شقایق چه بود؟.
M13
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۲۷
کاملا صحیح می فرمایی شما امروز ۹۰ هر دروغی رو بر ملا می کنه سریع همه می گن چرا کیروش....
بله قطعا باید ۹۰ ب اشتباهات کیروش ورود کنه اما دلیل نمی شه ک بقیه اشتباهاتشون رو...
۳
پدرام
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۵۴
مثل همیشه چون از دل براومد بر دل هم میشینه

با اجازه شما من برعکس فکر میکنم معتقدم هر چند سال باید یه نفر پوب بخوره تا برای بقیه درس عبرت بشه

امیدوارم جوونهای بعدی این روزهای طارمی رو یاد داشته باشند و با مشورت کارهاشون رو انجام بدند و برسند به جاهای خوب

نگران ظالم کیروشی پور هم نباشید -
تبریزی
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۱۱
موافقم. ولی واقعا مثل چوب خدا صدا ندارد خیلی درسته و تو این ماجرای طارمی وطاهری و هدایتی و پرسپولیس همه مقصرند. حیف هواداران که بازیچه دست اینا هستن. یکی پول میگیره یکی قراره پول بده هوادار بیچاره هم با جیب خالی و قرض بلیط میگیره میاد استادیوم. واقعا متاسفم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر