فهرست
برانکو: ما باسوادترین کادر فنی لیگ هستیم
برانکو: ما باسوادترین کادر فنی لیگ هستیم

برانکو: ما باسوادترین کادر فنی لیگ هستیم

آی اسپورت – سال ۹۷ برای طرفداران و اعضای باشگاه پرسپولیس فراموش نشدنی خواهد بود. آنها با وجود اینکه در پنجره نقل و انتقالاتی محروم بودند به دومین قهرمانی متوالی در لیگ برتر دست یافتند و به فینال آسیا راه پیدا کردند. با برانکو ایوانکوویچ، مرد موفق سرخپوشان به بهانه عبور از یک سال دشوار و هیجان انگیز به گفت و گو نشستیم که در ادامه می‌خوانید:

پرسپولیس در لیگ مثل سال‌های قبل شرایط خوبی داشت و در آسیا هم به موفقیت رسید. از عملکرد پرسپولیس در سال ۹۷ رضایت کامل داشتید؟

طبیعی است از نتایج تیم در سال ۹۷ خیلی راضی هستیم. چون دوباره قهرمان لیگ شدیم و به فینال آسیا رسیدیم و بچه‌ها نمایش خیلی خوبی داشتند. فقط یک تاسف باقی ماند که قهرمان آسیا نشدیم اما با وجود همه این‌ها از نتایج تیم بسیار بسیار راضی هستیم. هم‌چنین تیم را طوری بستیم که برای مدت طولانی نیاز بازیکن پرسپولیس را برآورده خواهد کرد. ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه داریم و فقط نیاز به کار و تلاش فراوان است.

روزی که خبر محرومیت پرسپولیس آمد خیلی‌ها ترس داشتند. شرایط خود آقای برانکو چطور بود و آیا نگران آینده نبودند؟ خیلی‌ها فکر می‌کردند شما با این شرایط ادامه نمی‌دهید.

طبیعی است بلافاصله باید هر چه که داشتیم را به حرکت در می‌آوردیم. می‌دانستیم شرایط خیلی سخت است. من و کادرفنی تصمیم گرفتیم در همان وضعیت در پرسپولیس بمانیم و علیرغم اینکه پیشنهادات بهتری داشتم نخواستیم باشگاه را در آن موقعیت ترک کنیم. از طرفی دینی به هواداران داشتیم و نسبت به بازیکنانی که با آن‌ها کار می‌کردیم احساس مسولیت می‌کردیم. و همه خواستیم نشان دهیم در سخت‌ترین شرایط می‎‌توانیم نتیجه بگیریم و بهترین نتایج تاریخ باشگاه را رقم زدیم.

وقتی شما اعلام کردید برای سه جام می‌جنگیم خیلی به دید یک شوخی به این مساله نگاه کردند. این انرژی و خواسته چطور به وجود آمد و آیا تصور می‌کردید که این هدف محقق شود؟

من آدم جدی هستم و خیلی وقت هست که مربی هستم و به کار خودمان ایمان داشتم. هیچ شوخی نکردم و نتایج هم به بهترین نحو بیانگر این مطلب بود.

سال 97 برای برانکو خیلی خاص و جذاب پیش رفت. کشور کرواسی به فینال جام جهانی رسید و شاگرد شما لوکا مودریچ بهترین بازیکن جهان شد. فکر می‌کنید این اتفاقات دوباره تکرار شود؟

خب پارسال سال استثنایی بود. مسابقات باشگاهی را داشتیم، جام جهانی بود و جام ملت‌های آسیا را هم در این سال داشتیم. فعالیت‌ها و تورنمنت‌های مختلفی برگزار شد. شخصا از همه جام‌ها راضی بودم. پرسپولیس نتایج درخشانی کسب کرد. تیم ملی کشورم نتیجه عالی گرفت و پدیده جام جهانی شد. همینطور مودریچ که بهترین بازیکن سال و بهترین هافبک جهان شد. اوج کارمان هم فینال لیگ قهرمانان آسیا بود. در کنار این‌ها همچنان در کنار تراکتور، سپاهان، پدیده و استقلال درصدر جدول هستیم.

در این اتفاقات چقدر شانس را موثر می‌دانید؟ مثلا در بازی برابر الجزیره بازی در دقایق آخر برگشت. در بازی برابر الدحیل شرایط بسیار عجیبی رقم خورد. حتی کرواسی هم تیمی بود که ممکن بود به جام جهانی نرسد ولی در نهایت نایب قهرمان شد.

البته شانس همیشه دخیل است ولی انسان‌های شجاع شانس را به سمت خودشان می‌کشند. در بازی برابر الجزیره شانس را تحریک کردیم. به برد اعتقاد داشتیم. شاید بهترین بازی خود را انجام دادیم. در مورد الدحیل هم همین اتفاق افتاد. فقط 45 دقیقه وقت داشتیم که 3 گل بزنیم. اعتماد داشتیم می‌توانیم و کیفیت آن را داریم. ضرب‌المثل داریم که می‌گوید: "شانس آدم‌های شجاع را دنبال می‌کند."

کرواسی برای صعود به جام جهانی با یونان و اوکراین بازی داشت. اما انتخابی اروپاست که سخت‌ترین بازی‌ها دنیا است. همه تیم‌ها باکیفیت هستند. و تیمی به بزرگی ایتالیا، هلند و یونان به جام جهانی نمی‌رسند. آنجا نشان داده شد کرواسی کیفیت، قدرت و دانش صعود را دارد که در جام جهانی هم این نکته را نشان داد.

در چند سال گذشته که در ایران بوده‌اید تقریبا سالی یک جام برده‌اید. به جز سال اول همیشه جام برده‌اید اما به نظر می‌رسد شرایط کمی سخت شده‌ است. فشارهای زیاد و هجمه‌های بیشتر و همینطور بعضی از سنگ اندازی برای عدم موفقیت شما آغاز شده. آیا شما این موضوعات را احساس می‌کنید و راهی برای فرار از آن دارید؟

این حس را دارم همه کار برای اینکه موفق نشویم در حال انجام است. این موارد بیشتر از حدی هستند که آن‌ها را اتفاقی بدانیم. در این فصل بیشترین ضربه را خوردیم. انرژی و قدرت و شخصیت فوق‌العاده ای از خود نشان دادیم. طبیعی است دوباره برای دو قهرمانی می‌جنگیم.

خیلی از هواداران از دوران بعد از برانکو می‌ترسند. دوران کاری شما در ایران تا کی ادامه دارد؟ انرژی و هدف شما در آینده چیست؟

اینجا طوری کار می‌کنیم که انگار تا ۱۰۰ سال دیگر اینجا هستیم. تمام تلاشی که برای بستن تیم داریم، فعالیت‌هایی که برای بهبود شرایط کار و تمرین داریم به نحوی است که انگار تا ابد اینجا هستیم. تیمی داریم که تا دو سه  سال آینده می‌تواند در کنار هم باشد. هر جا که کار کردم پشت سر خود مخروبه به جا نگذاشتم.

وقتی تیم ملی ایران را ترک کردم هم این اتفاق نیفتاد. تیمی ساخته بودم که حداقل دو سه دوره دیگر می‌توانستند در کنار هم بمانند. فقط سه بازیکن از تیم ملی جدا شدند و آن هم به دلیل شرایط سنی بود. یحیی گل محمدی، علی دایی و سهراب بختیاری زاده. بقیه بازیکنان بهترین سال‌های عمر و دوران فوتبالی‌شان را داستند.

در پرسپولیس هم همینطور است. بازیکنانی داریم که بسیار جوان و پرانرژی هستند. بازیکنانی داریم که در بهترین سال‌های فوتبالشان هستند. بعد از من بازیکنان قابل توجهی سال‌ها بر فوتبال ایران تسلط خواهند داشت. حرفه‌ای هستیم و نمی‌شود از الآن برنامه دراز مدت پیش‌بینی کرد.

شرایطی وجود دارد و صحبت‌هایی حتی از پیشکسوتان مطرح می‌شود که به نظر می‌رسد قصد تخریب پرسپولیس را دارند. حتی آقای رهبری فرد در مصاحبه‌ای اعلام کردند قصد زمین زدن پرسپولیس را دارند. از طرفی با توجه به موفقیت و کیفیت ایشان پیشنهادهایی رسیده که هواداران را نگران ‌می‌کند.

این مسائل برای باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس طبیعی است. در تاریخ این باشگاه بازیکنان بزرگی بازی کرده‌اند. کسانی هستند که دانش این را دارند در پرسپولیس کار کنند. این واکنش‌ها در تمام باشگاه‌های دنیا طبیعی است و در نهایت مدیریت باشگاه تصمیم خواهد گرفت چه چیزی به نفع باشگاه است.

در چند وقت اخیر صحبت‌هایی در مورد حضور شما در تیم ملی شده و تکذیب کردید. اما گفتید هر اتفاقی ممکن است. باتوجه به اینکه تجربه کار در تیم ملی را دارید. این اتفاق می‌تواند آنقدر هیجان انگیز باشد که پرسپولیس را رها کنید و به تیم ملی بروید؟

آنطور که من خبر دارم فدراسیون در مورد سرمربی تیم ملی تصمیم خودش را گرفته است و با سرمربی آینده به توافق کامل رسیده‌است. فکر می‌کنم این موضوع تمام شده باشد.

یعنی پرونده تیم ملی بسته شده است؟

بله اطلاع دارم که فدراسیون توافقات خود را داشته و رسانه‌ها هم همینطور نوشته‌اند.

موضوعی که در چند سال اخیر برای همه سوال بوده این است که چرا سرمربی تیم ملی علیه یک باشگاه تا این حد هجمه ایجاد می‌کند. خیلی‌ها می‌گفتند چون شما نزدیک‌ترین گزینه برای جانشینی سرمربی تیم ملی هستید این اتفاقات رخ می‌دهد. اما آقای کی‌روش از ایران رفتند و این اتفاقات هم نیفتاد. حس شما نسبت به آن روزها چیست و اگر به عقب برگردیم بازهم آن واکنش‌ها را نشان می‌دهید؟

من تا آنجایی که می‌دانم ایشان با همه درگیر بود. با هم دعوایی نداشتیم و ایشان بود که همیشه علیه من صحبت می‌کرد. هیچ وقت مصاحبه‌ای علیه کی‌روش نداشتم. مشکلات او بود و من مشکلی با ایشان نداشتم.

حتی روز اولی که کی‌روش قصد داشت به ایران بیاید شما گفتید کی‌روش با من مشورت کرده‌است. چه اتفاقاتی افتاد که آن رابطه دوستانه به درگیری رسید؟

این سوال مربوط به ایشان است. همیشه او به من توهین می‌کرد. این سوال را باید از کی‌روش بپرسید.

چرا هنوز فارسی صحبت کردن را یاد نگرفتید؟

از کی روش هم این سوال را پرسیدید؟ ۸ سال در ایران بود، این سوال را از او پرسیدید؟ چرا از کی‌روش این سوال را نپرسیدید؟ ۸سال در ایران بود و باید فارسی را یاد می‌گرفت. اما در تمام این مدت فارسی بلد نبود، چرا از او این سوال را نپرسیدید؟

شما بیشتر در ایران بودید. از طرفی هر روز درگیر تیم پرسپولیس و لیگ هستید.

من ۴سال در ایران بودم ولی او ۸ سال در ایران بود و زمان بیشتری برای یادگرفتن فارسی داشت. فارسی بلد نیستم چون یاد نگرفتم. این اشتباه بزرگ من بود.

خیلی از رابطه‌های شما و آقای کی‌روش مورد سنجش قرار می‌گرفت. کنایه‌های زیادی به هم داشتید. مثلا ایشان می‌گفت شما برادر خودتان را به پرسپولیس آورده‌اید از طرفی شایعاتی وجود داشت که ایشان هم دوستانشان را سر کار آورده‌اند. مثلا در سفر اخیر تیم ملی به امارات وینگادا را همراه خود بردند یا اینکه مربی بدنساز تیم ملی هم از افراد نزدیک به کی‌روش بود. ولی کی‌روش هم اتفاقاتی که برای برانکو و پرسپولیس می‌افتاد را برجسته می‌کرد.

من برادرم را آوردم چون در ایران کار کرده‌ بود و خیلی هم موفق بود. 30 سال تجربه مربیگری دارد و مدرک فوق دیپلم مربیگری دارد. کادر فنی من با سوادترین کادرفنی است که در لیگ ایران کار می‌کند.

فکر می‌کنم رکورد آقای زلاتکو از شما هم بهتر باشد چون در دو مرتبه‌ای که سابقه هدایت پرسپولیس را دارند موفق به برد شده‌ است.

هم آندره پانادیچ، هم زلاتکو و هم سرتن چوک عالی هستند. همینطور مارکو. ما با سوادترین کادر فنی لیگ هستیم. چند مدرک مربیگری دارم و هنوز هم کلاس مربیگری می‌گذرانم که یاد بگیرم. حالا ساختار کادرفنی تیم ملی را با پرسپولیس مقایسه کنید.

سخت ترین و بدترین تصمیم شما در ایران چه بود؟

سوال سختی است. از کار کردن لذت می‌برم و تصمیم سختی برای من وجود ندارد. این محیط حرفه‌ای است و از کار کردن با بازیکنانم لذت می‌برم.

از روز اولی که به ایران وارد شدید فقط دو بازیکن پرسپولیس از آن ترکیب باقی مانده‌است. در این 4 سال ساختار تیم را کاملا تغیییر دادید و تیمی که برای نیفتادن می‌جنگید چندین سال است که قهرمان می‌شود. این نسل می‌تواند بهترین پرسپولیس باشد یا تفکرات شما هنوز کاملا غالب نشده است؟

3 بازیکن. علیپور، عالیشاه و نورالهی بازیکنانی هستند که از آن روز در تیم هستند. البته اگر بخواهیم مقایسه کنیم کار درستی نیست. هر نسلی سبک بازی خودش و اسطوره و ستاره‌های خودش را دارد. دوست ندارم مقایسه کنم. با همان تیم اول هم برای قهرمانی جنگیدیم و به دلیل تفاضل گل قهرمان نشدیم. اینجا طوری کار می‌کنیم که انگار 100 سال در پرسپولیس خواهیم ماند و تیم را برای چند نسل آینده ساخته‌ایم. البته همیشه تغییر خواهیم داشت. ولی نه 6، 7 بازیکن چون وظیفه پرسپولیس همیشه بهتر شدن است.

یکی از سوالاتی که زیاد پرسیده شده در مورد 2-4-4 لوزی، خطی، ربیع خواه و چنین مسائلی بوده‌است. این مسائل در نهایت به کجا می‌رسد؟

یک جواب برای این سوال دارم. سوال همیشه خواهدبود. شما به من بگویید چه نتایجی کسب کردیم؟

از لحاظ آماری فوق‌العاده بوده‌ است.

از هر لحاظ خوب بوده‌ایم. حتی جای سوال نگذاشتیم. همه طرفدار یک بازیکن هستند و ستاره‌های خودشان را دارند. همیشه بازیکنان ناراضی وجود دارد. 2-4-4 بازی می‌کنیم و ممکن است عده‌ای بپرسند چرا 2-5-3 بازی نمی‌کنیم. اگر 2-5-3 بازی کنیم از ما می‌پرسند چرا 1-3-2-4 بازی نمی‌کنید. بهترین کار دیدن نتیجه است.

پرسپولیس در لیگ قهرمانان ناامید کننده ظاهر شده و فکر می‌کنم جواب شما این است سال قبل هم به السد باختیم اما صعود کردیم. الان رقابت سخت‌تر است و تیم‌های همگروه قوی تر هستند. علاوه بر آن دو بازی خارج از خانه برابر الاهلی در پیش است. فکر می‌کنید شرایط پرسپولیس در لیگ قهرمانان امسال چگونه پیش خواهدرفت؟

طبیعی است که بسیار خوشبین هستیم. اول کار همیشه سخت بوده و شرایط افکار عمومی را باید در نظر بگیریم. البته منطق را نباید فراموش کرد. از لحاظ منطقی پاختاکور 8 بازیکن ملی‌پوش دارد. السد از تیم ملی قطر که قهرمان آسیاست قوی‌تر است. ما باید السد را له می‌کردیم اما فوتبال است و اصلا به فکر تسلیم شدن نیستیم. اهداف ما همان اهداف همیشگی هستند. در ابتدا هم گفتم لیگ قهرمانان سخت است. لیگ برتر هم سخت است. تراکتور با 3 کاپیتان تیم ملی و استوکس تیم خیلی خوبی است. سپاهان 6، 7 بازیکن خریده‌است. استقلال در یکسال 20 بازیکن گرفته‌است. تازه الان بازیکن گرفتیم و می‌دانستیم شرایط سخت است و این رقابت برای همه جالب است.

در مورد استقلال صحبت کردید که 20 بازیکن خریده. در این سال‌ها همیشه شنیدیم که استقلال و پرسپولیس پول ندارند. شما هم سر دریافتی های خودتان مطمئنا این موضوع را حس کردید. هواداران می‌پرسند چطور استقلال پول دارد اما پرسپولیس با مشکلات مالی سر و کله می‌زند.

این سوال را چرا از من می‌پرسید. این سوال را باید از استقلالی‌ها بپرسید.

پول ندادن باشگاه به شما خصوصا با این وضع بالارفتن دلار باعث نگرانی شما نمی‌شود؟

بله این مشکلات وجود دارد. مشکل اصلی فوتبال ایران مسائل مالی، عدم ثبات مالی و پرداختی هاست. به هر حال فوتبال حرفه‌ای است و همه در آن زندگی می‌کنیم. طبیعی است همه انتظار دارند از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشند و راضی باشند.

اگر بخواهید تیم 5 نفره‌ای انتخاب کنید کدام بازیکنان در آن قرار می‌گیرند؟ شاخصه این 5 نفر چیست؟

پرسپولیس، پرسپولیس، پرسپولیس، پرسپولیس و پرسپولیس. کریم باقری، علی کریمی، علی دایی، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان. بهروز رهبری فرد و عابدزاده هم می‌توانند در این لیست باشند.

شاخصه این 5 نفر چیست؟ مثلا شاخصه کریم باقری، علی کریمی و ... ؟

هم از لحاظ شخصیتی عالی هستند و هم بازیکنان بزرگی بوده‌اند. اما این نسل نتیجه تاریخی گرفته. همانطور گفتم نمی‌توان مقایسه کرد چون هر نسلی ستاره‌ها و روش بازی خودش را داشته است. فوتبال روزانه در حال تکامل است.

اگر بخواهید بهترین نتیجه در دوران حضور در پرسپولیس انتخاب کنید کدام بازی را ترجیح می‌دهید؟ برد برابر السد، برد 2-4 برابر استقلال، یا هر نتیجه دیگری که در ذهن شماست.

بهترین نتیجه بازی بود که به فینال لیگ قهرمانان رسیدیم. جزو سخت‌ترین بازی‌های ما بود. می‌توانم از آن به عنوان مسابقات ناک اوت نام ببرم. جایی که فرصت جبران نداریم. البته برد مقابل استقلال هم برای هواداران بسیار ارزشمند است. برای من همه بازی‌ها مهم هستند. به همه بازی‌ها به عنوان بازی فصل و دیداری که در تعیین قهرمانی تاثیر دارد نگاه می‌کنم.

خیلی‌ها معتقدند اخیرا در دربی‌ها محتاط شده‌اید و هیجان قبل در این بازی وجود ندارد. میل قبلی پیروزی در تیم شما دیده نمی‌شود. مثل بازی که 2-4 بردید دیگر تیم قوی و هجومی به زمین فرستاده نمی‌شود.

من نمی‎‌دانم منظور شما چیست. آمار بازی‌ها را که ببینید آمار ما بهتر از استقلال است. اما به همین راحتی هم نیست چون استقلال هم تیم عالی است. بازی دربی هیچ وقت برنده از پیش تعیین نشده. نتیجه این بازی به جزئیات خیلی کوچک وابسته است. بازیکنان دقت و تمرکز می‌کنند ولی به همین راحتی هم نیست.

خیلی از هواداران اعتقاد دارند در بازی 2-4 مطمئن بودند پرسپولیس برنده می‌شود و مشخص بود آقای برانکو برای برد وارد زمین می‌شود. یک برد مقابل آقای شفر دارید که ایشان اعتقاد دارند این برد را قبول ندارم چون تازه آمده بودم و با شرایط تیم آشنا نبود. در لیگ پرکیفیت امسال دربی می‌تواند تعیین کننده باشد. به نظر شما پرسپولیس شرایطی دارد که بتواند برنده باشد؟

اول از همه باید بگم نمی‌توانم این حرف را قبول کنم. منظور شما این است که نمی‌خواهیم برابر استقلال برنده شویم؟

استقلال خیلی قوی شده و شاید هواداران فکر کنند پرسپولیس با احتیاط وارد زمین می‌شود و نباختن مهم‌تر است.

هواداران اینطور فکر نمی‌کنند. همیشه توپ را به زمین هواداران می‌اندازند. در دربی آخر هم خیلی بهتر از استقلال بودیم. نمی‌دانم باید چه کاری انجام دهیم. هیچ کس در تیم ما نیست که دوست نداشته باشد برنده شود.

این بازی خیلی مهم است. هواداران دوست ندارند سال جدید را با خاطره بد شروع کنند. چه قولی برای دربی به هواداران می‌دهید.

این سوال نیست. نمی‌توانم قول بدهم. شاید استقلال هم عالی بود. انتظار دارید بگویم 15 بر صفر برنده می‌شویم؟ یا اینکه 28 بر صفر؟ قول‌های زیادی می‌توانم بدهم. هر قولی که شما بخواهید من می‌گویم. اما کار ما جدی است. بحث سلام کردن و پیام فرستادن نیست. اینطور نیست که مثل روشن کردن چراغ برق باشد کلید را بزنی روشن شود و دوباره کلید را بزنی و خاموش شود.

 

ایلنا 

۵ ۲۰  
آی اسپورت
2019-03-22 08:59:00
نظر دهید

۲۰ نظر
Saeed
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۰:۰۶
سواد دلالیت که پی اچ دی داری عالیه
گوزن نر
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۰:۰۷
این مردک دیگه رسما رد داده.باسوادترین و بالاترین مدرک دنیا و.... این بخاطر یه مشت احمق لنگی هست که هی برا این دلال کف و سوت میکشن.مردک‌تو همین اسیا هم بزور میشناسنش اونوقت‌گیر داده بود به کیروش و تیم‌ملی.
فرزاد مهریار
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۲۰
با شوهر ننه ات درست حرف بزن . اینجا ناحیه نیست واسه مامی جونت داری مشتری جونت جمع می کنی
۵
کاظم قاقی
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۹:۴۳
توهین به مادر کسی نکن که دوباره میبرمت باغ آلوچه ها.اینبار دیگه خشک میزارم برمیدارم تا صدای نعره ات برسه اسمون.
۷
اعتدال
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۰:۱۴
ازش میپرسن چرا فارسی یاد نگرفتی میگه کیروش...بعد میگه کیروش همش علیه من حرف میزد!
فرزاد مهریار
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۱۶
تولد عید شما مبارک
۱ ۳
کاظم قاقی
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۹:۴۶
جونم فرزاد.عمو فدات بشه گلم
۴
فرزاد مهریار
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸، ۰۱:۳۸
هزار بار گفتم کاظم قاقی پدرت نیست . کاظم قاقی به راه پشتی علاقه داشت . چیزی که مامی جونت علیرغم میل باطنیش ناچار بود بهش تن بده . همه که مثل من رئوف و مهربون نیستن ، اونجوری آدم حامله نمیشه . به گله گوزن‌های نر اکتفا کن اون شب مامی جونت صدتا گوزن نر رو راضی کرد
۱
کاظم قاقی
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸، ۱۰:۴۵
هر چی دلت میخواد بگو . جونم فرزاد.عمو هوات داره.من کاری به مادرت ندارم.فقط خودت.فدات بشم.عجب رکابی میدادی.نظرت راجع به رنگین کمان چیه؟بیخیال برانکو و شفر.بیا پیش عمو.
لنگی سوز
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۵۶
سواد شمردن دلارهای هدایتی جونشون داره پولی که بابت دوتا اوکراینی زدن به جیب و این گنده بکی که امسال با ده میلیارد اوردن و رشوه هایی که با پدر هدایتیشون دادن باید هم باسواد باشن که اینقدر دلالی رو خوب بلدن
۶ ۱
فرزاد مهریار
يكشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸، ۰۰:۴۶
ببین مسائل خونوادگیتو اینجا جار نزن . لزومی نداره من بدونم هدایتی هم از باباهاته . بالاخره باید پولی که از جیب مردم زده تو اینجور خونه ها خرج بشه دیگه .
...
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۲۳
تو همچنان به شکر خوری علی کی روش ادامه میدی ؟؟؟!!! هنر دیگه ای نداری؟ ؟؟!!!
۶
....
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۳۸
این خبر رو و تیترها رو میذارن محض توهین های پاچه پاره ها و زامبی های کیسه کش. همه تون کور بشین دلال هم باشی باید اینطوری باشی نه اینکه با کلی هزینه و دخالت وزیر و وکیل و کمیته اخلاق و ضددوپینگ هیچ عنی نباشی
۲
2
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۰۳
همینکه افسار این گوسفندا ول شده مشخصه برانکو چی به سر اینا اورده که تا اسم برانکو میاد شروع میکنن به توهین البته به احمق هایی مثل شماها حرجی نیست ولی با وجود محرومیت و 12 بازیکن بزرگسال رسیدن به فینال اسیا کار هیچ کدوم از تیم های ننگین تون نبوده و نیست
۳
دکتر
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۲۳
لطفا یکی‌ این رو از برق بکشه بیرون، انگار دوباره قرص هاش رو نخورده
۹
nima bagheri
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۵۷
یعنی چقدر خنده داره این احمق
همین که همش اصرار داره که بالاترین مدرک مربی گیری دنیا رو داره :)) یا با سواد ترین کادر ایران بوده(با زلاتکو کچل) نشون میده چقدر مربی سطح پایینه و دوزاری ای است و چرا این بدبخت رو هیچ جا نمیشناسن و هیچ رزومه و اعتبار جهانی قابل ذکری نداره و کلا یه لوزر بیچاره است که چهار تا قهرمانی تو لیگ شخمی ایران نبود دیگه باید میرفت همون واراژدین معلم ورزش می شد برا همین کی روش به این می خندید همیشه
۸
nima bagheri
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۵۷
بعد برانکوی عوضی میاد میگه من اگه برم از پرسپولیس این تیم تا سال های آینده تامینه\r\nواقعا برانکو یکی از ضعیف ترین مربیان خارجی شاغل در ایران است
در ضمن اگر قهرمانی های داخلی معیار باشد که همان گروهبان قندلی هنوز پر افتخار ترین مربی ایران است پس مربی بازرگی است؟ خیر
۳
فرمان خان
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۸:۰۳
حق داره وقتی یک لشکر خبرنهارو پکیجی حمایتش میکنن و حتی اگر به همه این اوباش که تا یک هفته پیش همشون یکباره شدن مامور راهنمایی رانندگی و نصیحت پشت نصیحت به فرهاد مجیدی ...یک پس گردنی بزنه و حتی اگر نفری یک اردنگ هم بزنه بازم می ان پاچه خواریشو می کنن چرا نگه چرا هر مزخرفی به دهنش می اد و نگه اگر نصف این اراجیفو کیروش یا قلعه نوعی یا شفر یا هرکس دیگه ای گفته بود اللن همه حا پر بود از اعتراض و درس اخلاق و توصیه های ایمنی و .....
۶
nima bagheri
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۲۰
یعنی فقط وقاحت میخواد با وجود اون کادر جهانی و درجه یک و معتبر کی روش(که همونا همه رفتن کلمیبا) که سطح اش از آسیا هم بالاتر بود بیای بگی کادر دوزاری کروات من بهترین بود که فقط باعث خنده است...
ماساژور کادر کی روش از خود برانکو سواد اش بیشتره بی شک
۷
فرزاد مهریار
يكشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸، ۰۰:۴۲
قاظم کاقی جوووون
از رنگین کمون گفتی . آبجی کوچیکه خیلی دوست داره دیشب یه ست لباس زیر رنگین کمونی توری واسش خریدم خیلی قشنگ شده بود . ولی مامانت مشکی دوست داره . امشب برو نگاه کن . ببین چقدر خوش سلیقه ام . ولی من اصلا بهت توهین نکردم . فقط خاطراتمو گفتم . اگه بچه خوبی باشی بازم واست میگم . رکاب فقط اونی که من گرفتم و همزمان مامی و آبجی سوار کالسکه شدن ‌‌ دانی که؟!
در ضمن وقتی هسته خرمات تو دستم بود و می مالوندمش ، مست شده بودی . چشمات شهلایی شده بود اصن یه وضعی . جونم فقط تو بگو . بالاخره مهربونی کردن به کسی که مامی و آبجیش بهترین حالو بهم میدن از واجباته . دانی که؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر