فهرست
دوشنبه‌های سفید؛ این هواداران بی حیا
دوشنبه‌های سفید؛ این هواداران بی حیا

دوشنبه‌های سفید؛ این هواداران بی حیا

آی اسپورت – مصاحبه مهدی طارمی را دیگر کمتر کسی است که ندیده و نشنیده باشد. طبل رسوایی‌ای که جوانک بوشهری به صدا در آورد به اندازه «سالو؛ 120 روز در سودوم» منزجر کننده بود. افشای خواسته نابجای مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی کشورمان مبنی بر اینکه همه با هم دروغ بگوییم و دست به سندسازی و جعل زده اند به اندازه اثر پیر پائولو پازولینی رعب‌آور بود. آنگونه که انگار هیچ روزنه ای برای واکاوی این رسوایی وجود ندارد. نه برای بازگشتنِ آقای گل به پرسپولیس، و نه گذشتن از خطاهای جناب آقای علی اکبر طاهری. مردی که مشخص نیست کنفرانس معروف اش برای شفاف‌سازی چه زمانی برگزار می شود، مدیری که مشخص نیست چگونه این رسوایی را تاب می آورد. صحبت های مهدی طارمی آنقدر زننده بود که مازیار ناظمی هم از روی دلسوزی برای او بنویسد «امیدوارم تباه نشوی»، و معدود هوادارانی که پشتِ مدیرعامل به ظاهر محبوب شان سنگر گرفته بودند آواره شوند. راستی آن همه اتهام در برنامه نود چه شد آقای طاهری؟ آیا حقانیت عادل فردوسی‌پور بار دیگر برای عزیزان و البته ژورنالیست‌های سرخپوشی که آن شب آسمان ریسمان ها بافته بودند، ثابت شد؟ صدالبته انتظاری نیست. نشان به آن نشان که بعضی از عزیزان وقتی که پای منافع پرسپولیس به میان آمده بود به فرزندِ هادی نوروزی هم رحمی نکردند.

گله به عادل فردوسی پور در مورد مصاحبه با مهدی طارمی خنده دار است. مگر می‌شد از چنین فاجعه ای که پای ریاست جمهوری دو کشور را به آن کشانده به راحتی گذشت؟ آیا حق هوادار این نیست که حقایق را بداند و قضاوت کند؟ آیا جعل سند از سوی مدیریت، محرومیت باشگاه از نقل انتقالات، محرومیت چهارماهه بازیکن، تبعید آقای گل به قطر، استعفای وکیل باشگاه، جریمه سنگین مالی -که با پادرمیانی اسفناک ریاست جمهوری بخشیده شد- موضوعی بود که بشود از آن گذشت؟

اینکه گفته می شود عادل فردوسی پور نباید به چنین موضوعی ورود کند تا پرسپولیس از لحاظ روحی آسیب نبیند مضحک نیست؟ آیا عادل فردوسی پور همواره همراه مردم و هواداران فوتبال پاک نبوده است؟ چه خوب است گاهی تعصب کورمان را با حیا طاق بزنیم. عادل پشت شایعه زشت استاد شجریان هم ایستاد، او جایی پنهان نشد که بشود بهرام شفیع. نود را برای رقابت بر روی آنتن نبرد تا بشود برنامه های دیگر ورزشی که عمرشان یک سال هم قد نداد. پس بهتر است جای ایراد گرفتن به عادل فردوسی پور، به ارکان باشگاه مورد علاقه مان نگاه کنیم. بهتر است جای اینکه به عادل و نود اتهام بزنیم به مدیریتی نگاه کنیم که حکایت کدخدا و کفش ها را دوباره زنده کرده است.

عادل فردوسی پور هم خیلی مواقع پشت مردم ایستاد، نه اینکه منجی باشد ولی گاهی از خط قرمز عبور کرد. سیاه پوشیدن برای ناصرحجازی یکی از همان خط قرمزها بود که آتیلا حجازی در مصاحبه‌ای این مساله را عنوان کرد که آن شب از مراجع بالاتر به عادل فردوسی پور امر شده بود که نباید در شب فوت ناصرحجازی پیراهن سیاه بر تن کند.

حتما به یاد دارید که عادل شبی را سیاه پوشید که رکورد نظرسنجی برنامه نود با اختلالات عجیب مخابرات در هم شکسته شده بود. نزدیک به پنج میلیون نفر در نظرسنجی ای شرکت کردند که خیل عظیمی از پیامک ها به دلایلی عجیب و غریب هرگز به برنامه نود نرسید. بحث یارانه، پول چندبرابری گاز، وضعیت اقتصادی مردم و جمله معروف «کجای مملکمون پاکه» بخشی از صحبت های بی پروای ناصرحجازی بود که از وی به قول استاد فتحی «تختی زمانه» ساخته بود. چهره ای که دیگر برای فوتبال دوستان جدا از بعد ورزشی، ابعاد اجتماعی و سیاسی به خود گرفته بود. چهره ای که دیگر نمی شد به راحتی گلبرگ مغرور را تنها به آبی ها منتسب کرد. خلاصه اش کنم؛ ناصرحجازی از ممنوع التصویری ترقی کرده بود و دیگر ممنوع صدا شده بود، نشان به آن نشان که در صدای ضبط شده ای حکایت «قصه طاووس قشنگه» را برای مردم خواند. ناگفته نماند در روز فوت ناصرحجازی، در اخبار ورزشی ظهر بخش 13:15 از شبکه سه سیما، مجری خبرورزشی با پیراهنی صورتی خبر مرگ حجازی را آورد و بعدظهری خوب و خوش رو برای مردم آرزو کرد. اما به رغم تمامی اختلافات دولتِ وقت با ناصرحجازی، معدود چهره هایی بودند که همراه با ناصر حجازی ماندند. همانطور که در بخشی از بیانیه ای که از سوی سایت وابسته به دولت محمود احمدی نژاد -دولت بهار- نوشته شد «آقای حجازی پای خود را از گلیم اش درازتر نکند». بیانیه ای تکان دهنده علیه چهره ای مردمی. اما باز این عادل فردوسی پور بود که به رغم بایکوت خبری مراسم های ناصرحجازی با پوشیدن پیراهنی سیاه حجت را بر مردم و هواداران فوتبال پاک تمام کرد. عادل فردوسی پور حتی پشت سیمین بهبهانی هم تا جایی که توانست ایستاد و از ایشان زمانی را یاد کرد که روز قبلش اخبار 20:30 که از شبکه دو پخش می شد، انتقادات تندی را به دوستداران سیمین بهبهانی وارد کرده بود. گزارشی زننده طبق معمول از علی رضوانی. باید به هواداران احساسی و کم منطق این روزها گفته شود عادل فردوسی پور پشت کسانی ماند که هنوز در سالگردهایشان بنرهایشان پاره می شود. شما بگویید آیا او لایق همراهی مان تنها به جرم اینکه حقایق -هرچقدر هم تلخ- را برای هواداران نشان می دهد نیست؟

تا همین چند وقت پیش نامی از «سردار» که می آمد یاد سردار نقدی زنده می‌شد، همان سرداری که مصمم گفته بودند «اگر بازیکن ها نماز شب بخوانند برزیل را هم شکست می‌دهیم». حقیقت آن است اعتقادی که سردار از فوتبال داشت قابل احترام بود اما جایی در باور اهالی فوتبال نداشت. موضوعی که واکنش رسمی هیچ یک از اهالی فوتبال را در پی نداشت اما تنها عادل فردوسی پور بود که از این موضوع در لفافه انتقاد کرد و استراتژی فنی را ملاک موفقیت قرار داد. یا همین چند وقت پیش صحبت از سردار می‌شد یاد «حسین الله کرم» معروف به سردار انصار حزب زنده می شود که تظاهرات را از نماز جمعه آغاز کرده بودند تا تیم ملی در تاسوعا مقابل کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی بازی نکند. ایشان می گفتند که اجازه نمی دهیم حرمت عاشورا بشکند. شبی که باز عادل فردوسی پور با گزارش هایی از بازی استقلال تهران مقابل دالیان چین و جوبیلو ایواتای ژاپن و رایزنی هایی جلوی این فاجعه بین المللی را گرفت. و مهم تر از همه این مسائل، صحبت از سردار که می شود یاد سردار عزیزمحمدی میفتیم که در تاریخ نهم دی ماه 1387 در برنامه نود عادل فردوسی پور را با استفاده از موقعیت اش ناجوانمردانه به گوشه ی رینگ برد و محمدعلی وار به او اتهام بزرگ «تضعیف نظام» را هوک وار زد. درد، فریادهای سردار نبود بلکه لکنت‌های عادل بود. اتهاماتی که تا روزها و هفته ها صحبت از تعطیلی برنامه نود بود. حتما آن روزی را که برنامه نود تنها یک ساعت روی آنتن رفت را به خاطر دارید. هوادارانی که از هراس تعطیلی نود، در تمامی استادیوم های ایران جای تشویق تیم شهرشان برنامه نود را آنگونه تشویق کردند و پشت مجری اش ماندند که فردوسی پور بعدها رو به دوربین سرش را پایین بیاندازد و برای دومین بار با لکنت بگوید «من دیگه نمیدونم چی بگم فقط مدیون حماسه تان شدم».

باید نوشت که اگر عادل فردوسی پور نبود امروز نه پسر روشن دلِ نساجی را می شناختیم نه یادی از قلعه عقاب ها می کردیم. که اگر عادل فردوسی پور نبود سنگ بر روی سنگ بند نبود. اگر عادل فردوسی پور و نود نبود چه بسا منصور عظیمی کنار امیر قلعه نویی روی نیمکت می نشست و یا برادران عرب سرپرست فلان باشگاه بودند یا خاویر کلمنته سرمربی تیم ملی بود و یا علی دایی لب خط پرسپولیس را کوچ می کرد و حمیدرضا استیلی به انتظار نیمکت سرخ پوشان نشسته بود. که اگر عادل نبود چه بسا نه صدای انتقادی برای شهدای آتش نشان پلاسکو از صدا و سیمای جمهوری اسلامی بلند می شد و نه کسی به انتظار دوشنبه های سفید می ماند تا لااقل نیمچه دفاعی از حقش شود. که اگر عادل نبود شوالیه هنوز مدیر استقلال بود و یکی همانند علی اکبر طاهری با سینه ای سپر برای هواداران دست تکان می داد، و هنوز ایستاده بودند ساده لوحانی که از مدیر کم لیاقت پرسپولیس که رسوایی هایش روز به روز برای مردم روشن تر شد حمایت کنند. که اگر عادل نبود چه بسا مجید جلالی و کانون مربیان ایرانی نامه های بیشتری را به ریاست محترم جمهوری می فرستادند مبنی بر اینکه مربیان خارجی را از ایران بیرون کنید، برانکو ایوانکوویچ لیاقت تیم ملی ایران را ندارد او را بیرون کنید. که اگر عادل و برنامه اش نبودند هیچ هواداری نه مشت های گره شده ژنرال را می دید و نه سرتکان دادن ها و علی گفتن هایش را. که اگر عادل و برنامه اش نبودند امثال علی لطیفی برند می شدند و امثال حمیدرضا استیلی کارشناسان خبره.

برچسب به عادل فردوسی پور و نود زشت است، او تیم ملی ایران را فراتر از مباحث رنگی می بیند. به سرمربی تیم ملی ایران که خودش را فدای کشوری کرده که از اولیه ترین اسباب آرامش برای مردمانش هم برنمی آید احترام گذاشته و نمک نشناسی را نیاموخته است. پای کارلوس کیروش مانده است، پای ایران مانده است، پای تیم ملی مانده است. چون می داند چه کسی منفعت ایران را با کنایه جنگ زده خطاب نمی کند، یا همانند خان ها نمی گوید گل قوچان نژاد به کره جنوبی شانسی بود یا تیم ملی با سیستم من جام جهانی رفته است.

این روزها که دختران با گریم به استادیوم می آیند تا بازی های تیم محبوب شان را ببینند گله می شود که چرا عادل فردوسی پور از حق بانوان دفاع نمی کند. می گویند چرا عادل فردوسی پور  از ورود بانوان به استادیوم آیتمی نمی سازد. شما بگویید کدام هواداری که کمی از وابستگی سیاست و ورزش در ایران آگاهی دارد می تواند چنین ادعایی را بر زبان بیاورد؟ تحقق آرزوی ورود بانوان به استادیوم برای دیدن بازی های مردان هرگز تحقق پیدا نمی کند -مبحث مفصلی است- اما همان که عادل فردوسی پور فرشته کریمی را به برنامه‌اش دعوت می‌کند و نام الهام فرهمند و گل قیچی فاطمه پاپی را در نظر سنجی میلیونی اش می گذارد جای قدردانی دارد، جای تشکر دارد. گل فاطمه پاپی بی نظیر نبود، حتی به زیبایی ده ها گلی که هر یکی دو هفته در فوتبال بانوان به ثمر می رسد هم نبود، بلکه مساله عبور از خط قرمزی بود که با حمایت کامل مردم از فرهمند ها و پاپی ها به تکامل رسیده بود. حمایت زیرپوستی عادل از بانوان و متقابل آن حمایت مردم از هدف عادل فردوسی پور.

من ایرادی به نقد نود و عادل فردوسی پور نمی بینم، در مورد آن جمله کلیشه ای که می گویند نقد درست خیلی مفید است هم نظری ندارم. راستش آنچنان هم نمی رسم برنامه نود را از ابتدا تا انتهایش ببینم اما بعضی اوقات شنیدن بعضی حرف ها اجازه نمی دهد بیش از این سکوت کنم. اینکه بعضی همکاران و عزیزان شدیدا پرسپولیسی هستند بر هیچ خبرنگار و ژورنالیستی پوشیده نیست. اما اینکه بنا به گرایش رنگی شان عادل فردوسی پور را به بهانه های مضحک مورد طعنه قرار می دهند تاسف بار است. ابتدا عادل فردوسی پور را برای شکست پرسپولیس در جام حذفی مقابل نفت آبادان سیبل کردند، اما ای دل غافل، به چندروز نرسید که کاپیتان های اول و دوم پرسپولیس پاسخ خوبی به چنین ادعاهای پوچی دادند، جلال حسینی و حسین ماهینی اذعان داشتند «حذف پرسپولیس هیچگونه ارتباطی به نود ندارد». سپس همکارانِ سرخپوشمان در دفاع از علی اکبر طاهری پرداختند، که این قضیه هم به چند هفته نکشید که همه چیز برای هواداران روشن شد. بیایید صادق باشیم، بپذیریم این همه سال از پرسپولیس ستایش شد این همه سال استقلال آزرده شد تا جایی که در استادیوم، آبی ها برای اولین بار علیه عادل شعار می دادند و یا به قول خودشان نود را تحریم کرده بودند اما آیا آسمان به زمین آمد؟ آیا رسالت نود زیر سوال رفت؟ اینکه آقای طاهری برخلاف آنچه که به ظاهر بود صادق نبودند و شفاف سازی نکردند دیگر بر بدبین ترین هوادار هم پوشیده نیست، حال آیا بهتر نیست جای فرافکنی، بابت مرثیه خوانی های گذشته مان در مدح شخصیتی همانند علی اکبر طاهری از هواداران و فوتبال دوستان عذرخواهی کنیم؟ اینکه ناراحت باشیم چرا یک مهره سوخته همانند حسین هدایتی با فایل صوتی همه چیز را عیان کرده  نظریه غلطی است، بلکه این هم یک هنر از سوی نود بود که به مرحله اجرا در آمد تا هواداران خودشان حقایق را بهتر درک، واکاوی و قضاوت کنند. حال چگونه باید نوشت که افشای رسوایی جلسه سه نفره مبنی بر اینکه «قرار گذاشتیم دروغ بگوییم» را برای هوادارای هجی کنیم؟

در این سالهای اخیر به ندرت پیش آمده نام یک پرسپولیسی به هر مناسبتی در نظرسنجی باشد و نتواند اول شود. هنوز زمان زیادی از بهترین گل لژیونرها نگذشته است. بله گل سروش رفیعی از لیگ قطر (لیگی که اکثریت مردم مخالف حضور ستاره‌هایمان در آن هستند) بالاتر از گل سامان قدوس در لیگ اروپا قرار گرفته است، یا گلی علی علیپور بهترین گل نیم فصل انتخاب می شود و فاجعه تر آنکه سیو علیرضا بیرانوند بهترین سیو لیگ برتر انتخاب می شود. این هجمه از کج سلیقگی یک مفهوم را نشان می دهد. برهان معقولیت و تعصب کورکورانه. به راستی منطق مان کجا رفته است؟

آن روزها که در نظرسنجی یکه تازی هواداران پرسپولیس دیده می شود چرا خبری از گله به عادل فردوسی پور نبود؟ ناگفته نماند همواره حمایت هواداران پرسپولیس از ستاره هایشان در سالهای اخیر زبانزد بوده. و بی تردید امروز اگر انتقادی از سوی هواداران به عادل فردوسی پور و برنامه نود می شود نشان از آن دارد که انتظارات از این چهره بالاست، اما این دلیل نمی شود که بر فاجعه مدیریت باشگاه که تبانی می کند تا دورغ بگویند و مدرک جعل کنند چشم ببندیم. آیا فراموش تان شده است امیر قلعه نوعی در برنامه ورزش از نگاه دو به مجری برنامه آقای جهانگیری کوثری گفت: «شما با کمی ترمیم به راحتی می‌تونید جای اون برنامه کذایی رو بگیرید». منظور ژنرال از برنامه کذایی برنامه نود بود. آیا از یادها رفته است که همین چندهفته پیش طبل رسوایی مهدی رحمتی و علیرضا منصوریان آنگونه برای مردم طنین انداز شد که عضو هیات مدیره باشگاه استقلال از پشت تلفن آنگونه می خندید؟ حال چه عیبی دارد یک شب هم پرده از رسوایی مهدی طارمی و علی اکبر طاهری برداشته شود؟ گزارشگری که بعد از نسلِ بهروان، شفیع، صالح‌نیا، وارث، کوتی، به همراه خیابانی، میرزایی و یوسفی پا به عرصه گذاشت و حالا به جرات با فاصله بهترین و محبوب ترین گزارشگر و حتی مجری ایران است. رک بنویسم؛ اتهامات بی اساس به عادل فردوسی پور تنها کار انسان هایی است که به خوبی می دانند استخرشان هرچقدر بیشتر هم بخورد گندش بیشتر در می آید. چه می خواهد شوالیه باشد چه سردار، چه استقلال چه پرسپولیس.

این سطور به این دلیل گفته نشد که هیچ انتقادی به عادل فردوسی پور و برنامه نود وارد نیست، بلکه خیلی از مواقع می شود به عادل و نود ایراد گرفت و اشتباهاتی را که دارد بازگو کرد اما فراموش نکنیم با نگاه رنگی به فردوسی پور و نود خیره نشویم، امروز هواداران پرسپولیس روزهایی را یاد بیاورند که استقلالِ صدرنشین با قلعه نویی در بایکوت رسانه ای نود جا خوش کرده بودند و یا سیدمهدی رحمتی کاپیتان محبوب آن روزهای استقلال هیچگونه حمایتی در بازگشت به تیم ملی از سوی نود نشده بود. این تصمیمات عادل فردوسی پور برای هواداران استقلال سخت بود اما امروز افراطی ترین آبی های تیفوسی هم متوجه شدند که تصمیمات عادل در قبال قلعه نویی و یا رحمتی درست بود. پس امروز هم هواداران پرسپولیس احساس شان را به باد امانت دهند و حقایق را به درستی ببینند و قضاوت کنند. حقایقی از جنس دروغ پرانی از آقا مدیری که مشخص نیست کنفرانس اش چه زمانی برگزار می شود. نمی‌دانم طرح نود را کیومرث صالح نیا ارائه کرد یا عادل فردوسی پور؛ حتی نمی دانم عادل با کدام طناب ها می‌رقصد اما هرچه که باشد برنامه نود با همه ی کاستی ها دینش را به فوتبال زوار دررفته ی ایران ادا کرده است. آری انتقاد کنیم، اما بیاییم با بی حیایی دوشنبه های سفید را فراموش نکنیم.

۸۱ ۷۵  
آی اسپورت
2018-01-24 14:39:00
نظر دهید

۷۵ نظر
پدرام
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۴
از این نتیجه میگیریم که برانکو بده کیروش جونه -عشقه -
سامان
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۳۵
را فردوسی پور یك كلمه از حكم كسر 6 امتیاز كه سندش موجوده و چند سال رو میز فدراسیون خاك خورد حرف نزد جریان بازیكن جعلی جوانان استقللا كه با شناسنامه پسر عموش بازی كرده و پرونده اش بازه باید كل بازیهای استقلال 3-0 میشد یكدفعه تو سكوت محض فرو رفت چرا مگویان كه چندین ماه توی خونه اش تو ارمنستان خورد و خوابید و از استقلال حقوق گرفت یك كلمه حرف نزد . هر وقت قرارداد غیر قانونی و خارج از زمان نقل و انتقاللات مجیدی بازیهاش 3-0 شد و قهرمانی پس گرفته شد هروقت 8 امتیازی كه باید فصل پیش به خاطر استفاده از بازیكن محروم از تراكتور كسر شد بعد بیان سر پرسپولیس رو ببرن اون پرونده ها جلو تره
Hasan
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۱
خانم اشک ریز برای حمایت از نا عادل مرزها رو در نوردیدی هوادار رو بی حیا نامیدی ما به عادل چیزی بدهکار نیستیم همه ما به قدر کافی از هزینه داده ایم فردوسی پور با درآمد میلیاردی از همین سیستم که پیراهن سیاه پوشیدن رو غدغن کرده بود درآمد در میاره بیست سال دوام آورده با برنامه چیپ سوژه ایجاد کرده با بی اخلاقی فایل صوتی خصوصی رو پخش کرده اگه همین کار رو من می کردم باید با شکایت امسال طارمی چند سال زندان میرفتم وقتی برای فیفا قبل از صدور رای مدرک درست می کنه چی باید بهش گفت وقتی در اون 9 سال بی جامی و حق خوری که حق پرسپولیس رو به دیگران می دادن صدای از ناعادل در نمی اومد کجا بودید پرسپولیس عشق من هست مثل اعضای خانوادم دوستش دارم و برای دشمناش آرزو بدترین ها رو دارم ناعادل دشمن شماره یک پرسپولیس عزیز هست برنامه سخیف با هوادارهای کوتاه فکر زندگی سخت ما با این برنامه ها سختر میشه تنها لذتی که در زندگیم مونده همین پرسپولیس که اونم دشمنانش از هر گوشه خنجری بهش میزنن افرادی مثل طارمی و فردوسی پور خیلی کوچکتر از این هستن که پرسپولیس رو از بین ببره ما تا آخرش پشتت هستیم پرسپولیس عزیز
علی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۹
اصولا درباره متنهای این خانم نمیخام حرفی بزنم چون قبلا هم گفتم مجموعه نوشته های ایشون مزخرفات خاله زنکی‌ هستش که با رنگ و لعابی از اشارات به فیلم و کتاب وفلسفه بافی تزئین می‌کنه و به خورد خواننده میده جالبه که تو یک متن به طور جالبی حرفهای متناقض میزنه از یک طرف میخاد ریاکاری طاهری رو بکوبه واز طرف دیگه داره از لباس سیاه پوشیدن فردوسی پور دربرابر لباس صورتی مجری خبر ورزشی دفاع می‌کنه (همین مطلب خاله زنکی رو دقت کنین که قول میدم به غیر شخص ایشون کسی حتی دقت هم به این موضوع نکرده بود) یا مثلاً هوادار پرسپولیس و بعضی از همکاران خودش رو به بی منطقی و تعصب کورکورانه متهم می‌کنه درحالیکه از دفاعیات بی منطق ومتعصبانه خودش از کی‌روش حرفی نمیزنه بگذریم در مملکت دروغ وریا زندگی میکنیم قول میدم خود خانم نویسنده هم اگه در خلوت خودشون تفکر کنن پی به مسائل زیادی خواهند برد
خاطره بازی با الهلال: عمر خریبین و پنالتی چیپ
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۶
هوادار حیا کن. طارمی رو رها کن. خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
۸
فرامرز
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۴۷
مشکل تاریخی بزرگی که قشر روشنفکر نما ما که قطعا نویسنده این متن هم با اغماض میشه دراین دسته قرارداد در ارتباط با مخاطب دارن اینه که اولا نگاه از بالا به پایین به مخاطب شون دارن وثانیا اینه که همیشه نظر خودشون رو درست وارجح به نگاه مخاطب می‌دونن وهیچ وقت حاضر نیستن اینو به خودشون بقبولانند که شاید نظر مخاطب عام آنها نیز درست باشد بهرحال خانم نویسنده اگه احیانا به نظر مخاطبین توجهی دارین حداقل میتونین جوابهای مستدلتون رو به اونها بدین وسعی نکنید خودتون رو تافته جدابافته فرض کنین یکساله مطالب شما رو میخونم عموما مخاطبین شما نظراتشون مخالف تفکرات شماست گرچه احتمالا اونا رو متهم به نگاه رنگی ومتعصبانه میکنید اما نمی‌دونم چرا هیچوقت از نگاه کاملا متعصبانه و صفر وصدی خودتون به مسائلی حرف نمیزنید دلیلی ندارد مخاطب شما هم مثل شما شخص کی‌روش و البته هواداران رسانه ای ایشون ازجمله فردوسی پور روبدون عیب و نقص ومبری از هرگونه انتقاد وایراد ببینن همینطور که احتمالا دلیلی ندارد چون شما به هر دلیلی از مدیر عامل اسبق پرسپولیس طاهری خوشتون نمیاد مثل شما فکر کنن و تمامی زحمات این شخص رو در غالب یک اشتباه نادیده بگیرن بهرحال امیدوارم این نگاه متکبرانه رو کنار بگذارید یا پاسخهای قانع کننده به مخاطبتون بدین ویا درنحوه تفکر ونگارشتون تجدید نظر داشته باشید
روباه اشکریز
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۵
بر خر مگس معرکه لعنت
رضا
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۵
میدونم که این نوشته جوابیه خانم اشکریز در پاسخ به متن دیروز غفوری که یه انتقاد کوچیک کاملا منطقی از فردوسی پور مبنی برچرایی عدم انتقاد از کی‌روش نوشته بوده ودرواقع رگ گردن ایشون دوباره برای کی‌روش باد کرده و جالبه که خانم اشکریز به هوادار پرسپولیس وایضا همکار خودش القابی مثل تعصب کورکورانه وایضا بی حیایی رو چسبونده ولی عجیبه که هیچ وقت نمیاد درباره تعصب کورکورانه وغیر منطقی خودش به کیروش صحبت کنه آیا واقعا آقای کی‌روش بی عیب و نقص ومعصومه که تو نوشته‌هات دائما ازش تعریف میکنی وکوچکترین عیب و ایرادی بهش نمی‌گیری حداقل بیا وصادق باش جواب این سوالات رو مستدل بده درباره قضیه آل اسپورت گیت واینکه آقای کی‌روش بعد از گرفتن شیتیل صدهزار دلاری کاملا کیفیت بد محصولات این شرکت رو فراموش کرد درباره اخراج غیر منطقی و کاملا توهین آمیز دستیاران ایرانی درباره غیبت های طولانی و ادامه دار ایشون که درواقع به یه مربی پروازی تبدیل شده امیدوارم آقای غفوری خودش هم در جواب این نوشته غیرمحترمانه متنی بنویسه
طاها
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۲
«برهان معقولیت و تعصب کورکورانه» ... فوق العاده..
برای عادل فردوسی پور:
گه ملحد و گه دهری و کافر باشد .... گه دشمن خاق و فتنه پرور باشد
باید بچشد عذاب تنهایی را .... مردی که زعصر خود فراتر باشد
سایت زرد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۲
نویسنده جان. اگر چند صفحه دیگر هم سیاه می کردی باز هم برنامه نود چیپ و عامیانه و به قول خودش پوپولیستی است. چیزی در حد و اندازه های لیگ برتر. بیشتر نظر سنجی ها که دیگه کاملا مضحک و غیر علمی هستند. کسی که دو واحد روش تحقیق گذرانده باشد متوجه خواهد شد.
در ضمن فهمیدیم که فیلم سالوی پازولینی را هم دیده ای :-)
کامیار کاتبی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۹
ذوست روش‌تحقیق خوانده‌ی من! منطق پوزیتیویستی و علمی و روش‌تحقیقی و پژوهشی همه‌جا کارگر نیست. منطق عام هم حتی همه‌جا کارگر نیست. رسانه رسانه است و حسابش با مقاله‌ی علمی-پژوهشی متفاوت. اتفاقاً این برنامه جزو معدود برنامه‌هایی است که به روزنامه‌نگاری جست‌و‌جوگرانه (investigative) که بر پایه‌ي سند و مدرک و شواهد بی‌چون و چرای قابل استناد آوردن است نزدیک شده است و از این منظر، قبل از اینکه به سر جلسه‌ی کلاس روش تحقیقت بروی، بهتر است بدانی که ماجرا به این سادگی‌ها نیست!
۹
عل
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۳
تیترو دیدم فهمیدم کی نوشته از اول عرض کنم حتما کلی قربان صدقه کیروش رفته و برانکو رو کوبیده
آرش
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۶
به به خانم اشکریز
حرف حساب
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۶

مقاله مفصل و بی نظیری بود با اینکه پرسپولیسیم اماااا قبول دارم نظرسنجی ها منطقی نیست و فردوسی پور کارش درسته طاهریو خودمون گندش کردیم خودمونم میزنیمش زمین.تشکر بابت چنین یاداشت محکم و شفافی
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۴۴
عمان سامانی شاعر قرن سیزدهم ایران شعری دارد که مصرع دوم آن یکی از مشهورترین ضرب‌المثل های ایران شده است و از قضا این ضرب المثل سخت با حال و هوای این متن سراسر بی منطق و متملق و سفارشی مناسبت دارد :
سنی که روز حشر شفیعش عَُمَر شود
کوری ببین که عصا کش کور دگر شود
امیدوارم که دوستان عزیز اهل سنت از بنده ناراحت نشوند که در مثل مناقشه نیست...!
محمد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۳۶
برای چی نباید ناراحت شوند؟
احمق بی شعور در مورد عقاید شما هم شعر بگم و توهین کنند، ایرادی ندارد؟ چون ضرب المثله
حضرت محمد (ص): اگر قرار بود بعد از من پیامبری بیاید، او عُمر می بود.
علی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۰
من هم وقتی کامنت شما رو خوندم از قضا این شعر که سخت با حال و هوای کامنت سراسر بی منطق و مغرضانه شما، نسبت به نویسنده، مناسبت دارد افتادم :
بشکست عمر پشت دلیران عجم را ..... بر باد و فنا داد رگ و ریشه جم را
این عربده بهر خلافت ز علی نیست .. با آل عمر کینه قدیم است عجم را

امیدوارم که دوستان عزیز اهل تشیع از بنده ناراحت نشوند که در مثل مناقشه نیست...!
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۵۱
آقای محمد
احادیث ساخت کارخونه کعب الاحبار و شرکا رو جای دیگه تعریف نکن که بدجور رسوا میشی
آقای علی
اولا مارخواران اهریمن نژاد از «شکستن پشت عجم» و «نابودی رگ و ریشه جم» این طور ذوق می کنند . پس یه تست دی ان ای بده . دوماً اینکه من نسبت به مطالب اکثرا سطحی و غیر عقلانی بانوی نویسنده نقد دارم ، از ایشون نفرتی ندارم . فرق بین نقد و نفرت و کینه رو سعی کن بفهمی
محمد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۱۱
برای مهریار
من به عنوان یک سنی, چاکر حضرت علی و تمام امامان هستم, چون بدون تردید از اکابر اسلام هستند و قطعا پیروان واقعی این بزرگواران با امثال آدم نفهمی مثل تو فرسنگ ها فاصله دارند.
برو لااقل نهج البلاغه بخون تا جایگاه این بزرگواران را بفهمی
برای افزایش سواد نداشته ات:
حضرت عمر همسر ام کلثوم دختر حضرت علی و حضرت فاطمه بود.
۸
شرمنده
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۵۱
من مخلص همه برادران اهل سنت هم هستم. اما اینکه واسه یه ضرب المثل که معذرت خواهی هم کرد ، تو موضوع فوتبال بحث شیعه و سنی راه بندازی از کمر شکستن عجم بگن از شعور همونا برمیاد که موقع بازی فوتبال شعار خلیج عرب میدن.واسه دفاع از تسنن به عجم توهین کردن خیلی آی کیو میخواد
محمد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۰۰
چاکر شرمنده
میشه لطفا بگی کجا معذرت خواهی کرده؟
من که هر دو پیامش رو چند بار خوندم، معذرت خواهی ندیدم.
۲
فرزاد مهریار
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۵۶
آقای محمد
حرف منو نفهمیدی ، حرف من این بود که خلفای راشدین افرادی هستند که برای اسلام زحماتی کشیده اند ولی در مرتبت این عزیزان نباید افراط کرد یا فریب فضیلت سازی های برخی افراد مشکوک رو خورد
امیر
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۴۶
باید چندبار این سورپرایز را خواند تا متوجه واقعیت های تلخ فوتبال شد
۵
یادت بخیر ناصرخان
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۴۹
در روز فوت ناصرحجازی، در اخبار ورزشی ظهر بخش 13:15 از شبکه سه سیما، مجری خبرورزشی با پیراهنی صورتی خبر مرگ حجازی را آورد و بعدظهری خوب و خوش رو برای مردم آرزو کرد. اما به رغم تمامی اختلافات دولتِ وقت با ناصرحجازی، معدود چهره هایی بودند که همراه با ناصر حجازی ماندند. همانطور که در بخشی از بیانیه ای که از سوی سایت وابسته به دولت محمود احمدی نژاد -دولت بهار- نوشته شد «آقای حجازی پای خود را از گلیم اش درازتر نکند»
من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی ولی با منت خاری پی شبنم نمی گردم

یک پرسپولیسی
مصی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۰
عادل تا وقتی که از کی‌روش عشق اسطوره ای شقایق انتقاد نکنه عالیه اصلا کی‌روش الان کجاست آهان داره با دویست هزار دلار ناقابل که ماهیانه از بیت المال این مملکت میگیره خوش میگذرونه اصلا نباید بهش انتقاد کرد یه موقع به شقی اشکریز برمیخوره ناراحت میشه
......
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۳
.......
۲
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۴
در حال حاضر نمی توانم احساسم را درک کنم ، نمی توانم در فوتبال چیزی یا کسی را دوست داشته باشم ،
نمی توانم بفهمم کسی که فایل صوتی طارمی را داشته و پخش کرده دقیقا چه منفعتی می برد !
کسی که یک باشگاه بزرگ با هواداران ملیونی اش را به سخره گرفته ، کیه؟
حمید
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۲۷
بعضی وقت ها برای این که بشه قضاوت دقیق در مورد اتفاقات داشت برخلاف تصور اکثر مردم بهتره که جزییات رو که معمولا گمراه کننده هستند رو بذارین کنار و فقط به نکات اصلی جواب بدین. مثلا اگه بپرسیم که توی جنگ ایران- عراق کی بیشتر ضرر کرد دو تا روش برای پاسخ دادن به این سئوال وجود داره. اول این که همه اتفاقات جنگ رو به صورت دقیق بررسی کنیم و سعی کنیم نتیجه گیری کنیم (اسم این روش تحلیل پویاست) روش دوم اما این که بی خیال جزئیات بشیم و فقط موقعیت ایران و عراق در در آغاز و پایان جنگ بررسی کنیم. (به این روش می گن تحلیل ایستا)
من به شما توصیه می کنم که در اینجا از روش دوم استفاده کنید چون جزئیات به شدت گمراه کننده ان. سئوالات اساس رو جواب بدید. مثل اینها:
جایگاه طاهری در بین مدیرعامل های پرسپولیس کجاست؟
دستاوردها و شکست های عمده طاهری چیا هستند؟
مخالفین و موافقین طاهری کیا هستند؟
دستاوردها و شکست های عادل چیا هستند؟
آیا عادل به دنبال منافع فوتبال هستن یا اجرای برنامه خودش؟
شما کم و بیش و با جواب های من به این سئوالات آشنایی دارین بنابراین دیگه توضیح نمی دم و البته اصراری هم ندارم که حرف من رو بپذیرین. فقط خواستم بگم بعضی وقت ها که مسائل به نظرتون پیچیده میاد چطوری میشه با ساده تر کردن و حذف جزئیات گمراه کننده درک بهتری از شرایط داشت.
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۰۷
حمید آقا
ممنونم از دلداریت ،
نمیدانم چرا اینقدر ضعیف و ناتوان شدم فقط آرزو میکنم سرو استوار پرسپولیس علیرغم همه ی بادها و طوفانها همچنان سر فراز و سربلند بماند.
من هوادار هم بالاخره یک روز می فهمم .
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۱۰
در ضمن طارمی با هر جمله ای که می گفت خودش را غرق و هدایتی را نابود و طاهری را تطهیر می کرد.
۹
مصی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۵
اولا بی حیا خودت وهفت جد وآبادت هست خانم اشکریز ثانیا سردبیر محترم ای اسپورت سریعا نسبت به اصلاح ویا حذف این مطلب اقدام کنید و خزعبلات این خانم که بیماری پرسپولیس ستیزی دارن رو اصلاح کنید
اس اس
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۱۱
پرسپولیس دزدی کرده انسان خوب
۵
فرهاد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۷
طارمی کاری کرد پرسپولیس محروم بشه وشانس بخشش نقل و انتقال از دست بره به فردوسی پور حمله کردن کار اسکولاس طاهری هم یه دزد شارلاتان
۶
سهام
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۲
بسیار عالی بود خانم اشک ریز
۸
هومن
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۵
بلاخره بازم زبون باز کردی
مدت ها بود بهونه ای واسه نوشتن نداشتی اما بلاخره بهونه جور شد واسه در فشانی سرکار عالی
بشماریم ببینیم چندبار در مورد کنفرانس مطبوعاتی طاهری اسم بردی! هیشکی از طاهری دفاع نمیکنه اما دوس داشتم بدونم چرا توی موارد مشابه زبون شما و عادل نمیچرخه که حرف بزنین. مثل قضیه دوپینگ دسته جمعه آبیا تو دربی 73 (جام حذفی)، مثل وارد کردن غیر مجاز مجیدی به لیست استقلال بجای اون دروازه بان خارجیخ که بعدش ازشون شکایت کرد، مثل قضیه کارت های پایان خدمت جعلی، مثل مربی پروازی بودن کیروش، مثل قضیه لباس های تیم ملی که اول بد بودن بعدش که کیروش شیتیلش رو گرفت عالی شدن.
فردوسی پور می تونست یه نماینده از باشگاه هم بیاره نه اینکه اینجوری یه طرفه باشگاه رو به مسلخ ببره. جالبه که طرف اصلا قائل به این نیست که توی این قضیه خودشم مقصره و این همه جفنگیات سر هم کرده. حالا خوبه وکیلش هم نصف بیشتره حرفاشو تکذیب کرده.
mahdi
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۹
هه دلت خوشه ها منم منتظرم از اول فصل یه گزارشی درباره ی پول مفتی ک ب مگویان دادن تهیه بشه.تاالان ک خبری نیس
آرش
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۷
استقلالیا یه جوری از نظرسنجی برنامه نود و هوادارای پرسپولیس گله میکنن و انتظار رای منصفانه دارن انگار خودشون چقدر بی تعصب نظر میدن، همه نظرسنجیا پرسپولیسیه 50 60 درصد رای داره استقلالیه 20 30 درصد که میدونم واسه اینه که شما تحریم کردین :)))، انتظار داری من پرسپولیسی بیام به حسینی رای بدم که فردا بیای بهش افتخار کنی؟ نه عمو جون هر وقت شما تو رای‌گیری بین کریمی و مجیدی تونستید بی‌تعصب بگید کی بهتره ما هم بی‌نعصب رای میدیم، میتونید یه کار دیگه هم بکنید، یا نود رو از لیست تحریما در بیارید و یا گریه کنید و ثواب ببرید.
همین مونده یه استقی بیاد از منطقی بودن و پاک بودن حرف بزنه، شما سریع محکم برید چپ نماز بخونید و بعدش گریه کنید ثواب ببرید. بنگی
Sam
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۱۲
LIKEEEEE
۴
محمد یوسفی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۱۴
خانم شقایق اشک ریزآرزو میکنم که شما هم رنگی عمل نکرده باشید
۴
بی طرف
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۱
فقط معلوم نیست چرا وجدان این خانوم برای پرسپولیس بیدار می شه و تمام نقد هایی که می نویسه بر علیه برانکو و پرسپولیس هست اینجا که اینطوری بوده در ارشیو سایت طرفداری هم نگاه کنید همینطوری هست .
و اینکه در تمام مقالات هم از نوع بیانیه نویسیه کی روش استفاده می کنه و اسم چند نویسنده بزرگ رو می گه و موضوعات خیلی بی ربط رو به اونها ربط می ده که با نام اونها خودشو اثبات کنه ولی این تکنیک دیگه قدیمی شده ولی بعد از قهرمانی پرسپولیس نویسنده بهتره دوباره فیلم پاپیون رو نگاه کنه.
اهورا پاچینو
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۷
هرگز کامنت نمیگذارم اما... فقط خواستم تشکر کنم ازین متن تامل برانگیز. قلمتان همسو با شجاعتتان جاوید
۷ ۲
هر اسمی باشه یکی دیگه کپی می کنه.
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۳۴
فقط یک شیشتقلالی می تونه همچین جمله ادبی بنویسه حداقل بکبار می خوندی چی نوشتی.
به هراسمی باشه
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۰۱
طبعا از درک تو خارجه چون جزو طرفداران عوام هستی
عمرخربین هستم بوی لجن میاد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۳۲
مگر می‌شد از چنین فاجعه ای که پای ریاست جمهوری دو کشور را به آن کشانده به راحتی گذشت؟ آیا حق هوادار این نیست که حقایق را بداند و قضاوت کند؟ آیا جعل سند از سوی مدیریت، محرومیت باشگاه از نقل انتقالات، محرومیت چهارماهه بازیکن، تبعید آقای گل به قطر، استعفای وکیل باشگاه، جریمه سنگین مالی -که با پادرمیانی اسفناک ریاست جمهوری بخشیده شد- موضوعی بود که بشود از آن گذشت؟

لنگیا میگن فردوسی پور نگه تا پتمون نریزه رو آب.قهرمانی های کثیف.دم نود گرم
۵ ۳
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۲

تا دیروز که صغیر و کبیر به نود و فردوسی‌پور فحش می‌دادین ، باز دوباره دکل جدیدی پیدا کردین؟!
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۵۴
آی اسپورت سانسور نکن
من خونواده معلوم الحال این آقای سوری - سعودی رو رسوا کرده بودم ، یا کاملا سانسور کن یا کامل بذار...
به فرزاد مهریار اسکول
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۵۵
دکل جدید کار روزانته بی حیا خخخخخ همه بد لنگ و برانگوه و جعل و طاهری و طارمی خوب خخخخ
۳
قلم فروش شین الف
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۲
آی اسپرت ذوب در نود
محمد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۷
بی حیا خودتی عوضی
mahdi
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۰۲
جالبه تاالان نود تحریم بود حالا ک ماجرای طارمی پیش اومده:{من ایرادی به نقد نود و عادل فردوسی پور نمی بینم}شما ک نودو قبول نداشتین چیشد پس؟
۴
بی طرف
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۰۶
من تا حالا نوشته های شما را نخوانده بودم، نمی دانستم کدام رنگی هستید اما از اواسط متن دریافتم که غوغای تعصب صدای منطق تان را کور می کند، متن شما طولانی است و جواب های مختلفی در سطوح مختلف می توان بدان داشت اما چند نکته کوتاه و خلاصه:
1.شما هم هر نقدی که به برنامه عادل داشتید در یکی دو پاراگراف آخر ، رنگی بود، فقط به تیم خودتان اشاره کردید پس چرا از بقیه انتظار دیگری دارید؟
2.انتظاری که من به عنوان بیننده از عادل فردوسی پور دارم با انتظارم از بهرام شفیع و دیگران متفاوت است، نمی شود شما خود را در جایگاهی فراتر ببنید ( و شاید واقعا در جایگاهی فراتر هم باشید) ولی از دیگران بخواهید توقعی در سطح دون از شما داشته باشند، این را در حوزه سیاست کشورمان به وفور می بینیم، انتظار من از رییس جمهور مملکتم این نیست که ورود یک نوع ماشین را آزاد کند، انتظارم این است که نگاهی درست به تجارت داشته باشد و ... در مورد عادل هم به همین صورت است، اگر عادل از حجازی حرف زد و از دیگران پس من از او انتظار دارم بجای آنکه حرکاتی سطحی بکند کمی هم عمق برود، از مصلحت اندیشی خسته ایم خواهر، اگر چنین نکند من او را چون رییس جمهور اسبق مان می دانم که شعار و عملش پوپولیسیتی بود و برای جذب مخاطب (رای دهنده). بطور خلاصه اگر خودت را با کوچک تر از خودت مقایسه کنی هیچ گاه پیشرفت نخواهی کرد و اگر عقب گرد نکنی و خوش شانس باشی درجا می زنی.
3.ایرانی جماعت عادت دارد به قدیس سازی، به قهرمانی که خوب است و خوب است و فقط خوب. نمی توانیم فرق میان قصه و اسطوره و زندگی را درک کنیم که در زندگی، نمی شود یکی همیشه و در همه چیز خوب باشد، عادت داریم قدیس بسازیم یا قدیس بسوزانیم. شمای نویسنده هم از عادل قدیسی می سازی و چشم بر بسیاری از گناهان و خطاهای نابخشودنی او می بندی. اگر او را عاملی برای ماندن کی روش می دانی پس بیاد بیاور زمانی که در جام 2006 همین گزارشگر محبوب شما، همین که "حالا به جرات با فاصله بهترین و محبوب ترین گزارشگر و حتی مجری ایران است" در جامی که به پرتغال و مکزیک باختیم با صراحت از مربی و بازیکن تیم ملی خداحافظی کرد، می توانی فراموش کنی؟ اگر گمان می کنی او به پای کی روش مانده پس باید همو را عاملی برای ورود قلعه نوئی و دایی و قطبی به تیم ملی بدانیم. البته من چنین نمی اندیشم و کمی انصاف بیشتری به خرج می دهم.
4. پیش فرض ها نقش مهمی در نتیجه گیری دارند، اگر فرض کنید عادل برای پیشرفت فوتبال ایران برنامه می سازد یکسری توقعات از او دارید، و اگر فرض کنید که عادل برنامه ای می سازد برای جذب مخاطب، برای سرگرمی آنوقت توقعاتمان هم تفاوت می کند. مشکل اما زمانی ایجاد می شود که کسی نیت اصلی خود را کتمان کند، ایکاش عادل یکبار برای همیشه با صداقت می گفت اولویت با کدام است: جذب مخاطب یا کمک به فوتبال. و ایکاش شما هم برای منِ خواننده می گفتید که در این دوشنبه های سفید دنبال سرگرمی هستید یا واقعیت؟
و نکته آخر «زوار دررفته» را «زهوار در رفته » بنویسیم.
5.
ساسان
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۱۶
چه هنرمندانه به بهانه دفاع از عادل پرسپولیسو كوبيديد و تبريك ميگم بهتون دقيقا مثل مخفي كاري و لاپوشاني مديران مافيايي تيم محبوبتون استقلال، جالبه كه عكستون هم كامل نيست و دقيقا نشون دهنده شخصيت پشت پرده اي و نهان از انظار تيمتون و مقاله تون داره
علی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۱۸
اصولا درباره متنهای این خانم نمیخام حرفی بزنم چون قبلا هم گفتم مجموعه نوشته های ایشون مزخرفات خاله زنکی‌ هستش که با رنگ و لعابی از اشارات به فیلم و کتاب وفلسفه بافی تزئین می‌کنه و به خورد خواننده میده جالبه که تو یک متن به طور جالبی حرفهای متناقض میزنه از یک طرف میخاد ریاکاری طاهری رو بکوبه واز طرف دیگه داره از لباس سیاه پوشیدن فردوسی پور دربرابر لباس صورتی مجری خبر ورزشی دفاع می‌کنه (همین مطلب خاله زنکی رو دقت کنین که قول میدم به غیر شخص ایشون کسی حتی دقت هم به این موضوع نکرده بود) یا مثلاً هوادار پرسپولیس و بعضی از همکاران خودش رو به بی منطقی و تعصب کورکورانه متهم می‌کنه درحالیکه از دفاعیات بی منطق ومتعصبانه خودش از کی‌روش حرفی نمیزنه بگذریم در مملکت دروغ وریا زندگی میکنیم قول میدم خود خانم نویسنده هم اگه در خلوت خودشون تفکر کنن پی به مسائل زیادی خواهند برد
ناشناس
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۹

چنتا از حرفهای خانم نویسنده که در طرفداری هم همه یاداشتاش ضد پرسپولیسه رو میگم

مخالفان کی روش حرام زاده هستن
همکارانشان تعصب کورکورانه دارن
هواداران مخالفم بی حیا هستن
کسی به نود نقد کنه هیچی از فوتبال نمیفهمه
دیکتاتور از ایران بزرگ تره
عمرعبدالرحمان العراقی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۴۵
شرمنده کی روش ریز اینقدر زیاد فقط خط اولشو خوندم وقتی دیدم خزعبلاته دیگه ولش کرده. از همون دو خط اول که خوندم نتیجه گرفتم که کی روش گواردیولاست و فردوسی پور گری لینه کر برانکو هم عبداله ویسیه
بهزاد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۵۴
کامنتهای پر از غیظ و عقده ای که پای این مطلب‌ نوشته شده
به علاوه توهینهای سکسیستی و جنسیتی مخاطبان کاملا تایید کننده نظرات نویسنده اس. مملکتی که نسل جوون به اصطلاح با سوادش قادر نیست بدون توهین و عقده گشایی و لجن پراکنی نظرشو بیان کنه و قوه تحلیل و آنالیز همون جووناش با فاصله بسیار پایین تر‌ از اورانگوتانهای انسان گونه اس، به طوری که هوش سالمشون به طور چشمگیری پایین تر از همون شامپانزههاست، جای خوبی‌برای زندگی نیست.
خانم اشک ریز کجای کارید دوست گرامی، طارمی و طارمی ها رل مدل این نسل هستند، این نوع پفیوزی طارمی وار ارزش بسیاری از جوانان ماست، همه اینها آب نمیبینن وگرنه‌ اگر حاج حسینی به تورشون بخوره برای ذره ای منفعت بیشتر دیت به هر کثافتی میزنن.
هر کدوم از این آشغالهای بی اصالت هم پول و شهرت در اختیارشون باشه بخدا بدتر از طارمی ها خواهند بود، من حاضرم سر سراغتم قسم بخورم حتی همینها برای دویست هزار تومن هم همین جفتکها رو‌خواهند زد. اینها پستی و بیشرافتی شعار زندگیشونه
دلم برای نسلی میسوزه که‌ قراره از این زباله ها در آینده بوجود بیاد
امیدوارم زودی منقرض شیم
والسلام
۴ ۳
مصی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۹
اولا من توهین جنسی و شخصیتی پای این نوشته ندیدم ثانیا به آینه یه نگاه بکن بعد بیا نظریه در مورد همه صادر کن
بهزاد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۴۸
از قدیم گفتن چوبو برداری گربه دزده فرار میکنه
تو چرا به خودت گرفتی؟ احتمالا تو همون دسته بندیها جایی برای خودت پیدا کردی
۲
امین لاجوردی
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۰۵
ممنون بهزاد عزیز، دقیقا باهات هم عقیده ام

و سپاس سرکار خانم اشکریز بابت صراحت نوشتارتون
به بی طرف
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۰۹
عالی 20
۳
کریم
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۲۴
این سالو و پازولینی چه ربطی داشتن به مطلب؟ خدا شاهده آدم هاج و واج میمونه از این همه بی سوادی شماها، بیا منم الان یه متن شاهکار مینویسم:
فتل ترقه و کارتل مواد مخدر او (فتل جوان) شبیه فیلم صورت زخمی به اشاعه توهماتی در حد فیلم مالیخولیا پرداخته‌اند، با این تفاوت که فتل بسیار درنده‌تر از آل‌پاچینو بازیگر صورت زخمی انجام وظیفه می‌کند و در مصمم بودن از کریستین بیل در 3:10 به یوما یک‌دنده‌تر است با این تفاوت که بن فاستری وجود ندارد تا او را پاره کند و شبیه مرد وزغی در Kung Fu Hustle با مشتهای آتشین صورت او را خورد کند.
علي ، اصفهان
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۴۰
آقا كريم ، خيلي خيلي خيلي لايك
به بهترين شكل حق مطلب رو ادا كردي ، درود
کریم
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۳۸
استدعا دارم، درود بر شما
jabi
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۵
مثل همیشه نوشته های چرت و از روی عقده. شما ساکت بشی بهتره با اون عادل . منتظریم تو برنامش از 3.5میلیاردی که مگویان از تیم حکومتی چابیده هم بگه.
qizil elma
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۴۶
کثافت از سر و روی پارسپولیس میباره
۶
حمید
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۴۹
سلام به شقایق ...
یک جا گفتی که:
"اما این دلیل نمی شود که بر فاجعه مدیریت باشگاه که تبانی می کند تا دورغ بگویند و مدرک جعل کنند چشم ببندیم"

آخه تو اصلا تعاریف حقوقی و مصدایق واژه هایی مثل "جعل" و "تبانی" رو میدونی؟
آیا واقعا رفتی مطالعه کنی ببینی این ها تعریفشون چیه و شامل قرداد پرسپولیس میشه یا نه؟

همین جور میای یه چیزی میگی (درست مثل عادل) و کلمه جعل رو سر زبونا میندازی بدون هیچ مدرکی. واقعا متاسفم.
Kaveh 6&4
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۴۰
خانم محترم، کی می خواهید درک کنید که خوبی یک مقاله به هر چه بلندتر و طولانی تر بودن آن نیست، بلکه به شرح یک نظر و دیدگاه با حداقل کلمات ممکن است؟!
کارن
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۴۷
این مقاله واقعا باعث تاسفه.....تعریف عادل...اومد تا مافیای فوتبال مارو نابود کنه الان خودش شده قویترین مافیای فوتبال ما وبدون هماهنگی با عادل کسی جرات آب خوردن هم نداره...
واما ......از سال قبل سه باشگاه تراکتور واستقلال وپرسپولیس از سوی فیفا محروم شدن.وقتی تراکتور واستقلال محروم شدن عادل بی عدالت برخوردی چندگانه داشت وتمام تلاششو کرد که اولا اصلا وارد موضوع نشه ودر نهایت بدون اینکه کوچکترین توجه ایی به تخلفات مدیران دوتیم بخصوص تراکتور داشته باشه تراکتوری که میدونست محرومه اما2بازیکن پرسپولیسو ربودن وکاری بدتر از جعل انجام داد ولی....عادل طی یک برنامه مافیایی تمام تقصراتو انداخت گردن فدراسیون ودو سه نفر کارمند روابط بین الملل فدراسیون که عادل از قبل باهاشون مشکل داشت
اما 8ماه بعد موضوع پرسپولیس پیش اومد از لحظه اول با ه شکل وسیعی با جمع آوری مدارک علیه پرسپولیس شب مسابقه با الهلال چنان جنجالی بپا کرد که تیم با روحیه داغون رفت توزمین و.......از اون به بعد دقیقا مشخص بود فقط به قصد تخریب وتضعیف پرسپولیس همه کار میکنه چرا؟؟چونکه طاهری بهش باج نداد چونکه علی دایی با طاهری مشکل داشت وچون عادل دوست صمیمی دایی همه کار برای تخریب طاهری کرد ...به هر دری زد تا طاهری رو خراب بکنه تا بتونه ازش باجی بگیره ولی نتونست آخرش با حیله ونیرنگ وسو استفاده از احمق بودن طارمی وادارش کرد دروغهای عجیبی بگه جالب اینجا بود که طارمی رو بسمتی میبرد که طارمی بگه پرسپولیس عدم صداقت داشت ..بعدش با لذت خاصی همچون سرداری فاتح میخندید.......وبه طاهری پیام میداد قدرتمو دیدی.....در اون لحظات حقارت از سر و روی عادل مافیای قدرتمند فوتبال ما میبارید....تاسف انگیزه که استاد دانشگاست...دانشگاه شریفی که همواره مسائل اخلاقی یکی از مهمترین فاکتورهاش بوده معلوم نیست چگونه چنین شخصیتی رو جذب کرده بیچاره دانشجویی که استادش عادل حقیره.....
شاید عادل فکر کرده برنده شده.....اما دراصل بازنده بزرگ کسی نبود جز عادل وبرنامه مضحک نود....
از قدیم میگن چاه نکن بهر کسی اول خودت دوم کسی.....
عادل خان منتظر گودالی عمیق باش........امروز نوبت طارمی وطاهری بود فردا نوبته عادله...
شک نکنید اگه عدل به هرسه باشگاه یک جور رفتار میکرد حتی اگه باعث نابودی پرسپولیس میشد شخصا ازش حمایت میکردم اما وقتی با برنامه وشوی مضحک نود تراکتور واستقلالو تبرئه کرد وتمام تقصیراتو انداخت گردن پرسپولیس.....شب بررسی موضوع تراکتور عادل همیشه از کلماتی نظیر بیچاره تراکتور مظلوم استفاده میکرد اما برای پرسپولیس شمشیرشو از رو کشیده بود.....
عادل باید بدونه از نظر پرسپولیسیها منفورترین فوتبالی ایران کسی نیست جز عادل بی عدالت.....
عادل خان....چوب خدا صدا نداره......بد زدی..بد میخوری.....
الان موقع خندیدن وجشن و.شادی توست اما روز گریه غم تو هم میرسه.....
اون روز نزدیکه........
امیرعباس
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۳۰
زمستان رفت و روسیاهی ماند به حسین غفوری ها و الباقی رفقا ....زمانی بود که در جواب اینجور مقالات پاسخ های مثلا دندان شکن می نوشتند اما گذشت زمان معلوم کرد که چه کسانی راست گفتند و کدام روزنامه نگاران در جایگاه درست قرار داشتند زنده باد بر خانم اشک ریز ...
۸
بی طرف نیستم ولی سیب بخور
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۰۰
همکاران سرخپوشمان تعصب کور دارند حتی به فرزند هادی نوروزی هم رحمی نکردند.

معرکه بود خانم اشک ریز. رسما این شجاعت که تبعیض قائل نمیشین و میشورین پهن میکنین رو بند حال کردم
۲
سعید
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۱۸
من طرفدار فردوسی پور نیستم. ولی باید با پرسپولیس با شدت تمام برخورد بشه و این تیم وهوادارانش تنبیه بشن دیگر کار مافیایی و خلافی نمانده که برای قهرمان کردن این تیم انجام نداده باشن درود بر نویسنده محترم که باشجاعت تمام نوشته
۵
:)
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۲۵
بسیار علاقه دارم چی نصیبت میشه این همه سال علیه پرسپولیس بدترین حرفا را مینویسی
۲
serezo
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۳
اینم هر چند وقت یه بار فرصت میکنه از غارش بیاد بیرون معلوم که این حجم از عقده باعث میشه اینطور بنویسه ، هر وقت عادل جونت در مورد صد هزار دلار رشوه ، اخراج دستیاران ایرانی، حضور سباستین ؛ بامداد میرزایی با سابقه شرط بندی و کلی موضوع دیگه در مورد ارباب پرتغالیتون پرداخت بعدا بیا در مورد صداقت و راستگویی زر بزن
ملانصرالدین
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۳۵
متاسفانه به دلیل باز بودن کامنتگذاری،سایت آی اسپورت شده جولانگاه یک مشت لمپن بیسواد بی چاک ودهن که کاملا تراوشات درونی کوزه وجودشون رو اینحا به رخ میکشن!قصد ندارم ضرب المثل به کار ببرم و بگم که چه کسی ارزش نقل و نبات رو نمیدونه ولی گمون نمیکنم مخالفانی که این پایین کامنت گذاشتن هیچکدوم عمق حرفهای نویسنده رو درک کرده باشن.در بهترین حالت مثل این میمونه که برای عاشقان سریالهای فارسی وان و جم تی وی،بخوای رستگاری در شائوشنگ پخش کنی و بعد از فلسفه وجود و عدم حرف بزنی!خانم اشک ریز دست مریزاد.افراد عاقلی و روشن بینی که نود رو دنبال میکنن کاملا میدونن عادل فردوسی پور چه خدمتها به فوتبال و حتی به فرهنگ این مملکت کرده.اینایی که اینجا کامنت مخالف و فحش میذارن کسانی هستن که انتظار دارن عادل مجیز تیمشون رو بگه یا دست کم چشم بر تخلفات عمد و غیرعمد مسئولان و بازیکنان تیمشون ببنده!در این حد تعصب کورشون کرده و شدیدا حای دلسوزی و تاسف دارن.اگر استقلال مستوجب جریمه ای باشه هواداران متعصب و متوهمش توقع دارن عادل نادیده بگیره.اگر پرسپولیس تخلف کرده باشه هواداران کج فهمش توقع دارن عادل سکوت کنه.حرفهای شما هواداران عاقل و واقع بین استقلال و پرسپولیس درک میکنن.من ایمان دارم اکثریت هوادارن این دوتیم رو افراد آگاه و فهمیده تشکیل دادن.کسانیکه اینجا میبینی بیکارهایی هستن که از فحش دادن لذت میبرن و ....دعا میکنیم خوب بشن!بخشی از تقصیرات هم متوجه مدیریت این سایته که به کامنتهای بی ادبانه نگاهی نمیکنه و متاسفانه تمامی کامنتها تایید میشن.عاجزانه از مسئولان آی اسپورت خواهش میکنم فکری به حال این قضیه بکنن و اجازه ندن تمامی کامنتها رویت بشه.با آرزوی بهترینها برای سرکارخانم اشکریز و همینطور عادل فردوسی پور که فوتبال ایران بدون او یار بزرگی را کم دارد.
۲
سیدرضا
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۰۵
با شناختی که من از نویسنده این متن دارم ( جماعتی که به ظاهر استقلالی بودن و ۵ سال قبل با ساختن گروههای به ظاهر آبی تیشه زدن به ریشه استقلال) میزان ایشون برای خوب یا بد بودن یک شخص بستگی داره به ارادتی که ظاهرا به ناصرخان حجازی داشته باشه . چرا میگم ظاهرا ، چون اینا ندیدن که چطور همین ناعادل تو برنامه خودش در یک بازه زمانی خاص که هواداران استقلال از نتایج بدست اومده در زمان مرحوم حجازی راضی نبودن ، نظر سنجی پیامکی محبوب ترین بازیکن فوتبال ایران بین ناصرخان بعنوان تنها استقلالی و ۴ پرسپولیسی که پروین ، احمدرضا ، دایی و باقری حضور داشتن برگزار کرد و در حالیکه آرای قرمزا شکسته میشد بازهم اون مرحوم با کسب ۸ درصد آرا که کمتر از آرای باطله بود باعث تخریب چهره اون مرحوم نزد اهالی فوتبال شد. اتفاقا مصاحبه مرحوم حجازی در مورد همین فردوسی پور با خبرنگار گل هنوز موجود هست که چطور دست این آدمو رو کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر