فهرست
گزارش؛ وکیل پروپئیچ با او به مشکل خورده؟
گزارش؛ وکیل پروپئیچ با او به مشکل خورده؟

گزارش؛ وکیل پروپئیچ با او به مشکل خورده؟

آی اسپورت - شکایت مهاجم کروات از استقلال می‌توانست این تیم را حداقل از دو پنجره نقل و انتقالات محروم کند و کار به جایی رسید که برخی سایتهای ایرانی هم خبر محرومیت استقلال را منتشر کردند منتهی تلاشهای معاون سابق باشگاه استقلال و رایزنی او در فیفا باعث شد تا این نهاد بین المللی یکی از نگران کننده ترین پرونده‌های استقلال را حل کند. آن روزها که رابطه فتحی و معاونش علی خطیر شکرآب نبود، این دو نفر توانستند با طراحی یک نقشه راه، جلوی محرومیت استقلال را بگیرند.

سایت باشگاه استقلال در خبری به تاریخ 27 تیر درباره ماجرای پروپیچ نوشت: «درپی مذاکرات و رایزنی‌های باشگاه استقلال با فیفا و اعزام علی خطیر، نماینده باشگاه استقلال به مقر فیفا (زوریخ) و طبق وعده امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال در روزهای گذشته، سرانجام با تایید نهایی فیفا، بدینوسیله پرونده طلب پروپیچ مختومه و مبلغ مزبور توسط فیفا پرداخت خواهدشد.»

فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال هم در گفتگویی که با برنامه ورزش و مردم داشت خبر از حل مشکل پروپیچ خبر داد و حتی گفت نامه فیفا به فدراسیون فوتبال هم رسیده است و علاوه بر باشگاه فدراسیون فوتبال هم در جریان حل شدن مشکل استقلال قرار دارد  منتهی وکیل این بازیکن ادعای استقلال را قبول نکرد و 6 مهرماه در نامه‌ای به فیفا اعلام کرد که هنوز خبری از پرداخت مطالبات موکلش نشده و از فدراسیون جهانی خواست تا باشگاه استقلال را محروم کند. وکیل پروپیچ که انگار روابط خوبی با چند خبرگزاری و روزنامه ورزشی دارد، مرتب با این رسانه ها مصاحبه می کند و می گوید فیفا هنوز پول پروپیچ را نداده و امکان مجازات استقلال وجود دارد!

وکیل پروپیچ در گفت و گو با خبرگزاری مهر اعلام کرد که فیفا قرار بود 15 روزه پول این بازیکن را پرداخت کند اما این اتفاق هنوز رخ نداده و تا زمانی که پول به حساب پروپیچ واریز نشده، استقلال نباید حق جذب بازیکن جدید را داشته باشد.

مصاحبه‌های تهدیدآمیز و متعدد وکیل پروپیچ باعث نگرانی هواداران استقلال شد منتهی فیفا 7 آبان در نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که مشغول بررسی روشهای مختلف برای پرداخت پول این بازیکن است و این یک مساله درون بانکی است که تاکنون به طول انجامیده است و باشگاه استقلال هم در این باره بارها و بارها شفاف سازی کرده است.

در شرایطی که طی این چند ماه پروپئیچ هیچ مصاحبه‌ای نداشته و فقط یکبار گفته که مساله شکایت او از استقلال را وکیلش پیگیری می کند، امروز مجددا وکیل پروپئیچ دست به کار شده و در گفتگو با خبرگزاری تسنیم اعلام کرده که به دلیل پرداخت نشدن مطالبات موکلش به پلیس سوئیس شکایت خواهند کرد. وکیل پروپئیچ که نامش کپین است مدعی شده باشگاه استقلال در تاریخ 13 می سال 2019 با تصمیم کمیته انضباطی فیفا محروم شده بود اما یکی از اعضای باشگاه استقلال که علی خطیر بوده است، با ارتباطاتی که در فیفا داشته جلوی این محرومیت را گرفته است در حالیکه تنها راه از بین رفتن این محرومیت رای دادگاه عالی ورزش بوده است! البته او در گفت و گوهای قبلی اش خبر از برگزاری کنفرانس مطبوعاتی مقابل درب ورودی باغ فیفا داده بود که در نوع خود عجیب به نظر می رسد. این دروغ که یک بلوف ناشیانه است نشان می دهد که وکیل پروپیچ نگران است که پولی از ناحیه خود پروپیچ به او نرسد و شاید پروپیچ، وکیلش را عوض کرده باشد و یا اینکه وکیل دیگری را به فیفا معرفی کرده است که باعث ناراحتی شدید آقای کپین شده است! امیرحسین فتحی هم بارها و بارها در مصاحبه هایش گفته استقلال در قبال پروپیچ مسئولیتی ندارد و این فیفاست که باید مطالبات پروپیچ را بدهد. وگرنه شکایت به پلیس سوییس، به این دلیل که معاون باشگاه به خاطر رفاقت با رئیس فیفا، توانسته مشکل را حل کند، برای نهاد بین المللی که خودش کمیته انضباطی و اخلاق واستیناف دارد، خنده دار به نظر می رسد!

وکیل پروپیچ در حالی چنین ادعایی مطرح کرده که فیفا هیچ وقت به صورت رسمی خبر محرومیت استقلال را اعلام نکرده در نامه‌ای مسئولیت پرداخت مطالبات بازیکن سابق آبی‌ها را به عهده گرفته است. سکوت پروپیچ هم مزید بر علت شده تا به این نتیجه برسیم که شاید مصاحبه‌های متعدد وکیل پروپیچ بدون هماهنگی با بازیکن سابق استقلال صورت گرفته و ممکن است اختلافاتی بین آنها وجود دارد که منجر به این مصاحبه‌های تهدیدآمیز شده است. البته از داخل هم ممکن است خطهایی داده شده باشد.

خداحافظی از فوتبال

تا بحث پروپیچ است، بد نیست به این نکته اشاره کنیم که او بعد از جدایی اجباری از استقلال، فقط در دو تیم دیگر بازی کرد. او که در استقلال آمار خوبی نداشت، در بازگشت به فوتبال اروپا راهی تیم سابقش یعنی کوکسی آلبانی شد و توانست موفقیتهایش در این تیم را تکرار کند و در 35 بازی، 28 گل زد و 5 پاس گل داد. او بعد از آن به لیگ کرواسی و تیم NK Slaven Belupo رفت اما در 22 بازی برای این تیم، فقط 3 گل زد تا نهایتا در پایان فصل 18/2017 از مستطیل سبز خداحافظی کند.

فوتبالی

۲ ۱  
آی اسپورت
2019-11-12 21:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Hg
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸، ۲۱:۱۷
هیئت ماستمالی تیم محبوب حاکمیت شروع کرد به حاشیه بردن افشاگری وکیل پرپئیج!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر